נדחתה העתירה: סקאל תפעיל את חנויות הממתקים בנתב"ג

במסגרת המרכז, בשווי של כ-30 מיליון שקל, ניתנה הרשאה לחברת לים מקבוצת סקאל לממכר ממתקים בנתב"ג למשך שש שנים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב דחה עתירה שהגישה חברת ג'יימס ריצ'רדסון כנגד החלטת רשות שדות התעופה (רש"ת) לבחור בהצעת חברת לים כזוכה במכרז להפעלת חנויות ודלפק לממכר ממתקים בנמל התעופה בן גוריון, כך נודע ל-TheMarker.

טרמינל 3 נתב"גצילום: אלון רון

מדובר במכרז בשווי של כ-30 מיליון שקל, במסגרתו ניתנת הרשאה לממכר דברי מתיקה בנתב"ג למשך שש שנים. חברת לים, אשר נמצאת בשליטת סקאל דיוטי פרי, נבחרה כזוכה לאחר שהגישה את ההצעה הגבוה ביותר במכרז, והציעה דמי הרשאה של כ-5.5 מיליון שקל לשנה.

גיימס ריצ'רדסון, בעלת ההרשאה הנוכחית לממכר ממתקים בנתב"ג, טענה שרש"ת היתה מחויבת לפסול את הצעת לים בשל אי עמידה בתנאי הסף של המכרז. לדבריה, סקאל דיוטי פרי, בעלת השליטה בלים, נותרה בעלת חוב לרש"ת בעקבות חנות מוצרי חשמל שהופעלה על ידה בנתב"ג, והיות שהאחים סקאל שולטים הן בחברת לים והן בחברת סקאל דיוטי פרי, אזי יש לראות את שתי החברות כיישות אחת, ולכן חובה של סקאל דיוטי פרי הוא גם חובה של לים.

לטענת ג'יימס ריצ'רדסון, היות שתנאי הסף במכרז קבעו שמציע שנותר בעל חוב לרש"ת בעקבות התקשרות קודמת לא יוכל להשתתף במכרז, יש לפסול את הצעת לים בשל אי עמידתה בתנאי הסף.

באמצעות עורכי הדין אייל בליזובסקי ואביאל פלינט ממשרד לוי, מי-דן ושות' טענה רשות שדות התעופה כי הובהר לג'יימס ריצ'רדסון שתנאי הסף באשר לחובות קודמים חלים אך ורק על המציע, ולא על חברות הקשורות בו.

בית המשפט קיבל את עמדת רש"ת והמליץ לג'יימס ריצ'רדסון לחזור בו מהעתירה.

גיי'מס ריצ'רדסון קיבלה את המלצת בית המשפט, ובעקבות כך דחה השופט קובי ורדי את העתירה, וחייב אותה בהוצאות משפט בסך 10,000 שקל לטובת רש"ת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker