גם קוקה קולה מעלה מחירים: "ברור לנו שזה לא הסוף"

החברה המרכזית למשקאות מצטרפת לאסם ויוניליוור ותעלה מחירים ■ החברה: בשנים האחרונות מדד מחירי המזון ללא ירקות ופירות עלה ב-20% - המחיר שלנו לקמעונאי עלה ב-11% בלבד ■ בכיר בענף המזון: "זה לא צפוי להיגמר"

עליית מחירים נוספת צפויה בקרוב: החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע"מ, המשווקת את מוצרי קוקה קולה בישראל, מצטרפת היום (ד') ליוניליוור ואסם ומודיעה כי היא תעלה את מחיריה בעוד כחודש מהיום.

החברה מסרה כי בעקבות העלייה הדרסטית במחירי התשומות היא מעדכנת כעת את המחירון בשיעור של עד 5.7%. כמו כן, החברה מוסרת כי חשוב לה לציין שב-5 שנים האחרונות עלה מדד המחירים הכללי ב-16.2%, מדד מחירי המזון ללא ירקות ופירות עלה ב-20% בעוד מחיר המחירון של מוצרינו לקמעונאי עלה ב-11.2% בלבד עבור בקבוק 1.5 ליטר.

קוקה קולהצילום: בלומברג

נכון לעכשיו, עדכון המחירים אינו כולל את מוצרי טרה, בירות (למעט מאלטי), פיוזטי 1.5 ליטר, פריגת אושן ספריי, יין תבור, סמירנוף אייס, קינלי וסודה 1.5 ליטר, שמשווקים גם כן על ידי החברה למשקאות. עם זאת, לא מן הנמנע שגם מחירם של מוצרים אלו יעלו בקרוב.

הודעה זו שוב תפסה בהפתעה את רשתות השיווק, שרק לאחרונה קיבלו את הודעת אסם על העלאת המחירים. בכיר בענף המזון סיפר שהוא מאוד מופתע ולא ציפה לכך. "כלל לא ברור לי מה יקרה מחר, יוניליוור היתה הראשונה ומאז מצטרפות אליה עוד חברות - כאשר לאחר ההודעה היום ברור לנו שזה לא הסוף. אני חושב שההודעה של קוקה קולה רק הביאה לכך שעוד ועוד חברות לא יתביישו לשלוח מחירונים מאחר וברור שכולם כבר עושים את זה אז למה לא לנסות גם כן. אנחנו נצטרך לשקול בכובד ראש כיצד להגיב מאחר והציבור לא יצליח לשאת בהעלות מחירים כל יום".

בכיר אחר בענף הודה גם כן שהוא מופתע וטען שלא היתה לכך שום הקדמה או הכנה מצד החברה. "אתמול זה חלב, מחר זה הקולה וזה לא צפוי להיגמר. אנחנו עדיין לא יכולים לשער כיצד יגיבו הרשתות ובטח שגם הלקוחות אבל יש לצפות שזה בוודאי לא יעבור בשתיקה".

יש לציין כי החברה בחרה להודיע על העלאת המחירים היום בצהריים, בעוד שרוב עיתוני סוף השבוע כבר מוכנים ובשיאו של חג סוכות, כאשר רוב הציבור בנופש.

"כוחנו בארנקנו"

דובר "ישראל יקרה לנו", אייל עופר, אמר בתגובה כי "טרה שהיא חלק מהחברה המרכזית למשקאות המשווקת את מוצרי קוקה קולה, נהנתה מביקושים ערים בזכות המחאה החברתית, בעיקר מול שטראוס ותנובה, וכעת, במקום לזכור למחאה החברתית את חסד נעוריה, החברה המרכזית דווקא מעלה מחירים בכל זאת.

איציק אלרוב מתנועת 'הצרכנים' אמר כי "כוחנו בארנקנו. הדרך שלנו, הצרכנים, להיאבק בעליות המחירים היא מול המדף ברשתות השיווק והיום קיבלנו דוגמה חיה לכך. המגזר הערבי סירב לשלם את מחיריה המופקעים של חברת 'אסם' וכתוצאה מכך היא נאלצה להוריד מחירים למגזר זה. כעת הגיע תורו של כלל הציבור להוכיח לחברות אלו שלא לעולם חוסן.

"הכוח הצרכני גדול יותר מכוחם של תאגידי ענק אלו. בינתיים, עד שחברות קוקה קולה, יוניליוור ואסם יורידו מחירים, אנו נרכוש מוצרים של יצרנים קטנים יותר ואיכותיים לא פחות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker