אנשי המחאה למנכ"ל יוניליוור העולמית: "לא נספוג ההתייקרות"

"אנו מבקשים כי תורו ליוניליוור הישראלית למשוך את איום העלאת המחירים מעל ראשו של הצרכן הישראלי"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

ארגוני הצרכנים לא מתכוונים לעבור לסדר היום על העלאת המחירים של חברת יוניליוור. תנועת 'הצרכנים' של אנשי מחאת הקוטג' ותנועת ה'גורם האנושי', יוצאי ישראל יקרה לנו, שלחו מכתב זועם למנכ"ל יוניליוור העולמית, פאול פאולמן המתריע מפני משבר אמון חמור בין החברה לבין הצרכנים ודורש ממנו לבטל את עליות המחירים עליהן הודיעה יוניליוור אתמול לרשתות השיווק.

"אנו כותבים לכם מאחר והנהלת יוניליוור ישראל מובילה את החברה בנתיב המהיר בדרך אל משבר אמון חמור עם הצרכן הישראלי. למען האמת מצב המחירים בארצנו הגיע אל פי פחת, יוקר המחיה גבוה מאוד ואילו כוח הקנייה נמוך, אנו ממענים מכתב זה אליכם מאחר ולסניף החברה יוניליוור ישראל יש חלק רב בהדרדרות המצב. בדיקה מטעמנו גילתה כי מחירם של מותגים אותם אתם משווקים בארצנו גבוה בכמאתיים אחוז ממחירם בבריטניה.

פאול פולמן, מנכ"ל יוניליוור העולמיתצילום: ויקיפדיה

"אנו איננו רואים שום הצדקה להפרשי המחירים הללו, בעיקר משום שרוב התשומות (להלן: חשמל, דלק, מס החברות וכוח העבודה - שהוא הגורם המשמעותי ביותר בתהליך הייצור) זולים בהרבה בישראל מאשר במדינות מערב אירופה! אנו רואים את הסיבה האמיתית לעליות המחירים בניצולה של יוניליוור ישראל את עיוותי המשק הישראלי ואף החרפתם ע"י השתלטות על שווקים ופגיעה בתחרותיות.

"כיום יוניליוור ישראל חולשת על מספר רב של קטגוריות בתחום המזון וה"נון פוד" ואילו בחלק ניכר מהקטגוריות הללו היא הוכרזה כמונופול. לעיתים רמת השליטה של המותגים שלכם בקטגוריות גבוהה עד רמת האבסורד כגון שוק המרקים ש-80% ממנו נמצא תחת שליטתכם, כמו גם שוק המרגרינות והריבות", נכתב.

עוד נכתב על העליות הצפויות במחירי יוניליוור: "את האיום הזה תירצה הנהלת הסניף הישראלי בעליית מחירי הסחורות בעולם. אנו מוצאים תירוץ זה מגוחך! לא רק בגלל העובדה שלאחרונה פורסמו ידיעות על כך שמחירי המותגים שלכם דווקא ירדו בשווקים אירופאים רבים, אלא גם בגלל שכשמחירי הסחורות בעולם ירדו הציבור הישראלי לא נהנה מהוזלה דומה. נדמה שלפי דעתה של הנהלת יוניליוור ישראל, המחירים יכולים לנוע רק בכיוון אחד - למעלה. אנו חייבים להתריע בפניכם כי הציבור הישראלי אינו כפי שהיה בעבר, ניתן לומר שבשנה האחרונה חלה התעוררות בקרב הצרכנים וכיום הם מיודעים יותר ומאורגנים הרבה יותר. אנחנו הישראלים כבר לא מקבלים עסקות לא הוגנות כאילו היו גזירה משמיים, אנו מודעים לכך שכוחנו בארנקנו ולעיתים מגיע הרגע בו הציבור נאלץ לסגור את הארנק לזמן מה".

המכתב מסתיים בדרישה ממנכ"ל יוניליוור העולמי: " אנו קוראים לכם, בהנהלת יוניליוור העולמית, להתעשת ולקחת שליטה על המצב. אנו מבקשים כי תורו ליוניליוור הישראלית למשוך את איום העלאת המחירים מעל ראשו של הצרכן הישראלי. אנו איננו מסוגלים לספוג את עליית המחירים הזו ואנו דורשים שהנהלת יוניליוור תתערב ותנהג כפי שהצהירה שתעשה במדינות אחרות כמו ספרד ותוריד את מחירי מותגיה גם כאן".

במקביל, מתכננים ארגוני המחאה להתחיל בפעולות מחאה נוספות נגד יוניליוור. "בתור התחלה נצא בפעולות הסברה אלה מוצרים נמנים על מוצרי חברת יוניליוור ובהמשך נצא בפעולות מחאה נוספות", אומר אסף קוזובסקי מהגורם האנושי.

אתמול שלחה יוניליוור ישראל מחרון חדש לרשתות השיווק המגלם עליית מחיר על מאות מוצרים. כך למשל, מחיר בלובנד ומזולה יתייקר בשיעור של 6%, מרקי קנור ב-5%, תיבולית ב-5%, תבשילים ב-5%, רטבים ב-5%, מיונז תלמה ומיוקל ב-3.5%, רטבי הלמנס לסלט יתייקרו ב-5%, קונפיטורות ב-5%, חמאת בוטנים סקיפי ב-6%, קורנפלקס תלמה וכריות ב-3%, קורנפלקס דליפקאן, קראנצ'ים וברנספלקס ב-6%, גרנולה ב-6%, דגני בוקר לילדים שוגי, עוגי, קוקומן ופיצי יתייקרו ב-6%, חטיפי דגנים ב-5%, תה ליפטון ב-5% ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker