"ישראל יקרה לנו" מחריפה את החרם: שטראוס ותנובה על הכוונת

התנועה קוראת להימנע גם מרכישת גבינת סקי של שטראוס, ירקות קפואים מתוצרת סנפרוסט של תנובה וקטשופ היינץ של דיפלומט ■ התנועה פירסמה רשימת תחליפים למוצרים באתר האינטרנט שלה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

תנועת המחאה נגד יוקרה המחיה "ישראל יקרה לנו", שהכריזה ב-14 בחודש על שביתת קונים מתמשכת נגד המוצרים ביסלי, במבה וקטשופ אסם של חברת אסם, בעקבות עליית המחירים שביצעה החברה, הודיעה על החרפת שביתת הקונים בעקבות עליות המחירים האחרונות של תנובה, שטראוס ודיפלומט.

התנועה קוראת להימנע גם מרכישת גבינת סקי של שטראוס, ירקות קפואים מתוצרת סנפרוסט של תנובה וקטשופ היינץ של דיפלומט.

מהתנועה נמסר כי "רשימת התחליפים למוצרים הללו תצטרף בימים הקרובים לרשימת התחליפים לחטיפי אסם המופיעה כבר באתר האינטרנט של "ישראל יקרה לנו" וכן בפייסבוק, במטרה לאפשר לציבור הישראלי להרכיב סל קניות זול וטוב".

הפגנה ליד משרדי שטראוסצילום: תומר אפלבאום

איל עופר מהתנועה מסר כי "כפי שאנו רואים בתחרות המתפתחת בין רשתות השיווק, מחירים יכולים גם לרדת - אך רק כתוצאה ממאבק אזרחי ארוך וממוקד בהפעלת כלים צרכנים נבונים כגון שביתת קונים. הציבור הישראלי למד כבר להשוות בין רשתות שיווק וכעת מגיע השלב הבא: לחץ ממוקד על יצרנים שמנסים להעלות מחירים".

"היצרנים קטנים - עם מחירים הנמוכים בהרבה מהגדולים - לא מגיעים למדף"

במכתב ששלחה התנועה למנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן, ולרמי לוי מרמי לוי שיווק השקמה, היא קוראת לרשתות לתת שטחי מדף גדולים יותר ליצרנים גדולים, שמוצריהם נמכרים במחירים נמוכים מאלה של הרשתות. ועדת קדמי המליצה בתחילה לחייב את רשתות השיווק לתת שטח מדף גדול יותר ליצרנים קטנים, אולם לבסוף ההמלצה ירדה מהפרק ולא הגיעה לאישור הממשלה בתחילת השבוע.

בין היתר, נכתב לרשתות המזון כי "חטיפים של יצרנים קטנים במחירים הנמוכים לעיתים בכ-50% ממחירי היצרנים הגדולים אינם מוצגים כלל על מדפי רשתות השיווק שלכם. הגיע הזמן שתאפשרו לציבור נגישות למוצרים הללו.

"מחירי הקטשופ של יצרנים קטנים נמוכים אף הם בעשרות אחוזים ממוצרי יבוא או מוצרי התאגידים הגדולים, אולם לצרכן הישראלי ברוב רשתות השיווק הגדולות אין יכולת לבחור יצרנים אלו. לא ברור לנו מדוע אנשים כמוכם אינם תורמים באמת לתוצרת כחול-לבן של חברות בינוניות וקטנות ובכך גם לגידול בתעסוקה במדינת ישראל בעזרת צעד פשוט ואלמנטרי: הצגת מוצרים של חברות בינוניות וקטנות על מדפי הרשתות שאתם מנהלים והקצאת שטח מדף נרחב יותר לחברות אלו".

מרמי לוי נמסר בתגובה כי "אנחנו דוגלים ומקפידים לאורך כל הדרך לייצג את היצרנים הקטנים והבינוניים בחנויות שלנו. יתרה מכך, המלצתי כמה פעמים שהמדינה תתן סיוע ליצרנים קטנים בכל הנוגע לפרסום, על ידי מתן זמן מסך או תעריפי זמן אוויר מוזלים".

משופרסל נמסר: "אנו מאשרים את קבלת המכתב"

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום