סוף לעושק: יוגבל מחיר החניה בבתי החולים

מחירי החניה בבתי חולים כיום אינם מפוקחים ויכולים להגיע לעשרות שקלים ביום ■ פטור יינתן, בין היתר, למטופלי דיאליזה, חולי סרטן ומלוויהם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פתח היציאה היחיד של בית חולים ציבורי בפתח תקוה. המכוניות לא עומדות בתור ליציאה, אלא חונות שם. גם זו אלימות
פתח היציאה היחיד של בית חולים ציבורי בפתח תקוה. המכוניות לא עומדות בתור ליציאה, אלא חונות שם. גם זו אלימות

מחיר החניה בבתי החולים הממשלתיים יוגבל ל-20 שקל למשך 24 שעות, ללא הגבלה על מספר הכניסות והיציאות של הרכב, וזאת החל מחודש מאי הקרוב. כך נקבע בחוזר שהופץ היום לבתי החולים. בית חולים ממשלתי שירצה לגבות יותר מסכום זה יידרש לאישור מיוחד מהאגף לכלכלה ופיתוח של משרד הבריאות.

מדובר בהחלטה שנשקלת כבר זמן מה במשרד הבריאות וכבר בדצמבר האחרון 2016 הוציא משרד הבריאות טיוטת חוזר, על פיה מחיר החניה בבתי חולים יהיה הוגן ולא תהיה הגבלה על מספר כניסות ויציאות מבית החולים למשך 24 שעות משעת הכניסה.

כיום מחירי החניה בבתי חולים אינם מוגבלים ויכולים להגיע לעשרות שקלים ביום. הרפורמה נועדה להסדיר את מחירי החניונים ולקבוע מחירים אחידים לחניונים בתוך בתי החולים.

נוסף על כך, ישנן קבוצות שיקבלו פטור מתשלום על חניה, וביניהן: מטופלים אמבולטוריים בדיאליזה, מטופלים אונקולוגיים (במהלך הטיפול) ומלוויהם, מטופלים אמבולטוריים אשר חייבים להגיע למרכז הרפואי לטיפול למשך חודש לפחות, בתדירות של לפחות פעמיים בשבוע, החל מתחילת הטיפול, בני משפחה של מטופלים המאושפזים לתקופה העולה על 14 יום (הפטור יינתן החל מהיום ה-15 לאישפוז), הורי פגים מאושפזים, אנשים שנכנסים ויוצאים תוך 30 דקות, לכל מטרה, נכים (בעלי תעודת חניה לנכים או עם תו עגלת נכים), רכב ציבורי (מונית או אמבולנס) האוסף או מסיע מטופלים, בני משפחה של חייל מאושפז, על פי אישור בקשה מצורף מטעם יחידת היקר(ר"מ 2), רכב צבאי בתפקיד, נהוג על ידי חייל במדים, עובדי משרד הבריאות, בעלי אישורים מתאימים, ארגונים ועמותות מתנדבים מוכרים, המסיעים חולים לקבלת טיפולים במרכזים הרפואיים, לאחר שאושרו על ידי הנהלת המרכז הרפואי, משפחות, בכפוף להמלצות השירות הסוציאלי של המרכז הרפואי.

בחוזר מודגשת חשיבות החניה אצל המטופלים ומבקריהם ונכתב כי: "שירות חניה בבתי-החולים מהווה שירות חשוב לציבור המטופלים והמבקרים. עבור שירות זה זכאי בית-החולים לגבות מחיר הוגן המשקף את ההיצע והביקוש למקומות חניה באזור שבו ממוקם ביה"ח תוך התחשבות עם ציבור הנדרשים לשירותי בית החולים".

השינוי יחול על בתי חולים ממשלתיים המפעילים מגרשי חניה, באופן ישיר או באמצעות זכיינים ולא יחול על המאושפזים אישפוז ממושך במחלקות הסיעודיות, סיעודי מורכב, שיקום, בריאות הנפש וכו'. עליהם יחולו הסדרים אחרים. לכן, למשל, נראה כי ההסדר לא חל על איכילוב, שכן מפעיל החניון שצמוד לבית החולים הוא מפעיל פרטי.

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי "כפי שהודענו אנו פועלים להוריד את מחירי החניה בבתי החולים ואף להקטין את משך זמן האישפוז המזכה את בני המשפחה לקבל שירותי חניה מוזלים בבתי החולים. מדובר במהלך חברתי חשוב, לרווחת השוהים הרבים, ציבור החולים ובני המשפחות. אין כל סיבה שביקור בבית חולים יהיה כרוך בהוצאה כספית מיותרת על חניה. לא ניתן להשלים עם הפקעת מחירים שפוגעת בציבור החולים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב