זהבית כהן: "תנובה לא תוריד מחירים - אך לא תעלה מחירי הקוטג' השנה"

בראיון ל"אולפן שישי" בערוץ 2 שוברת מנכ"לית אייפקס שתיקה של 10 ימים מאץ פרץ משבר הקוטג' ומבהירה שאין בכוונת החברה להוריד מחירים

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לאחר עשרה ימים שבהם סירבה להגיב למשבר הקוטג', זהבית כהן, מנכ"ל קרן ההשקעות "אייפקס פרטנרס ישראל", בעלת השליטה בתנובה, שוברת שתיקה ומבהירה כי לא תהיה מוכנה להוריד את מחיר הגבינה.

"השבוע הזה היה שבוע מאוד לא פשוט עבורי", אומרת כהן בראיון לקרן מרציאנו, "אין ספק שההשתלחויות האישיות בי מאוד פוגעות, אבל אני יודעת את האמת. אני יודעת שאני עבדתי קשה מאד על מנת למצוא פתרון אמיתי ארוך טווח. לקפוץ לטלוויזיה עם אמירות פופוליסטיות זה לא אני".

כהן סירבה להשיב בחיוב לשאלה האם תסכים להוריד את מחיר הקוטג', והייתה מוכנה להתחייב רק שלא להעלות מחירים עד סוף השנה: "אני חושבת שהייתי צריכה להתריע קודם. אנחנו בתנובה ראינו שישנה בעיה כבר בתחילת השנה כשעלו מחירי 'המפוקחים'. אנחנו היחידים שהחלטנו לא לעלות את מחירי הקוטג'. המחירים עלו בשישה אחוזים וחצי, ואנחנו בתנובה החלטנו לספוג את זה, אז אני חושבת שהיינו צריכים להתריע, אני לא בטוחה שמישהו היה שומע, כי מי אנחנו? איך אני יכולה לדבר בכלל עם הרפתנים, או עם רשתות השיווק, או עם המדינה? אז בהרבה מובנים זה טוב שהמחאה הזאת הגיעה". לדברי כהן, היא הופתעה מעוצמת המחאה ברשת – "מדובר במחאה כואבת וצודקת. לא ראינו דבר כזה בעולם".

זהבית כהןצילום: וקנין עופר

כהן קראה בראיון לכל המעורבים בעליית מחיר הקוטג' - הרפתנים, המחלבות, רשתות-השיווק הגדולות והמדינה לתת את חלקם, כהגדרתה, להורדת המחירים: "אנחנו נהיה הראשונים שנעשה את זה", אומרת כהן, "אנחנו אמרנו את זה כבר בתחילת השבוע, אבל אנחנו צריכים פתרון כולל ואמיתי, כי אם רק אחד בשרשרת יתרום זה יהיה פלסטר למחלת סרטן, זה לא יהיה פתרון אמיתי".

כאשר נשאלה כהן על הדיווחים של חלק מן הרשתות על ירידה דרמטית של עד ארבעים אחוזים במכירות מוצרי-החלב השיבה: "אני אוהבת להתבסס על עובדות. העובדה היחידה שאני מכירה זה שישנה ירידה של 6% בקטגוריה".

כהן סירבה לפרט כיצד מתייחסים בקרן ההשקעות אייפקס למשבר הקוטג' בתנובה ואמרה: "אני מדווחת כמובן לשותפים שלי באופן שוטף על כל מה שקורה בהשקעות שעליהן אני אחראית, וגם במקרה הזה דיווחתי להם. אנחנו מנהלים את החברה בארץ, אבל הם מקשיבים".

הראיון המלא עם זהבית כהן ישודר בתוכנית "אולפן שישי", הערב ב-20:00 בערוץ 2.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker