מנכ"ל תנובה בעקבות החרם על מוצרי החברה: "נעשה לנו עוול"

(עדכון) יותר מ-10,000 איש הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הקוראת להחרים את תנובה ■ אריק שור: "ישבו ואמרו שמחליטים להחרים את תנובה ואסם, כאילו עושים פה רולטה רוסית וברגע האחרון עלינו בגורל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

(עדכון) החרם על תנובה, שיזמה אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א וכולל 14 אגודות, בתמיכת יוזמי מחאת הקוטג', יחל רשמית היום, ב-18:30 וימשך שבוע ימים. עד כה נרשמו יותר 10,000 איש לקבוצת הפייסבוק הקוראת להחרים את תנובה 'לא קונים מוצרי תנובה עד החגים' ועוד כ-9,000 איש נרשמו לקבוצות אחרות הקוראות להחרים את החברה.

צילום: מאייר טלי

הסטודנטים עורכים היום פעולות מחאה בסופרמרקטים בחיפה, בקריית שמונה ובאשקלון. מחר יקיימו סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב משמרות מחאה במרכולים ברחבי העיר. פעולות המחאה כוללות חלוקת פליירים הקוראים להחרים את תנובה ושיחות שכנוע עם לקוחות שלא לרכוש את המוצרים.

מנכ"ל קבוצת תנובה, אריק שור, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל, כי "אנו מרגישים שנעשה לנו עוול. אנחנו חברה סופר ישראלית שסופר מייצגת את מדינת ישראל, סופר משפיעה על כל מה שקורה פה בכלכלה הישראלית ופתאום החליטו שעלינו שמים חרם".

שור הוסיף: "אנחנו מאוד קשובים למחאה החברתית ונמצאים עם ישראל - זה העובדים שלנו והלקוחות שלנו". כמו כן, הסביר כי הורידו את מחירי הקוטג' מתוך הבנה.
"יש צורך במהלך כולל ותנובה לא יכולה לשאת אותו לבד. אנחנו מנסים להוביל מהלך מול הרגולטור, יש פה את ועדות קדמי ואת ועדת טרכטנברג ועוד 101 ועדות המנסות למצוא פתרון מערכתי כולל. כמו כן, יש את הפעילות היוזמתית שלנו מול הגורמים, כשאנחנו באים ואומרים להם 'הצרכן אמר את דברו, אין מה לעשות. הוא המלך ואנחנו צריכים לתת לו מחיר נמוך יותר ממה שהיה עד היום, בשביל להוכיח שגם אנחנו מוכנים לשים את היד בכיס וזה מה שעשינו עם הקוטג'.

"כעת אנחנו בשרשרת מבצעים די חזקה, בכדי שעד שיגיע פתרון ארוך טווח, רציני ולא פופוליסטי כי זה עסק מורכב. אז נעשה בינתיים מבצעים, שיהיו עדיין מחירים נמוכים לצרכנים לחגים ואולי גם אחריהם, אבל הפתרון הוא פתרון גדול", הוסיף.

שור הלין כי הסטודנטים "ישבו ואמרו שמחליטים להחרים את תנובה ואסם, כאילו עושים פה איזה רולטה רוסית וברגע האחרון עלינו בגורל. אני חושב שהגודל שלנו, העוצמה ורוחב המוצרים שלנו גרם לכך. התאכזבתי מאוד מהעניין, כי לדעתי מכל החברות האחרות אין חברה ישראלית יותר מאיתנו, אנחנו לא מייבאים קפה מחו"ל, לא מייבאים קורנפלקס מחו"ל ופשוט מייצרים הכל מהחקלאות הישראלית - זו החברה הכי ישראלית שיש".

"שני סוגי חברות יש במדינת ישראל", הסביר שור, "חברות ציבוריות שגייסו כסף מהציבור, והסוג השני הוא חברות פרטיות. גם קוקה קולה וטרה וגם אנחנו חברות פרטיות. מטבען, חברות פרטיות לא מפרסמות את הנתונים שלהן וחברות ציבוריות שרוצות כסף מהציבור כן מפרסמות. זה הנוהל בעולם. ככה עובדים שני סוגי החברות האלה".

אריק שורצילום: אפלבאום תומר

החרם שיזמה אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב על תנובה, כולל 14 אגודות ותומכים בו גם יוזמי מאת הקוטג', יחל היום בשש וחצי בערב וימשך שבוע ימים. עד כה נרשמו מעל 10,000 איש לקבוצת הפייסבוק הקוראת להחרים את תנובה - 'לא קונים מוצרי תנובה עד החגים'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker