קורונה בתחפושת: החולה הישראלי שחזר מאיטליה לא מסר לרשויות את המידע המלא על תנועותיו

החולה בקורונה ומשפחתו מסרו את הפרטים המלאים רק לאחר שמשרד הבריאות איים בהתערבות המשטרה ובית המשפט ■ היום התברר כי גם אשתו נדבקה בנגיף - ותועבר לבידוד ■ בני הזוג מכחישים כי הטעו את המשרד, ואומרים כי הקפידו על ההנחיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיצג של וירוס קורונהצילום: THILO SCHMUELGEN/רויטרס

משרד הבריאות עידכן הבוקר (ו') את רשימת המקומות שבהם שהה חולה הקורונה הראשון שאובחן אתמול בישראל. העדכון משנה מקצה לקצה את התמונה שהוצגה לציבור בהתחלה, לפיה הוא שהה כשעה בחנות הצעצועים הפיראט האדום באור יהודה. בנוסף, ישראלי שהיה על הספינה ביפן ושב הבוקר לישראל אובחן כחולה בקורונה. הוא הועבר לבידוד, וכן תושב צפון הארץ אובחן גם הוא כחולה.

על פי המידע החדש, האיש שטייל באיטליה שהה בימים שני ושלישי השבוע מ-8:30 בבוקר ועד חצות בחנות, כלומר - סך הכל יותר מ- 30 שעות. בנוסף ביום שני שהה בין השעות 6 ל-7 בבית הכנסת "אירוס" ביישוב אירוס. בנוסף התברר הבוקר כי אשתו של החולה, שחזר מאיטליה, אובחנה עם תוצאה חיובית לקורונה ותועבר לבידוד.

המשפחה מכחישה את הדברים ואומרת כי מסרה את כל הפרטים כפי שנדרשה, וכי העובדה שהמידע הראשוני שנמסר היה חלקי נבעה מהבלבול והבהלה שהיו כרוכים בקבלת הבשורה הקשה על הקורונה. עצם העובדה שהחולה שהה בחנות אינה מהווה כל עבירה, שכן באותו זמן לא היתה כל חובת בידוד על החוזרים מאיטליה. הטענה היא רק לגבי העובדה שלא מסר את הפרטים המלאים לאחר שהתברר כי חלה.

האם הבחירות ייפגעו מקורונה - ומה יודע יאיר נתניהו על סיפור הריגול המדהים

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

האם הבחירות ייפגעו מהקורונה? | האזינו לפודקאסט

הסיבה לפער בשעות היא שהחולה ובני משפחתו הסתירו מאנשי משרד הבריאות שניהלו את החקירה את התמונה האמיתית. רק לאחר הפרסום,  ואחרי שאזרחים שמכירים את החולה פנו למשרד הבריאות, הבינו במשרד הבריאות שיתכן כי המידע שנמסר להם לא נכון. מאוחר יותר, רק לאחר שמשרד הבריאות איים לערב את המשטרה בצו בית משפט - מסר החולה את הפרטים המלאים על שהותו מאז חזר מאיטליה ביום ראשון.

במקביל, יו"ר החברה שמעניקה זיכיונות לפיראט האדום אייל פישמן אמר ל-TheMarker כי החנות של הפיראט האדום באור יהודה סגורה ועברה חיטוי על ידי החברה. לדבריו, החנות נותרה סגורה מכיוון שהעובדים נמצאים בבידוד לאחר שבאו עם חולה הקורונה במגע. "הזכיין נמצא בתהליך של גיוס עובדים אחרים לחנות במקום אלה שבבידוד ואז היא תיפתח", אמר פישמן. "השיח מול משרד הבריאות לגבי שעות ההימצאות של הזכיין בסניף נוהל מול מולו ולא היינו חלק ממנו. בימים האחרונים נפוצו שמועות לא נכונות כמו שמי שנדבק בקורונה הוא קונה שמדד מסיכות".

במשרד הבריאות מודאגים מהעובדות שמתגלות: הימים שלפני פורים הם העמוסים ביותר בחנויות הצעצועים ואנשים רבים, ילדים ומבוגרים, פקדו את החנות.

על פי הוראות משרד הבריאות, "מי שהיה במקומות הנ"ל במגע קרוב - מרחק של פחות מ-2 מטרים למשך של 15 דק' או יותר, להיכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400.

אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 כדי לברר צורך בבדיקת הנגיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: