מגדלי הירקות נפרדים משלום שמחון וגם מ-40 אלף שקל

אירוע הפרידה משר החקלאות היוצא נערך על ידי ארגון מגדלי ירקות ולא ביוזמת הלובי החקלאי, מועצת החלב לא שותפה לו

עמירם כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מזכיר ארגון מגדלי הירקות מאיר יפרח, אישר כי הארגון עומד לקיים אירוע פרידה משר החקלאות היוצא, שלום שמחון. לאירוע הוזמנו 250 מגדלי ירקות ומגדלים מארגוני מגדלים אחרים, העלות כוללת של האירוע תסתכם בכ-40 אלף שקל.

יפרח הכחיש כי האירוע נערך ביוזמת הלובי החקלאי וכי מועצת החלב שותפה לו: "האירוע הוא של מגדלי הירקות בלבד והוא מתוקצב על ידי חברי הארגון המקיימים עם שר החקלאות לשעבר קשרי עבודה מזה 12 שנה. ענף הירקות החליט להיפרד משר החקלאות היוצא, כשם שנפרדנו מפעילים ובעלי תפקידים אחרים בתחום החקלאי, בהם מנכ"ל אגרקסקו שלמה תירוש.

"איני רואה פסול בקיום אירוע פרידה כזה המתקיים בצנעה רבה. תהיה קבלת פנים וארוחה עם שתי מנות. השר היוצא פעל רבות למען החקלאות, למען החקלאים ולמען ציבור הצרנכים כולו. לא תמיד היינו מרוצים מפעולתו ומגישתו אבל המשכנו הלאה כדי לקדם את החקלאות למען העוסקים בענף והציבור כולו", אמר יפרח.

בתנועת אומ"ץ פנו למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בבקשה לחקור את העניין. במכתב שנשלח למבקר, נכתב: "מעבר לעובדה שהמדובר הוא באירוע ראוותני לא ראוי שיהיה כרוך בבזבוז כספי ציבור. יש לציין אספקט חמור נוסף: קיים ניגוד אינטרסים חמור בהשתפותה של מועצת החלב במימון אירוע זה לאור העובדה שהשר שמחון אחראי בתוקף תפקידו הנוכחי על עבודתה של הוועדה הציבורית לבדיקת משק החלב שנתמנתה בימים אלה ע"י ראש הממשלה. שני אחיו של השר שמחון מועסקים בחברות בת של "תנובה" ונראה לנו שיש בעיה לגבי זיקתו גם למשק היצרני ולא רק החקלאי בתחום ייצור החלב ומוצריו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker