העיכוב במינוי מנהל פוגע גם בהדסה וגם בשיבא

עם רגל אחת בשיבא והשנייה בהדסה - אף לא אחד מהגופים נהנה מכישוריו של רוטשטיין

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

בסאגה הבלתי־נגמרת של מינוי פרופ' זאב רוטשיין להדסה — האחרון שוב צוחק אחרון. מים רבים עברו בנהר ששמו "מינוי רוטשטיין להדסה", אך קשה לשכוח שנימוק המחץ של שר הבריאות, יעקב ליצמן, ואנשי משרדי האוצר והבריאות למינוי היה הדחיפות הגבוהה במינוי מנהל חזק למוסד המתנדנד בין חיים לקריסה.

כעת, מתברר שדווקא יש זמן. מרוב בהילות נסע רוטשטיין בנובמבר, כמה שבועות לאחר ההכרעה הסופית על כניסתו להדסה, להשתלמות בת שישה שבועות בארה"ב, וכעת נדחתה כניסתו לתפקיד בחודש נוסף לפחות אחרי התאריך המקורי, והוא צפוי להתחיל בפברואר 2016.

זאב רוטשטיין
זאב רוטשטייןצילום: מוטי מילרוד

בינתיים, שני גופים סובלים מחוסר יציבות ניהולית קריטית — הדסה ושיבא. בהדסה, ממלאת מקום המנכ"לית פרופ' תמר פרץ, שניהלה את בית החולים לאורך התקופה מאז הסכם ההבראה ופרישתו של המנכ"ל הקודם, אביגדור קפלן, מתפקדת כבר חודשים ארוכים בצל כניסתו הקרובה לתפקיד של רוטשטיין — מעמד רעוע ובעייתי. באחרונה אף מינה יו"ר דירקטוריון הדסה, ארז מלצר, ועדות שמנהלות את הדסה, בצעד שיש בו יותר משמץ של כוחנות כלפי פרץ.

דוגמה לשאלה עד כמה העיכוב בכניסת מנהל פוגע בהדסה ניתן למצוא בסוגיה שעליה כתבנו כאן לפני כמה שבועות — אי־קיום הסכם ההבראה שקובע כי לא יתבצע שר"פ בשעות הבוקר. כששאלנו את משרד הבריאות מדוע לא הותקנו עדיין התקנות שאמורות להסדיר את הנושא הקריטי הזה, השיבו לנו כי העניין יטופל עם מינוי המנכ"ל החדש.

גם בשיבא העניינים רחוקים מלהיות רגועים: לא אחד ולא שניים מבכירי בית החולים רואים את עצמם מועמדים לרשת את רוטשטיין, ולא מן הנמנע כי יהיו גם מועמדים חיצוניים לתפקיד, אך מכרז — אין, אף שהמעבר של רוטשטיין להדסה הוא עובדה מוגמרת כבר כמה חודשים. האי־ודאות הזאת לא עושה טוב לאף מוסד, ושיבא אינו יוצא דופן בעניין.

עם רגל אחת בשיבא והשנייה בהדסה — אף לא אחד מהגופים נהנה מכישוריו של רוטשטיין, שגרמו לליצמן להישכב על הגדר כדי למנות אותו כנגד כל הסיכויים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker