אשת רב מפורסם מאושפזת בתנאים מועדפים במרכז הרפואי איכילוב

אשת הרב מאושפזת בשבועות האחרונים לבדה בחדר המיועד לשניים, ובני משפחתה תופסים שני חדרים של הצוות הרפואי ■ איכילוב: "בית החולים נוהג במצבים מורכבים ורגישים לאפשר אשפוז לפי צרכים בתנאי שאין בהם שום פגיעה בחולים אחרים"

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בריאות בתי חולים איכילוב
צילום: אריאל שליט

אשת רב מפורסם מאד ובעל השפעה על המערכת הפוליטית בישראל ועל מערכת הבריאות וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מאושפזת בשבועות האחרונים בתנאים מועדפים במחלקה לשיקום בבית החולים איכילוב. המאושפזת זוכה לייחס מועדף לעומת שאר המטופלים במחלקה - כך נודע ל-TheMarker. גם סגן שר הבריאות ליצמן מגיע בעצמו מפעם לפעם לבקר אותה באופן אישי במחלקה.

אשת הרב שוכנה לבדה בחדר זוגי המיועד לשני מטופלים, אף כי מדובר במחלקה מבוקשת שבדרך כלל יש לה תור המתנה. מדובר בעניין חריג ביותר, שכן לאור הביקוש למחלקה לא נוהגים לשכן בה אדם יחיד בחדר זוגי. יצוין כי המחלקה מכילה גם חדרים בודדים, אך הם קטנים יותר.

בנוסף, הופקעו שני חדרים של אנשי צוות המחלקה, חדר הסמינרים שבו נערכות השתלמויות ולימודים של הצוות הרפואי, וחדר רופא תורן שבו יכולים התורנים לנוח ואף לישון בזמן התורנות בלילה. בחדרים שהופקעו השתכנו בברכת בית החולים בני לוויתה של אשת הרב הנמצאים במחלקה במשך רוב שעות היום ולפעמים גם בשעות הלילה.

הבטחת התנאים המועדפים לאורך תקופה ממושכת יחסית, ולא עבור אשפוז מיידי וקצר טווח, גוררת תרעומת בקרב גורמים השוהים במחלקה. בנוסף, לדברי הגורמים הנוכחות רבת המשתתפים והחריגה של בני הלוויה של אשת הרב, שחלקם מתחלפים במהלך היום, גורמת הן לדחיקת רגליהם של אנשי הצוות ולפגיעה בתנאי העבודה שלהם והן לחוסר נוחות בקרב שאר המטופלים.

מאיכילוב נמסר בתגובה: "בית החולים נוהג, מעת לעת, במצבים מורכבים ורגישים, לאפשר אשפוז ע"פ צרכים בתנאי שאין שום פגיעה בחולים אחרים. בית החולים מאשר שהרבנית קבלה חדר בודד שכן מצב התפוסה במחלקה עומד בימים אלה על כ-90% בלבד, ולכן לא נמנע מאף חולה קבלה למחלקה עקב העדר מיטת אשפוז פנויה. משפחת הרבנית שוהה בחדר הסמינריונים רק מחוץ לשעות הפעילות ובעת בדיקת הרבנית על ידי הצוות הרפואי בלבד".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker