החמ"ל של משרד הבריאות פועל מספרייה צפופה - והמנהלת נשלחה לבידוד

לפני כמה שנים השיק האגף לשעת חירום חמ"ל תת-קרקעי בעלות של מיליוני שקלים, בתל אביב, אך מנכ"ל משרד הבריאות הורה להעביר את החמ"ל לירושלים, סמוך ללשכתו וללשכת ראש הממשלה

ליאת לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הבריאות, יעקב ליצמן, ומנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב
שר הבריאות, יעקב ליצמן, ומנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טובצילום: תומר אפלבאום

נועה חסדאי, עובדת האגף לשעת חירום במשרד הבריאות ומנהלת החמ"ל של המשרד - נכנסה לבידוד אחרי ששהתה במעלית עם עובדת המשרד שנדבקה בקורונה.

זה כמה שבועות מתפקד חדר המלחמה של משרד הבריאות מספרייה צפופה בקומה הראשונה של הבניין הממשלתי בירושלים - בניגוד לכל תפיסת ההיערכות לשעת חירום.

מעדויות של עובדים, עובדי החמ"ל שוהה שם בצפיפות גדולה ובניגוד להמלצות המשרד עצמו לשמירת מרחק בין הנוכחים. בין היתר, נמצאים שם סמנכ"ל התקצוב של המשרד, אנשי מנהל רפואה ועוד. 

לפני כמה שנים השיק האגף לשעת חירום חמ"ל תת-קרקעי מפואר וחדיש בעלות של מיליוני שקלים, הממוקם במשרדיו בתל אביב, אך זה נותר מיותם. כמה ימים לאחר שנפתח, הועברה פעילותו לאותה ספרייה בירושלים, בשל הוראה של מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב, שביקש להעביר את פעילות החירום סמוך למשרדו וללשכת ראש הממשלה.

כעת, בעקבות שהותה של החולה במשרד הראשי בירושלים – זו שבעקבות שהותה במקום נכנסו לבידוד עובדים רבים - הורו במשרד הבריאות להחזיר לתפקוד את החמ"ל בתל אביב.

העובדת שחלתה בקורונה היא עובדת אגף התזונה של המשרד. בעקבות מחלתה נכנסו לבידוד כל עובדי הקומה הרביעית בבניין, והיתר פונו מהמבנה כדי שיעבור טיהור.

העובדת גם שהתה במוקד פניות הציבור של משרד הבריאות בקרית מלאכי ביום שבת האחרון. היא שהתה שם במסגרת משמרות נוספות של עובדי המשרד שנתבקשו לתגבר את המוקד. כך, כל מי ששהה עמה במשמרת, בין היתר מנהלת המוקד ואחראית פניות הציבור - נכנסו לבידוד גם הן.

במשרד הבריאות סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker