"החלטה שערורייתית ומטורפת, פגיעה של מיליארדים": בענף התיירות זועמים על ההמלצה לא לטוס

משרד הבריאות פירסם אתמול הודעה הקוראת לשקול טיסות לחו"ל - בענף התיירות זועמים וחוששים מקריסה ■ מנכ"ל איסתא הולידייס: "החלטה עם משמעויות כלכליות רציניות מאוד"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתב"ג, השבוע
נתב"ג, השבועצילום: מגד גוזני

אנשי ענף התיירות והתעופה התעוררו לבוקר שבו הם צריכים להתמודד עם מכה אנושה נוספת שהנחית עליהם אמש (רביעי) משרד הבריאות. המשרד קרא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו"ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים מחלק מהמדינות. בכך למעשה הטיל משרד הבריאות על ענף הנסיעות והתעופה גזירה כלכלית דרמטית - שרבים מהשחקנים בה, ובמיוחד הקטנים - עשויים לא לשרוד.

האם הבחירות ייפגעו מקורונה - ומה יודע יאיר נתניהו על סיפור הריגול?

האם הבחירות ייפגעו מקורונה - ומה יודע יאיר נתניהו על סיפור הריגול המדהים

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

"זו החלטה שערורייתית ומטורפת שנלקחה בצורה חסרת אחריות. יש תחושה של כסת"ח, ואני שונא מאוד את המלה הזאת - אבל זה מה שקורה", אומר רונן קרסו, מנכ"ל איסתא הולידייס.

"יש כאן פגיעה של מיליארדי שקלים בכלל הענף, בהנחה כמובן שהציבור ייקח את ההמלצה ברצינות. נראה כי היום הצרכנים באמת יתייחסו אליה ויוותרו על הטיסות", הוא אומר.

מתגוננת מפני הקורונה בבוליביהצילום: DAVID MERCADO/רויטרס

לדבריו, "הכי קל לקבל החלטה ולהוציא אותה ככה, ולהגיד שלא כדאי לטוס לחו"ל - אבל יש לכך משמעויות כלכליות רציניות מאוד. זה לא שיש עוצר יציאות מהמדינה, אבל זה נזק מאוד גדול".

אפרים קרמר, מנכ"ל אשת טורס, מזהיר מפני ההשלכות: "ההנחיות החדשות של משרד הבריאות מובילות את ענף התיירות הישראלי למשבר חמור בתיירות היוצאת והנכנסת. עברנו ממצב של משבר נקודתי למצב חירום. אם חברות התיירות הישראליות לא יגובו בידי הממשלה – אלפי עובדים בתעשיית התיירות והמלונאות עלולים להיות מפוטרים". 

עוד הוא מציין כי "באף מדינה אחרת בעולם לא ננקטו צעדים לא מידתיים כמו בישראל, וללא תיאום ועבודת מטה מסודרת עם משרדי התיירות, התחבורה, והאוצר. על משרד הבריאות להגדיר בדחיפות מחדש מדיניות בהתאם לנהוג במדינות מערביות מתוקנות אחרות בעולם, לפני שההשפעות הכלכליות והדיפלומטיות של מהלכיו יצאו מכלל שליטה. שיעורי התמותה מהקורונה נמוכים משמעותית מאלו שהתגלו במגפת הסארס, ולא מעט חוקרים מובילים בעולם טוענים שאין הבדלים משמעותיים בינו לעומת שפעת רגילה. אנו מלאי תקווה שעד בוא הקיץ השפעות הנגיף ידעכו, אך לפתחו של משרד הבריאות מונחת האחריות להערך בצורה שקולה למשבר ולא לזרוע היסטריה מיותרת בציבור".

משרד הבריאות הודיע גם כי מהיום כל מי שחזר מאיטליה ב-14 הימים האחרונים נדרש להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו. לדברי יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת, "ההנחייה על איטליה סתמית. תיירים משווייץ, אוסטריה, גרמניה ומקומות רבים באירופה יכולים לטייל באיטליה - במרכז ההתפרצות - בימים לפני הגעתם לישראל. אין שום אינדקציה בדרכון שלהם שמאפשרת לדעת שהם היו באיטליה - ותיירים אלה ייכנסו לישראל חופשי, אלא אם כן יבחרו להודיע על כך בהגעה ארצה". 

תיירים עוטים מסכות בעת שיט גונדולות בוונציהצילום: MANUEL SILVESTRI/רויטרס

פתאל מוסיף כי "גם אם ההנחיות של משרד בבריאות נטועות בהיגיון מקצועי, חוסר התכנון וההערכות ליישום מושכל ואפקטיבי הם וירוס שצריך להתגונן גם מפניו".

האם הכל פוליטי?

ההנחיה של משרד הבריאות תפסה לא רק את ענף התיירות והתעופה בהלם, אלא גם גורמים שונים אחרים בממשלה, ובהם משרד התיירות, מכיוון שלהודעה לא קדמה החלטה בין-משרדית. אתמול אחר הצהריים התקיימה ישיבה במל"ל (מטה לביטחון לאומי), שם נקבע כי לא תצא לפועל כל החלטה או הנחיה נוספת בנושא עד יום ראשון. עם זאת, שעה לאחר אותה ישיבה - וללא כל תיאום מול גורמים רלוונטיים - פורסמה הודעת משרד הבריאות, הקובעת כי כבר מיום ראשון הקרוב יידרש הבידוד, ולאחר מכן יצא עדכון נוסף כי הבידוד ידרש כבר מהיום (חמישי).

מקורות שונים בענף התעופה מעלים השערה שההתעסקות הגוברת בהנחיות דרמטיות אלה מכוונת: "הכל פוליטי. זה מכניס את כולם לפאניקה, מכיוון שביבי לא רוצה שידברו על שום דבר שקשור אליו. אחרי יום שלישי תהיה רגיעה".

ראש הממשלה נתניהו לצד שר הבריאות יעקב ליצמן וראש המל"ל מאיר בן שבתצילום: חיים צח / לעמ

מנכ"ל קבוצת ישראייר, אורי סירקיס, אומר: "מה שקורה אצלנו לא קורה בשום מקום בעולם כרגע. יכול להיות שזה מפני שאנחנו חדים יותר בגלל רגישות ביטחונית, ויכול להיות שזה משום שמשרד הבריאות יודע מה מצב בתי החולים בישראל ומה יקרה אם נצטרך להתמודד עם אירוע המוני. ייתכן גם שזה בגלל הבחירות בשבוע הבא, ואם יהיו אנשים שלא ייצאו מהבית, מכיוון שהם יחששו מהידבקות - אז זה יפגע בסיכויים של מישהו לנצח, ויכול להיות שעל רקע זה יש התייחסות מחמירה יותר בישראל לנושא הזה מכל מדינות אירופה".

סירקיס מוסיף כי "בתור אנשים אופטימיים, אנחנו רוצים לקוות שבשבוע ההתייחסות לעניין הזה תהיה טיפה יותר מדודה, ואם לא – אז שהיא תהיה ברורה יותר, מפני שכרגע כל האמירות מגיעות דרך העיתונות על ידי משרד הבריאות. אין מישהו שמרכז את זה ממשרד התחבורה. אנחנו מבטלים טיסות ואנחנו לא יודעים מה זה אומר מבחינת הסלוטים (חלון זמן לטיסה; רר"ק) שאנחנו מחזיקים - אם הם יישמרו לנו בעתיד או לא. אין ניהול של האירוע הזה מבחינה כוללת. יש הודעות של משרד הבריאות - והן לא ברורות".

יעקב אמסלם, מבעלי קבוצת אמסלם תיירות ונופש, אומר כי "הודעת משרד הבריאות היא המלצה חריגה בנוף העולמי. לא ניתן לסגור את המדינה, כפי שלא ניתן לעצור את הנסיעה בכבישי הארץ".

לדבריו, "אנו לא מקלים ראש בהשפעות הנגיף, אך לא ניתן להתעלם מהעובדה שהסטטיסטיקה מצביעה על פער עצום בין מגיפה למציאות. העולם ידע מגיפות כמו הכולרה, השפעת הספרדית והטיפוס - שקטלו מיליוני אנשים. ואולם, נכון לעכשיו, לא כך היא הקורונה, שחוץ מהבהלה והפאניקה - הנזקים הבריאותיים שיצרה, היא פחות משמעותית מכל שפעת רגילה. המספרים מלמדים שבמדינות עם תמיכה רפואית מתקדמת ומודרנית, החולים הצליחו לדחוק את הווירוס, להחלים ולחזור לשגרה תוך כמה ימים".

רונן קרסוצילום: יוראי ליברמן

אין מדיניות ביטולים ברורה

מה יעשו הנוסעים שרוצים לבטל את החופשה שלהם באיטליה בעקבות הודעת משרד הבריאות אתמול? בשלב זה רק אל על הודיעה על מדיניות מסחרית מקלה שתאפשר שינויים בכרטיסי טיסה מישראל לכלל היעדים של החברה באיטליה, כולל טיסות סדירות של סאן דור, לטיסות הממריאות עד 4 במארס, ללא דמי ביטול או שינוי.

מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס צילום: תומר אפלבאום

חברת תעופה אחרות כמו ישראייר, אליטליה וריינאייר, שמפעילות טיסות ישירות לאיטליה, לא יצאו בהודעה דומה, והנוסעים שהזמינו טיסות בחברות אלה יידרשו לשלם דמי ביטול לפי מדיניות הכרטיס שרכשו.

"מצד אחד, כולם מצפים מאתנו למקסימום גמישות עבור הלקוח, ומצד שני לא נתנו הוראה או מנסים לקדם חקיקה זריזה בכל מה שקשור לחוק טיבי, שתאפשר לנו לבטל טיסות ברגע האחרון בגלל חוסר כדאיות כלכלית. כל האחריות נמצאת במגרש שלנו", אומר סירקיס.

"אם יש לי טיסה של 30 איש - אני חייב להוציא אותה, או לפי חוק שירותי תעופה לפצות את הנוסעים בסכומים גבוהים. חלק מהטיפול בנושא הזה היה צריך להיות  משני הקצוות - לאפשר לספקים לנקוט אמצעים לא שגרתיים בתקופה שהיא לא שגרתית. לטווח הקרוב אנחנו מקיימים את כל הטיסות שלנו, אבל לסוף מארס ואפריל ביטלנו הרבה טיסות. אנחנו לא יכולים להחזיר לאנשים את הכסף שלהם באופן מלא, כי בהרבה מקרים מדובר בחבילות ואנחנו מחייבים לבתי המלון באירופה - שלא שמעו על ההנחיות שלנו כאן בישראל. אם אני מבטל היום הגעה של אנשים למלון בבוקרשט - הם לא מחזירים לי את הכסף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker