מכתב לעפרה שטראוס: התעוררנו - לא ניתן לחיים הישנים להימשך

(עדכון) חברי תנועת "ישראל יקרה לנו" יפגינו הערב ב-19:00 מול ביתו של סמנכ"ל הכספים של שטראוס גרופ: המוצרים שבחרה החברה להוזיל - לא משמעותיים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

תנועת "ישראל יקרה לנו" הודיעה היום על חידוש ההפגנות נגד בכירי שטראוס במחאה על יוקר מוצרי המזון של החברה.חברי התנועה יפגינו הערב ב-19:00 מול ביתו של סמנכ"ל הכספים של שטראוס-גרופ, שחר פלורנץ, בשוהם.

מפגינים מול ביתו של מנכ"ל שטראוס ישראלצילום: עדי דברת מזריץ

ההפגנה מגיעה אחרי שתי הפגנות שקיימה הקבוצה לפני כשבוע: מול ביתו של מנכ"ל קבוצת שטראוס גדי לסין ומול ביתו של מנכ"ל שטראוס ישראל ציון בלס. ההפגנות הן תגובה להוזלת מחירים שביצעה קבוצת שטראוס על 35 מוצרים. יוזמי המחאה ובכירים ברשתות השיווק טענו כי המוצרים ששטראוס בחרה להוריד את מחירם הינם איזוטריים ולא משמעותיים לכיסו של הצרכן.

בני גרוברמן, מראשי התנועה, אמר היום ל-TheMarker כי "את המחירים היקרים של שטראוס אני נאלץ לשלם בבית שלי כל יום, אז גם אנחנו נגיע לבית שלו. הוא בין האנשים שקיבלו אופציות מהחברה והשתכרו בשנתיים-שלוש יותר ממה שאיש היי-טק ירויח כל השנים. וסמנכ"ל כספים הוא איש משמעותי".

בתנועה אמרו היום: "המתנו שבוע - אבל פרט למילים לא השתנה דבר. עם מילים יפות אי אפשר לקנות במכולת. אנו עדיין מצפים מקונצרן שטראוס-עלית לבצע שינויים משמעותיים בצורת התמחור של כלל מוצרי המזון הבסיסי – שיהיה זול כאן כמו באירופה היקרה".

בתנועה תקפו את דבריה של עופרה שטראוס בכנס אחריות תאגידית: "בדבריה יש טעות והטעייה: אנו אוהבים עשירים, אנו רוצים שבמדינת ישראל יהיו עשירים שעושרם מגיע מיצוא לשווקים תחרותיים בעולם ולא על גבו של הצרכן הישראלי המקומי השבוי בידי המונופולים".

יהודה, אב חד הורי, כתב בטוקבקים (מספר 11) מכתב פתוח לעפרה שטראוס:

מכתב לעופרה שטראוס

עופרה יקרה לנו.
חשבנו שתעשי מעשה אך עברו כבר ימים רבים ודבר אמיתי לא קרה,
אמרת בקיץ שלא הייתם ערים למה שקורה עם הציבור, אמרת שצריכים לגלות רגישות, שבוע שעבר אמרת שיש לחזק את היצרנים הקטנים.


עופרה מה עשית? לצערי לא ממש, יוקר המחיה בישראל עדיין יקר פי 2 ממדינות מערב אירופה, היום קיבלנו מדו"ח ה-OECD אישור על מה שאנחנו וכולם יודעים שהשוק הישראלי ריכוזי, 20 משפחות (בהן את) חולקות את העוגה בניהן, וסוגרו...ת את השוק לתחרות אמיתית.


דרשנו בקיץ הוזלה של 30% על כל המוצרים ואנו דורשים זאת גם היום.
חוסנה של חברתנו היא בכוחו של המעמד המרכזי הוא מעמד הביניים, (ולא מעמד כמה טייקונים בודדים), ברגע שנשחק המעמד המרכזי, כוח הקניה נשחק, החינוך נשחק, התרבות נשחקת, הבריאות נשחקת...גם הכלכלה נחלשת ברגע שהצריכה יורדת.


עופרה את כאחת מהאנשים המקורבים לצלחת של ה-0.001% יוכולה לעשות מעשה ולהשפיע, חיתכי ברוחיכם ב 30%, קצצו משכורות המנהלים (אין סיבה שמנכל מוכשר ככול שלא יהיה ישתכר בשנתיים מה שאיש הייטק מוכשר ירויח כל חייו.

חברתנו הולכת למקום לא טוב, מה שהיה לא יהיה עוד, הציבור התעורר, לא ניתן לחיים בצורה של היום להמשך, הרימי את הכפפה, עשי מעשה, נעמוד מאחוריך ונתמוך, תמשיכו להתעלם או לערוך מבצעים מגוכחים אנו נמשיך במאבקנו והוא ילך ויתגבר מיום ליום-פשוט כי אין לנו ברירה.


אני אב חד הורי מגדל את בני עובד במשרה מלאה, אם לפני שנתיים חייתי בצורה סבירה ויותר מזה, היום זה בלתי אפשרי ביוקר מחיה שכזה לחיות.


יש לך קשרים, הרבה דלתות פתוחות בפנייך, קחי ההובלה לשינוי חברתי אמיתי, שימת האזרח בקדמת הבמה, אנו לא יוכולים להמשיך לתת לשיטה לעבוד כפי שהיתה, אתם עדיין לא מעקלים זאת אך זו המציאות.


ברור שלא כל המצב באחריותך, אך ברגע שמוצרי צריכה בסיסיים (חלב, גבינה לבנה, קפה....) יקרים פי 2 מכל מדינות מערב אירופה משהו בסיסי לא עובד, ועל שוק זה יש לך אפשרות ישירה להשפיע, את תוזילי תנובה וטרה יישרו עוד באותו היום קו איתך,
אני חבר בתנועת "ישראל יקרה לנו" ששמה לה למטרה להביא להוזלת יוקר המחיה בארץ, בקבוצתנו אנשים נפלאים מכל שכבות האוכלוסיה, עם ישראל בפניו היפות ביותר שיוכולת להיות, כולנו אנשים עובדים, סטודנטים, בעלי משפחות, רווקים, פנסיונרים.....עם ישראל היפה, יש לנו כוח רב כי אנו צודקים ויש לנו אמת אחת, שמנו את הפוליטיקה בצד, מבחינתנו האיום הקיומי שלנו הוא יוקר המחיה, קו העוני טס כלפי מעלה, והוא דורס מאות משפחות בכל יום, אין שום הצדקה ל"עושק" שקורה בחברתנו.


הוכיחי שיש מאחורי מילותיך גם מעשים.


ישראל החברה הישראלית יוכולה לפרוח לשגשג, והיא יוכולה לקמול ברגע.


זה בידיים שלך ושלי.......


יהודה

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ