ביקור חולים: המנהל הודיע על הפסקת עבודתו; לא יפונו חולים למיון

עובדי בית החולים לא קיבלו מחצית משכר ספטמבר והחליטו להמשיך בעיצומים. משרדי האוצר והבריאות במגעים למיזוג בית החולים עם שערי צדק תוך שבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני לינדר

המשבר בבית החולים הירושלמי ביקור חולים מחריף: הבוקר (א') התקיימה אסיפת עובדים שבה השתתף גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שהבהיר כי כרגע לא נמצא פתרון לתשלום 50% ממשכורת ספטמבר שעוד לא שולמה להם.

בתגובה החליטו העובדים להמשיך להפעיל את בית החולים במתכונת שבת, מהלך שעליו החליטו בחמישי לאחר שנודע להם כי מחצית משכרם לא תשולם, וכן לא יהיו הפרשות לקרנות פנסיה, גמל והשתלמות. המנהל הרפואי של בית החולים, ד"ר רפאל פולק, ביקש ממד"א להפסיק להפנות אמבולנסים לחדר המיון של בית החולים.

ביקור חוליםצילום: אמיל סלמן

העובדים דורשים את התפטרות הוועד המנהל של בית החולים ומינוי מנכ"ל חדש למוסד. דבר זה עוד לא קרה, אך הבוקר הודיע היועץ הניהולי-כלכלי והמנהל בפועל של בית החולים, דב גולדפריינד, על הפסקת עבודתו בבית החולים. גולדפריינד, ששימש עד שנה שעברה כמנכ"ל בנק פועלי אגודת ישראל (פאג"י), נשכר תמורת שכר של עשרות אלפי שקלים בחודש על ידי הוועד המנהל של עמותת ביקור חולים לפני שלושה חודשים, מהלך שגרר את התפטרותו של יו"ר הוועד המנהל דאז, צבי טרופ.

במהלך הישיבה אמר ליצמן לעובדים כי הוא מקווה שיימצא פתרון לבית החולים במהלך השבוע, לכל המאוחר עד ראשון הבא. מאחורי הקלעים מתקיימים מגעים אינטנסיביים בין משרדי האוצר, הבריאות ובית החולים שערי צדק למיזוגו של ביקור חולים עם שערי צדק, תמורת מענק של עשרות מיליוני שקלים מהמדינה. מהלך כזה יהיה כרוך על פי ההערכות בפיטורים של עשרות עובדים, והשאר ימשיכו לעבוד במבנה הקיים או שייקלטו בשערי צדק.

מכשול נוסף בפני מציאת פתרון לבית החולים הוא הסכם שכירות עם הבעלים של מבני בית החולים, ארקדי גאידמק. לפני כמה חודשים חתמה עמותת ביקור חולים על הסכם שכירות עם גאידמק לפיו החל בנובמבר השנה, יחל בית החולים לשלם דמי שכירות חודשיים בגובה מאות אלפי שקלים. היום תתקיים פגישה במשרד הבריאות בהשתתפות ליצמן, סגן שר האוצר איציק כהן וגאידמק במטרה לקדם את פתרון המשבר. בנוסף, תתקיים הערב אסיפה של עמותת ביקור חולים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker