בלעדי

סקר משרד הבריאות: באיזה בית חולים תמתינו הכי הרבה לניתוח?

איפה נחשבים הרופאים למקצועיים ביותר, והיכן הסיכוי הגבוה ביותר שתשכבו במסדרון? ■ בעקבות דרישת התנועה לחופש המידע ו-TheMarker, מתפרסם לראשונה סקר שנערך בקרב 5,500 מאושפזים בבתי החולים הממשלתיים

רוני לינדר

המטופלים במרכז הרפואי פוריה שבטבריה הם המרוצים ביותר מכלל המאושפזים בבתי החולים הממשלתיים בישראל; בבית החולים וולפסון בחולון ממתינים במשך הזמן הארוך ביותר לניתוח שנקבע מראש; ובבית החולים רמב"ם בחיפה הכי סביר שהרופא המנתח יגיע למיטתכם לאחר הניתוח. פרטים אלה ורבים אחרים הם חלק מממצאי סקר שביעות רצון שערך משרד הבריאות בקרב המאושפזים ב-11 בתי החולים הממשלתיים. הסקר כלל 500 מרואיינים שהתאשפזו בכל בית חולים, 5,500 מרואיינים בסך הכל. זוהי הפעם הראשונה שבה מתפרסמות השוואות על שביעות רצונם של מאושפזים בבתי החולים הממשלתיים.

שביעות הרצון הכללית מהאשפוז גבוהה למדי, 7.81 בממוצע, מתוך ציונים בסולם של 1-10. ואולם ניכרים הבדלים בשביעות הרצון מבתי החולים.

לציון שביעות הרצון הגבוה ביותר (8.35) זכה בית החולים הקטן והפריפריאלי פוריה. ייתכן שדווקא קוטנו מאפשר אווירה אינטימית יותר, מה שתורם לשביעות הרצון הכללית של המאושפזים. בית חולים נוסף שזכה לציון גבוה יחסית הוא רמב"ם, עם ציון של 8.16. בית החולים שקיבל את הציון הנמוך ביותר, אם כי לא בהפרש גדול משאר בתי החולים, הוא ברזילי באשקלון, עם ציון של 7.24.

נתון חשוב נוסף שנבדק היה יחסם של הרופאים והאחיות למאושפזים וכן תפישת המאושפזים את המקצועיות שלהם. הרופאים שדורגו במקום הגבוה ביותר במדד זה מצד המטופלים הם הרופאים בפוריה (8.88) ובבני ציון בחיפה (8.79). בית החולים שבו דורגו הרופאים במקום נמוך מבחינת תחושת מקצועיות הוא ברזילי (7.85). בקרב האחיות נמצאו הבדלים קלים בלבד בין בתי החולים בתפישת המקצועיות. גם כאן תופס פוריה את המקום הראשון (8.77) וברזילי את האחרון (8.16).

עוד נבדקו תנאי האשפוז של המטופלים, ובהם הנושא הכאוב של אשפוז במסדרון במחלקות הפנימיות. מתוצאות הסקר עולה כי הקלישאה על "הזקנה במסדרון בבית החולים נהריה" מופרכת. למעשה, בבית החולים נהריה דווח על השיעור הנמוך ביותר של ימי אשפוז במסדרון - 93% מהמשיבים כלל לא שהו במסדרון; וכן הכי פחות אשפוזים ממושכים במסדרון - 1.1% בלבד מהמשיבים שהו במסדרון יותר מיום אחד.

צילום: בז רטנר

בתי החולים שבהם בעיית השהייה במסדרון היא החריפה ביותר, לפי הסקר, הם אסף הרופא ואיכילוב. באסף הרופא המצב קיצוני במיוחד: כמעט כל מאושפז שלישי (29.8%) דיווח כי שהה במסדרון יותר מיום אחד. באיכילוב דיווחו 12% מהמשיבים על שהייה של יותר מיום במסדרון של המחלקה הפנימית.

78.4% מהמאושפזים ברמב"ם - ימליצו עליו

החלק המעניין ביותר בסקר בודק את השירות שמעניקים בתי החולים הציבוריים בתחום הקריטי של ניתוחים - החל במשך ההמתנה לניתוח מיום קביעת התור, וכלה ביחס הרופאים למטופלים לאחר הניתוח.

מבחינת אורך התור - משך הזמן שעובר מהיום שבו נקבע הצורך בניתוח עד ליום האשפוז (בניתוחים שנקבעו מראש במחלקות לכירורגיה כללית) - בפוריה ההמתנה היא הממושכת ביותר. 44% מהמשיבים בפוריה דיווחו כי המתינו יותר מחודשיים לניתוח בבית החולים, לעומת 6.7% בלבד שהמתינו זמן כה רב במרכז הרפואי איכילוב.

עוד נשאלו המאושפזים במחלקות הכירורגיות שהוזמנו מראש לניתוח (בניגוד לניתוח חירום) על הזמן שעבר מהיום שבו התאשפזו ועד שבוצע הניתוח. בנתון זה התגלו הבדלים גדולים בין בתי החולים: בבית החולים נהריה עברו בממוצע 1.6 ימים, ואילו בוולפסון ממתינים המאושפזים לא פחות מ-6.6 ימים.

שאלה נוספת שהופנתה למרואיינים היתה "האם יום הניתוח שלך נדחה לאחר שכבר אושפזת ועברת הכנה לניתוח?". בפוריה ובשיבא שיעור הדחיות נמוך יחסית - 2.7% ו-3% מהמשיבים בהתאמה. לעומתם, שיעורים גבוהים של דחיית ניתוח ברגע האחרון דווחו ברמב"ם (11.8%) ובאיכילוב (11.9%).

לבסוף נשאלו המרואיינים אם הרופא המנתח הגיע אליהם למחלקה לצורך בדיקה או שיחה לאחר הניתוח - מעקב שאמור להיות אלמנטרי וכל מנותח מצפה לו כחלק מהטיפול השלם. גם בנושא חשוב זה נמצאו הבדלים ניכרים: בעוד שברמב"ם הגיע הרופא למנותח ברוב המוחלט של המקרים (95.1%), באסף הרופא זכו רק 65% מהמטופלים לביקור כזה.

בשאלה המכריעה של נכונות המטופלים להמליץ לאחרים על בית החולים, מובילים שניים: רמב"ם, ש-78.4% מהמאושפזים בו אמרו כי ימליצו עליו, ובני ציון (78.1%). במקום האחרון ב"מדד ההמלצה" נמצא ברזילי באשקלון, שרק 53.7% מהמאושפזים בו השיבו כי ימליצו עליו.

מבית החולים ברזילי נמסר: "זהו בית חולים יחיד באזור ובשל כך מתאפיין בעומס רב. פרט לכך, התשתיות ישנות ובלתי מספקות. למרות זאת, העובדים עושים עבודה מסורה. נלמד את הדו"ח ונמפה את התחומים הדרושים שיפור. אנו בפתחו של תהליך ארגוני, כדי להגדיר את יעדי שיפור השירות".

*הסקר כולל רק את בתי החולים הממשלתיים, ואינו כולל את בתי החולים של הכללית כמו בלינסון וסורוקה, ואת בתי החולים הירושלמים הדסה ושערי צדק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker