ספטמבר הוורוד: התמתנה הירידה בתנועת הטסים לאילת

בניגוד לצפי לירידה משמעותית בתנועת הנוסעים לעומת ספטמבר אשתקד - כתוצאה ממועדי החגים ובשל סגירת שדות התעופה - הירידה היתה מתונה יחסית ■ אל על מפתיעה ורושמת עלייה של 21% במספר הנוסעים שטסו מנתב"ג

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שדה התעופה רמון
שדה התעופה רמוןצילום: אייל טואג

אחרי חודשים רבים שבהם נרשמו מדי חודש ירידות משמעותיות בתנועות הנוסעים הפנים ארציות - מאז נפתח שדה תעופה רמון ונסגר שדה דב - דווקא בספטמבר האחרון נרשמה ירידה מתונה יחסית, של 6%. המקור לירידה נבע מפעילותה של חברת ישראייר, שרשמה ירידה של 23% בספטמבר השנה לעומת ספטמבר 2018 ל-27 אלף נוסעים; לעומת ארקיע, שרשמה עלייה של 4% במספר תנועות הנוסעים ל-62 אלף נוסעים.

בסך הכל, בספטמבר השנה טסו בטיסות פנים ארציות בשתי חברות התעופה 90 אלף נוסעים, לעומת 96 אלף נוסעים בספטמבר שנה שעברה. בספטמבר 2018 חלו חגי תשרי, ואילו השנה מרביתם חלים באוקטובר. כך, בניגוד לצפי לירידה משמעותית בתנועת הנוסעים בחודש שעבר לעומת ספטמבר אשתקד - כתוצאה מההבדלים במועדי החגים ובשל סגירת שדות התעופה - הירידה היתה מתונה יחסית.

בפעילות הבינלאומית בנתב"ג, אל על מפתיעה ורושמת עלייה של 21% במספר הנוסעים שטסו (הלוך וחז (ורבספטמבר האחרון - זאת, כאמור, למרות שהשנה חלים מרבית חגי תשרי באוקטובר. בחודש שעבר טסו עם אל על 541 אלף נוסעים מישראל וחזרה, לעומת 446 אלף בספטמבר 2018.

לעומת אל על, שתי החברות הישראליות האחרות הציגו ירידה במספר תנועות הנוסעים הבינלאומית: ארקיע עם ירידה של 30% בספטמבר האחרון לעומת ספטמבר שנה שעברה ל-82 אלף תנועות נוסעים; וישראייר עם ירידה של 9% לעומת ספטמבר 2018 ל-91.5 אלף תנועות נוסעים.

בדומה לאל על, גם חברות תעופה זרות מובילות אחרות רשמו עלייה בספטמבר 2019 לעומת ספטמבר אשתקד: וויזאייר הציגה עלייה של 22%, טורקיש איירליינס הציגה עלייה של 12% ואילו איזיג'ט הציגה עלייה של 20%.

בסך הכל, בספטמבר האחרון טסו 2.3 מיליון נוסעים מנתב"ג ואליו, עלייה של 4.5% לעומת ספטמבר שנה שעברה. בתשעת החודשים הראשונים של השנה טסו במצטבר 18.2 מיליון נוסעים בטיסות הבינלאומיות מנתב"ג וחזרה, המשקפים עלייה של 6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker