תנובה: אין דיל עם משרד החקלאות; הודענו מראש על הקפאת המחירים

בתנובה טוענים כי המפקח על המחירים במשרד החקלאות הודה שמחלבות אחרות העלו את מחירי הקוטג' - ורשתות השיווק ניצלו את ההזדמנות והעלו גם הן את המחירים

עמירם כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"לא היה כל דיל עם משרד החקלאות" - כך אמרו היום בתנובה בהתייחס לפרסומים לפיהם החברה סיכמה עם משרד החקלאות שלא תעלה עד סוף השנה את מחירי הקוטג', ובתמורה לא יחזיר המשרד את הפיקוח על מחירי המוצר. "בסוף 2010 הודיעה תנובה למשרד החקלאות ביוזמתה כי לא תעלה את מחיר הקוטג' ב-2011", אמרו היום בחברה.

מתנובה נמסר כי בישיבת הוועדה לביקורת המדינה בשבוע שעבר, אמר המפקח על המחירים במשרד החקלאות, אורי צוק בר, כי לאחר עליית המחירים החריגה ב-2010, הוא פנה לתנובה והבהיר כי אם מחיר הקוטג' לצרכן יוותר בעינו, המשרד לא ישקול החזרת הקוטג' לפיקוח, ואכן תנובה לא העלתה את מחירי הקוטג'.

לדברי תנובה, צוק בר אמר כי בחודשיים האחרונים העלו מחלבות אחרות את מחירי המוצר, ורשתות השיווק ניצלו את ההזדמנות והעלו את מחירי הקוטג' של כל המחלבות, ובכללן תנובה.

גם במשרד החקלאות הכחישו דיל עם תנובה. דוברת משרד החקלאות מסרה כי "משרד החקלאות הוא משרד מקצועי שלא סוגר דילים עם פירמות בשוק הפרטי. בסוף 2010 דיווחה תנובה ביוזמתה, כי אין בכוונתה להעלות את מחירי הקוטג', אך הדבר לא היה במסגרת הסכם או סיכום כלשהו עם המשרד".

"בראשית 2011 הקים המשרד צוות לבחינת נושא המחירים והריכוזיות בענף מוצרי החלב על מנת לקבל את תמונת ההתייקרות המלאה ולבחון פתרונות. הפעולות שנעשו על ידי הצוות כללו גם את הדרישה לקבל מהמחלבות נתוני עלויות הייצור, דרישה שנענתה כמעט באופן מלא. לאחר קבלת הנתונים התברר למשרד כי קיימת שונות רבה בעלויות הייצור בין המחלבות, ולכן דורש הנושא בחינה יסודית לפני החזרת המוצר לפיקוח. בעקבות עליית המחירים האחרונה של הקוטג' הוקמה ועדה לנושא הנמצאת באחריות משרד התמ"ת".

במשרד החקלאות נמנע מלהתייחס לדברים שאמר בוועדה לביקורת המדינה המפקח על המחירים במשרד אורי צור בר, כפי שנמסרו על ידי תנובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker