בזכות הקוטג': זוגלובק ואסם מקפיאות את עליית מחירי המוצרים

מנכ"ל זוגלובק: "לא נוכל לשאת את הנטל הכבד על כתפינו לבד, נפתח דיאלוג עם הגופים ממשלתיים על דרכי הפעולה הנכונות לחלוקת הנטל"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

חברות המזון מתחילות לסגת מעליות המחירים האחרונות. אסם הודיעה כי לא תעלה את מחירו של אף אחד ממוצריה עד לאחר החגים. זאת לאחר שבשבועות האחרונים הודיעה לרשתות השיווק על העלאת מחירים של 4-10% החל מחודש יולי.

מחירי החטיפים של אסם, בהם במבה וביסלי, צפויים היו להתייקר ב-4%; מחירי מאפים מתוקים, דוגמת עוגת הבית, בשיעור של 5% וכך מחירי גם דגני בוקר של נסטלה ומוצרים נוספים. מחירי הקפה של נסטלה צפויים היו להתייקר ב-7% ושל סירופ ויטמינצ'יק ב-10%.

מאסם נמסר כי "ההחלטה התקבלה לאחר בחינת הנושא בימים האחרונים והיא פרי היענות לרחשי לב הציבור ולתחושות שהביעו הצרכנים בישראל. אסם החליטה לספוג את העליות החדות במחירי חמרי הגלם, במחירי האנרגיה ובעלות העבודה".

בשיחה עם TheMarker מסר גזי קפלן, מנכ"ל קבוצת אסם, כי החברה לא תוכל לספוג את עליות מחירי חומרי הגלם לאורך זמן: "מנתונים שיש לנו מגמת התייקרות חומרי הגלם רק תלך ותגבר. לכן אנחנו לא מסוגלים לאורך זמן לשמור על רמת המחירים הקיימת. יחד עם זאת אנחנו יוצאים במהלך של מנהיגות ולא מתעלמים מרחשי הלב של הציבור בשעה קשה זו".

בתשובה לשאלה האם הוא לא חושש שהצעד יתקבל אצל הצרכנים כראיה לכך שהחברה יכולה היתה להסתדר מבלי להעלות את מחיריה מלכתחילה, אמר: "אני משוכנע שאנחנו זקוקים לעליית המחירים הזו אך אנחנו צריכים להקשיב לצרכנים והאחריות אומרת לנו שנכון לספוג לשלושה חודשים נוספים את ההתייקרויות ואנחנו חברה מספיק חזקה בשביל זה. אני מקווה שהתגובות לא תהיינה ציניות כי אנחנו חיים בעיצומו של משבר של פערים שהולכים וגדלים בפערי בהכנסות, יותר ויותר משפחות שלא מסוגלות לגמור את החודש, וצריך לטפל בו באמצעות כל הגורמים והוא מעבר לקוטג' ולמזון".

גם חברת זוגלובק הודיעה כי היא מקפיאה את עליית המחירים שתכננה. זוגלובק הודיעה לרשתות המזון על עליות מחירים בשיעור של 3.9% . עליית המחירים היתה אמורה להיכנס בראשון ביולי. בתחלית מרץ העלתה זוגלובק את מחיריה בשיעור ממוצע של כ 3% ומסרה בזמנו כי השינוי אינו משקף את כל העליה במחירי התשומות ולכן צפוייה העלאת מחירים נוספת בחודש יולי.

מנכ"ל זוגלובק, פיני קמרי, מסר היום (ד'): "אנו קשובים לקולות הציבור ומבינים את הסיבות לסערה שמתרחשת בימים אלו סביב מחירי המזון ולכן החלטנו שנכון כרגע להשעות את בקשתנו לעליית מחירים.אף על פי כן צריך לציין שעליות המחיר שהגשנו חיוניות לקיומנו במציאות שבה מחירי חומרי הגלם והאנרגיה גואים בארץ ובעולם כולו.
לא נוכל לשאת את הנטל הכבד על כתפינו לבד ולאורך זמן ולכן נפתח דיאלוג עם שותפנו הקמעונאים, ספקנו ועם הגופים הממשלתיים הנוגעים לעניין על דרכי הפעולה הנכונים לחלוקת הנטל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker