דירקטוריון מאוחדת מדיח את המנכ"ל: "אין דרך לשקם האמון"

שרת הבריאות יעל גרמן תכריע אם לאשר את ההחלטה. דוברי אלחיאני: "שרת הבריאות לא תיתן ידה להדחה חסרת אחריות ומושחתת של מי שהגיע לתקן את ליקויי דו"ח מבקר המדינה"

רוני לינדר

דירקטוריון קופת חולים מאוחדת הודיע היום (ה) לשרת הבריאות יעל גרמן, כי החליט להדיח מתפקידו את מנכ"ל הקופה, פרופ' אשר אלחיאני. גרמן התייחסה לדברים במהלך מפגש עיתונאים שנערך היום ואמרה כי תלמד את הנושא לעומקו בטרם תקבל החלטה. יצוין כי ההחלטה הסופית נתונה בידי משרד הבריאות, שעומדות בפניו אפשרויות שונות ובהן אישור ההדחה, דחייתה, ואף מינוי חשב מלווה ופיזור הדירקטוריון.

פרופ' אשר לחיאני, מנכ"ל מאוחדתצילום: טלי מאייר

לפני כחודש החליט דירקטוריון מאוחדת לזמן את אלחיאני לשימוע לפני פיטורים, זאת עקב מה שהוגדר שם כחריגה מסמכויות, עקיפת הדירקטוריון והתנהלות אישית ומינהלית לא תקינה. מנגד, חזר אלחיאני וטען כי הוא משלם את מחיר תהליך ההבראה והשיקום שהוא מנסה להנהיג בקופה לאחר דו"ח מבקר המדינה, וכי ברגע שניקוי האורוות פגע באופן אישי בחברי הדירקטוריון והמקורבים להם – הוא "סומן" והוחלט להדיחו.

השימוע נערך ביום ג' האחרון, ונמשך כמעט שש שעות ברציפות. אלחיאני יוצג על ידי עו"ד אלי זהר. בהודעת הדירקטוריון נמסר כי "הדירקטוריון שמע בקשב רב ובנפש חפצה את המנכ"ל ובאי כוחו... לאחר שמיעת המנכ"ל קיים הדירקטוריון שני דיונים פנימיים שארכו שעות רבות, במהלכם שבו ונבחנו כל טיעוני המנכ"ל היוצא – אחד לאחד ובאופן יסודי. רק לאחר שהדירקטוריון מצא שאין ממש ברוב המכריע של טיעוני המנכ"ל ובאי כוחו באשר לממצאים החמורים שהצטברו נגדו – הן במישור האישי והן במישור המנהלי , וכי אין דרך לשקם את יחסי האמון בין הדירקטוריון למנכ"ל, ולאחר שהמנכ"ל היוצא דחה את הצעת הדירקטוריון להגיע להסדר מוסכם, התקבלה ההחלטה להביא לסיום העסקתו של המנכ"ל".

דובריו של אלחיאני מסרו בתגובה כי ""אנו משוכנעים ששרת הבריאות לא תיתן ידה להדחה חסרת אחריות ומושחתת של מי שהגיע לתקן את ליקויי דו"ח מבקר המדינה ולהבריא את הקופה על ידי מי שכנגדו נכתב הדו"ח.

צר לנו, שמבוטחי קופת חולים מאוחדת עלולים לשלם שוב על שורת מחדלים ניהוליים וכספיים, שמקורם בהתנהלות חברי הדירקטוריון שצריכים היו לסיים את תפקידם כבר לפני כשלוש שנים, עם פרסום דו"ח המבקר. על מחדלים אלה חזר פרופ' אלחיאני והתריע בפני כל הגורמים, וכשניסה למנוע אותם ולקדם את ענייני הקופה באופן מקצועי וענייני - בוצע הניסיון הנואל להדיחו. על האחראים על טובתם של המבוטחים לפעול כדי להשאיר את הקופה בידיים נאמנות ולא בידיהם של מי שכשלו ומעלו בתפקידם. אין לנו ספק שהצדק ייעשה, ייראה וינצח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker