כנס החירום של הקיבוצים: "יבוא חלב - הכרזת מלחמה על החקלאים"

קראו לשרי הממשלה, רשתות השיווק, המחלבות ויצרני החלב לגבש מנגנון מוסכם להורדת מחירים

עמירם כהן

כנס החירום של התנועה הקיבוצית, שהתכנס הבוקר בסמינר אפעל לדון בהודעת ראש הממשלה על כוונתו לפתוח את שוק החלב לייבוא מתחרה - רשם את הודעת מזכיר התנועה זאב שור (ולוולה), לפיה הודעת ראש הממשלה משמעה הכרזת מלחמה על החקלאים.

עוד אמר מזכיר התנועה כי לא יצרני החלב גרמו לעליית המחירים, והמתקפה בה פתחו הפוליטיקאים על החקלאים היא ניסיון לגזור רווח פוליטי ממחאת הצרכנים: "עבור הקיבוצים ייצור חלב היא פרנסה, ועבור המדינה ייצור חלב הוא אינטרס לאומי. יבוא חלב מחו"ל יביא לפגיעה אנושה בפרנסתן של אלפי משפחות בהתיישבות הכפרית ואנחנו נאבק במהלך הזה בכל האמצעים החוקיים", הזהיר שור.

בכנס קראה התנועה לשרי התמ"ת, החקלאות והאוצר, ולכל שאר הגורמים המעורבים בענף לגבש במשותף מנגנון להורדת מחירי מוצרי החלב לצרכן תוך שמירה על המשך קיומו של משק חלב בישראל.

בתוך כך, הודיע יו"ר הלובי החקלאי בכנסת, ח"כ שי חרמש (קדימה), על כינוס חירום של חברי הלובי לדון בהודעת נתניהו. לכנס הוזמנו שר התמ"ת שלום שמחון ושרת החקלאות אורית נוקד, וכן נציגי כל הארגונים החקלאיים בישראל, מועצת החלב, התנועות הקיבוציות, תנועות המושבים והתאחדות האיכרים: "חברי הלובי החקלאי ידונו בצעדים הנדרשים מול האיום בפגיעה אנושה בענף החלב וביצרני החלב", כדברי ח"כ חרמש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker