יצאו בחוץ: תיאסר כניסת נציגי חברות הטבק ולוביסטים לישיבה בנושא המלחמה בעישון

על האיסור, שיחול על כל הדיונים בעניין, החליטה יו"ר הוועדה למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול, ח"כ תמר זנדברג

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר זנדברג בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי
רוני לינדר

באופן תקדימי, בישיבה שתתקיים מחר (ב') בוועדה למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול בכנסת, שתעסוק בנושא המלחמה בעישון ייאסר כליל על לוביסטים ונציגים של חברות הטבק להיכנס. כך החליטה יו"ר הוועדה, ח"כ תמר זנדברג, בתגובה לבקשתו של מנכ"ל התנועה למשילות ודמוקרטיה, שבי גטניו.

זנדברג אף החליטה כי האיסור יחול על כל דיון עתידי בנושא הפיקוח על הטבק. מדובר בהחלטה תקדימית, שכן בעבר בכל דיון שכזה נכחה סוללה של נציגים של חברות הטבק והלוביסטים שלהם. כך למשל, בישיבה שהתקיימה בממשלה הקודמת בוועדת הכלכלה של הכנסת, השתתפו לא פחות מ-17 נציגי חברות טבק ולוביסטים מטעמם.

גטניו פנה באחרונה לזנדברג וליועץ המשפטי של הכנסת, והזכיר כי על פי אמנת המסגרת לפיקוח על טבק של ארגון הבריאות העולמי, עליה ישראל חתומה משנת 2005, אין לערב נציגים של חברות טבק בהחלטות מדיניות הקשורות לפיקוח על הטבק. זנדברג הודיעה בתגובה לגטניו, באמצעות היועץ שלה, כי החליטה לאסור כניסת לוביסטים נציגי חברות טבק לדיון ואף לא תאפשר נוכחות שלהם בחדר הוועדה, "על מנת למנוע כל התערבות ולהגן על האינטרס הציבורי מפני האינטרסים הסותרים בהגדרה של חברות הטבק".

היא הודיעה כי "הוראה זו תחול על הדיון מחר וכן בכל דיון עתידי בנושא הפיקוח בתחום הטבק". גטניו אמר בתגובה לדברים כי מבחינתו מדובר בתקדים חשוב שבכוונתו לדרוש גם מכל ועדה נוספת בכנסת אשר עתידה לעסוק בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker