שטייניץ דחה הצעת תנובה לעסקת חבילה: נפעל לטובת המשק והצרכנים

שר האוצר בפגישה עם גורמים המעורבים בקביעת מחירי החלב ומוצריו: "מטרתנו לא לטפל במחיר של גבינה זו או אחרת אלא לבדוק אם יש כשל שוק"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"האחריות היא של הממשלה, והממשלה בלבד, לקבל החלטה לטובת המשק ולטובת הצרכנים בנושא שוק החלב. אם יש דברים שדורשים תיקון, בנושא המחירים, נתקן" - כך אמר הבוקר שר האוצר, יובל שטייניץ, בפגישה שקיים עם שורה של גורמים המעורבים בנושא קביעת מחירי החלב ומוצריו.

שטייניץ, שבעיקר הקשיב בפגישה, דחה את הצעת מנכ"ל תנובה, אריק שור, לעסקת חבילה בקביעת מחירי מוצרי החלב. לדבריו, בדעתו לבדוק אם יש כשל שוק בנושא מחירי החלב ומוצריו. "מטרתנו לא לטפל במחיר של גבינה זו או אחרת עולה או יורד אלא לבדוק אם יש כשל שוק בישראל בנושא מוצרי החלב".

שר האוצר, נפגש בלשכתו בת"א עם נציגי מרבית הגורמים במשק הקשורים למשק החלב. שטייניץ, המתואם בנושא מחירי החלב עם ראש הממשלה, זימן לפגישה את הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופסור דוד גילה, נציגי תנובה, שטראוס וטרה, את נציגי החקלאים ורשתות השיווק, בעיקר כדי לשמוע מפיהם מדוע מחירי החלב בישראל, שבעבר היו מהנמוכים בעולם המערבי, הם היום מהגבוהים ביותר.

שטייניץ מתכוון ללמוד את הנושא לעומק עד סוף השבוע ובהמשך לגבש צעדים ומהלכים להורדת מחיר מוצרי החלב. בין הנושאים ששר האוצר מתכוון ללמוד: האפשרות להכניס את רוב או חלק ממוצרי החלב לפיקוח ואת האפשרות לייבא מוצרי חלב מחו"ל, בעיקר ממדינות שכנות.

יובל שטייניץצילום: אמיל סלמן

שר האוצר מתכוון לתאם עמדות במהלך הימים הקרובים עם שר התמ"ת, שאול שמחון, ועם שרת החקלאות, אורית נוקד. עם זאת, שטייניץ מודע לעובדה כי שמחון הוא נציג תנועת המושבים בכנסת, ונוקד נציגת הקיבוצים, וכי הם ינסו להגן בכל כוחם על האינטרסים של החקלאים שולחיהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה