המסדרת | איך סופרים חמש שנות אחריות על ספה? בסימונס יש כל מיני שיטות

סימונס דרשו יותר מ-1,000 שקל עבור תיקון מנגנון שנמצא באחריות ■ אייס תקשורת חכמה שגבתה מקשישה כסף רב והבטיחה להחזירו - לא עשתה זאת עד עכשיו ■ ואם הבטיחו לכם החזר עבור כרטיסי טיסה, היכונו לסכום מקוצץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדרנית בבית מלון

על איזה מנגנון יש אחריות לחמש שנים כשרוכשים ספה נפתחת? ש' רכש ספה שנפתחת למיטה בגודל לא סטנדרטי מחברת סימונס דרך חנות מרשת נייטסליפ ספה בבאר שבע, וגילה בהמשך שהדרך לפתיחתה רצופת מהמורות. 

הוא קיבל אחריות לחמש שנים. הספה שרכש היא בעלת מנגנון מכני, שעל פי התעודה, המנגנון הזה תחת אחריות לחמש שנים. לא כך לגבי מנגנון חשמלי, שהאחריות עליו היא לשנה בלבד.

ואולם, בשלב מסוים המנגנון הפסיק לעבוד ולא ניתן היה עוד להפוך את הספה למיטה ולהיפך. "פניתי למוקד שירות הלקוחות של סימונס כבר ב-4 בינואר. אז אמרו כי בגלל הסגר הקפיאו את הטיפול", סיפר ש'. "חזרתי אליהם שוב ב-14 בפברואר - אחרי הסגר. התשובה שקיבלתי היתה כי הם מוכנים לטפל בספה, אך דורשים 1,180 שקל כדי להחליף את המנגנון. עניתי לשירות הלקוחות במייל כי אנחנו עדיין בתחומי האחריות, אך לא קיבלתי מענה עד היום".

פניית המסדרת לסימונס העלתה טיפול מהיר, וכן הסבר: "בכתב האחריות כתוב כי תקופת האחריות הינה למשך חמש שנים מיום הרכישה, וזאת למערכת הקפיצים וחומרי הריפוד בלבד. בתום השנה הראשונה ... יגבו דמי ביקור נציג..." 

עוד מסרו: "מבדיקת התמונות שנשלחו על ידי הלקוח, הובן תחילה כי הבעיה אינה במערכת הקפיצים או בחומרי הריפוד, ולכן מסרנו לש' את הצעת המחיר לתיקון. עם זאת, נשלח טכנאי לבדיקת המוצר בבית הלקוח בעלות ביקור הטכנאי (220 שקל) כמופיע באחריות. במידה שהתקלה עומדת בחובת האחריות, עלות ביקור הטכנאי תהיה העלות היחידה שש' יידרש לשלם".

ש' שמח שאינו צריך להתמודד עם סכום כה גדול, ואנחנו נמשיך לעקוב.

פינת המעקב

ב-28 בינואר פרסמנו ידיעה על "החברה שדחפה חבילת תקשורת לבת 79, לא סיפקה דבר - ואיימה בהוצאה לפועל".

טלפון נייד, אילוסטרציהצילום: Regis Duvignau/רויטרס

ואכן פרופ' א' בת ה-79 עשתה טעות גדולה כאשר נענתה טלפונית להצעה של חברת אייס תקשורת חכמה שהציעה לה חבילת תקשורת מפתה. על אף שלא קיבלה את השירות, החלה החברה לחייב אותה עבורו. בשלב מסוים פנתה לחברת האשראי ישראכרט, וזכתה למכתב מהחברה המאיים עליה שאם תפסיק לשלם תיפנה להוצאה לפועל.

למזלה, ישראכרט עצרה את התשלומים ואף זיכתה אותה חמישה חודשים לאחור, אלא שגם אחרי הזיכוי, נותר חוב של 823 שקל. למסדרת, וכן לארגון אמון הציבור שפנה אל אייס תקשורת חכמה, נאמר כי "הלקוחה תקבל זיכוי מלא עבור כלל העסקה בשל טעות אנוש אשר עליה אנחנו לוקחים אחריות". א' היתה מרוצה אלא שחלף חודש וחצי, ואף אגורה לא הגיעה עדיין לחשבונה .פניית המסדרת ליחצ"ן החברה עלתה בתוהו. מאימון הציבור נמסר: "פנינו שוב, זאת לאחר פנייה ב-25 בפברואר שלא נענתה".

כדאי לדעת

לא מעט פניות למסדרת עוסקות בהחזר עבור כרטיסי טיסה. רובן נוגעות לכרטיסים שנקנו באל על, המשיבה את הסכומים לאיטה. פנייה אחת הגיעה מזוג שרכש בכ-2,000 דולר שני כרטיסי טיסה לקלגרי, קנדה, דרך חברת גוליבר. ההזמנה נעשתה בספטמבר 2019 עבור טיסה לחודש יוני 2020.

מטוס דרימליינר של אל עלצילום: יוחאי מוסי

כאשר הטיסה התבטלה, ביקשו בני הזוג את הכסף בחזרה. גוליבר אכן החזירה את הכסף בניכוי 167 דולר. הזוג המופתע פנה למסדרת. מתברר כי החוק מאפשר לחברה לנכות 50 דולר דמי טיפול עבור כל כרטיס. בגוליבר הסבירו שהם רשאים לקזז 85 דולר לכרטיס, אך מסתפקים בפחות. 67 הדולרים הנוספים הם למעשה הפרש שערי המטבע מאז ועד היום. לדבריהם הלקוח זוכה בהתאם להחזר המתקבל מחברת התעופה, קרי לפי שער הדולר העדכני ליום ההחזר.

תגובת גוליבר: "הלקוח פנה לחברה וטופל בטווח זמן של עד 24 שעות מרגע כל פנייה. הזיכוי ללקוח נעשה בהתאם לסכום אותו מעבירה חברת התעופה, וזאת כמובן בהתאם לחוק לפי תיקון חוק שירותי תעופה. ברוח התקופה, החליטה הנהלת החברה לגבות דמי טיפול מופחתים בסך של 50 דולר לנוסע, בכל טיפול של הזמנה. אין ספק כי מדובר במצב לא שגרתי ואנו שותפים לתסכול על הזמן שעבר עד לקבלת ההחזר הכספי מחברת התעופה. אנו, לאורך כל התקופה, גם בימי הסגר, בחרנו לעבוד מהבית ולעשות כל שביכולתינו על מנת לתת מענה לכל הלקוחות הרבים שפנו מחד, ומנגד לדרוש את ההחזר הכספי עבור הלקוחות מספקי התיירות השונים. נמשיך לעשות זאת עד שאחרון לקוחותינו יקבלו את ההחזר המתבקש".

המסקנה: קניתם, לא קיבלתם או אתם חשים שרימו אתכם? אל תוותרו. בשלב ראשון פעלו בנחישות כדי לקבל את המגיע לכם. במקרה שלא הצלחתם - שלחו פנייה קצרה שכוללת את פרטי הנושא וכן כל אישור שמוכיח את טענותיכם למייל yesader@themarker.com - והמסדרת תנסה לעזור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker