המחאה ברשת: הראיון של כהן החמיר את מצבה של תנובה

הראיון בליל שבת שינה את התמונה; באותו היום התפרסמו ברשת 124 שיחות על כהן - כמעט כולן ביטאו רגשות שליליים כלפיה

רוני לוין

>> אם תנובה חשבה שהיא בצרות מאז תחילת מחאת הצרכנים, ביום שישי האחרון היא הצליחה לשקוע עוד יותר עמוק בתוך הקוטג'. זה קרה בעקבות ראיון לערוץ 2 שנתנה זהבית כהן, יו"ר תנובה ומנכ"לית איפקס בישראל - מבעלי השליטה בתנובה. היה זה הראיון הראשון של כהן מאז פרוץ המשבר.

נראה כי האזרחים בישראל ציפו כי כהן תסביר את עמדתה, ותיתן תשובות לשאלה כיצד נהפכה הגבינה עם הבית לסמל של יוקר המחייה במדינה. אבל זה לא קרה. לא רק שלא ניתנו תשובות, את המחווה הכי גדולה לקהל הצרכנים היא לא הסכימה לבצע. כהן הודיעה שמחירי הקוטג' יישארו בעינם, וזרקה סוכרייה להמונים בדמות הבטחה שלא תעלה את המחיר בחצי השנה הקרובה.

בערב אחד הפכה כהן מדמות שרק המתעניינים בשוק ההון מכירים, לשם נפוץ בכל בית. מנתונים על היקף השיח במדיה החברתית עולה כי במהלך השבוע שבין 17 ל-23 ביוני (יום חמישי האחרון), היו בממוצע יומי רק 32 שיחות (דיונים) על כהן במדיה החברתית. זהו נתח שיחות קטן בהתחשב בעובדה שהמחאה הציבורית כבר הגיעה לשיאה - אך זו התמקדה במותג שמזוהה באופן מוחלט עם תנובה.

הראיון בליל שבת שינה את התמונה. באותו היום התפרסמו ברשת 124 שיחות על כהן - כמעט כולן ביטאו רגשות שליליים כלפיה. עמוד הקוטג' של תנובה בפייסבוק, שכבר מזמן הוצף בתגובות מחאה נגד החברה, החל להיות במה להתקפות אישיות נגד גברת כהן.

האש עוברת לבוסית עמ' 3

באחת התגובות נכתב: "מנכ"לית תנובה טוענת כי גם היא קונה בסופר ומבינה את הבעיה. היא שכחה לומר כי היא יכולה לקנות במשכורת שלה קונטיינר של מוצרי חלב, ואילו האזרחים עוד מעט ייקחו משכנתא עבור קופסת קוטג'".

גם בעמוד של קבוצת המחאה שקראה לחרם הצרכנים, שכבר כולל 104 אלף איש, זכתה כהן ללא מעט תגובות. "הגיע הזמן לנפץ לתנובה, ובמיוחד לזהבית כהן, את האשליה שהם שולטים בנו!"; "הכל בגלל זהבית, המנכ"ל של תנובה - עוד לא הבנתי מי חולב את מי".

מניתוח הנתונים עולה גם כי עד הראיון שהעניקה כהן הזעם הציבורי הופנה כלפי שלוש המחלבות, אך לאחר הראיון התמקד הזעם הציבורי בחברה אחת - תנובה. אתמול התפרסמו ברשת עד שעות אחר הצהריים 155 דיונים ושיחות סביב משבר הקוטג' - ירידה בהשוואה לממוצע יומי של כ-400 שיחות בשבוע שעבר. ואולם ניתוח אופי השיחות מגלה כי 33% מהכעס הציבורי הופנה ספציפית כלפי תנובה, לעומת ממוצע של 6.4% בלבד בשבוע שקדם לראיון. כלומר, כל דיון שלישי ברשת תולה את האשמה בחברה הישראלית הוותיקה.

יזם זריז אפילו העלה משחק בהשראת פרוט נינג'ה, הקוטג' נינג'ה. השחקנים צריכים לנסות לחתוך לשניים גביעי קוטג', חביות נפט, מכשירי סלולר ובתים עם משכנתא. מי שחותך את כרטיס האשראי או מפספס שלושה פריטים, נפסל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker