המסדרת | א' בסך הכל רצה מכונת כביסה שלא "רוקדת". זה לא היה פשוט

מכונת הכביסה הראשונה שא' קנה התנודדה בזמן הפעולה, אבל הוא היה בטוח שזו דרכו של עולם ■ הבעיות התחילו כשהוא הבין שהוא צריך לעמוד לידה כשהיא סוחטת - והתחילה סאגה שסחטה גם אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סיפורו של א' היה יכול להיות מצחיק אם לא היה כה מקומם. וכך סיפר א' בפנייתו למסדרת: "ב-6 במארס 2020 רכשתי מכונת כביסה של 'זנוסי' מסניף ראשון לציון של מחסני חשמל ב-1,665 שקלים. יומיים לאחר מכן הגיע אליי הביתה מוביל עם מכונת הכביסה, אמר לי שהוא מוסמך להתקין אותה וקיבלתי את דבריו. שילמתי לו 200 שקל והוא חתם לי על טופס ההזמנה של מחסני חשמל.

"מהיום הראשון המכונה התנדנדה קלות בעת הסחיטה, אבל בגלל שמדובר במכונת הכביסה הראשונה שרכשתי בחיי, חשבתי שמדובר בתזוזה בגבולות הסביר ושהכל תקין. לפני כמה שבועות הנדנוד החמיר משמעותית: מכונת הכביסה התחילה 'לרקד' ולהתקדם קדימה בזמן הסחיטה, עד כדי כך שהכבל החשמלי שלה היה משתחרר מהשקע ונאלצתי לעמוד לידה כשהיא סוחטת על מנת לדאוג שתישאר במקומה ולא תצא מהחשמל. בעקבות זאת גם גיליתי שבחלקה האחורי הופיעו סדקים עמוקים. זה השלב שבו הבנתי שיש בעיה".

א' התקשר לשירות הלקוחות של "ראלקו", היבואן הרשמי של "זנוסי" - שמספר הטלפון שלהם הופיע על שטר האחריות שקיבל עם הקנייה. הוא קנה את מכונת הכביסה עם אחריות לשנה, והיא כללה ביקור חינמי של הטכנאי.

הטכנאי של היבואן הגיע לביקור ב-24 בפברואר והבין מיד מה קרה: שני ברגי ההובלה, שנועלים את תוף מכונת הכביסה במקומו בזמן הובלת מכונת הכביסה אל בית הלקוח, עדיין נמצאים במקומם. מדובר ברשלנות קשה של המתקין המוסמך - ברגים שצריך לשחרר לפני ההפעלה הראשונה של המכונה עדיין נמצאים במקום לאחר 11 חודשי פעילות, כך שבכל הפעלה שהתוף מנסה להסתובב כנגד הברגים, שנועלים אותו במקומו.

הטכנאי מטעם היבואן שיחרר את הברגים, אך א' ביקש ממנו להחליף את החלק האחורי והסדוק של מכונת הכביסה על חשבון האחריות. הטכנאי סירב לעשות זאת בטענה שמחסני חשמל, והמובילים שמטעמה, אשמים במצבה הנוכחי של מכונת הכביסה - ושיש לפנות אליהם.

"כך עשיתי" אומר א'. "עם עזיבת הטכנאי, התקשרתי לשירות הלקוחות הטלפוני של מחסני חשמל וסיפרתי לנציג שבגלל רמאות ורשלנות לכאורה של מוביל מטעמם יש ברשותי כרגע מכונת כביסה מקולקלת. בתחילה אמר לי הנציג ששירות הלקוחות הטלפוני מיועד רק לרוכשים מאתר האינטרנט של מחסני חשמל, והוסיף שעליי ליצור קשר ישירות עם הסניף, אך לאחר כמה דקות הוא התקשר אליי שוב, הודה שטעה ואמר שיטפל בעניין ושאין סיבה שאפנה לחנות בעצמי. הוא ביקש מסמכים שונים, שלחתי אותם, וידאתי שהמייל הגיע והייתי בטוח שהכל מטופל".

אז זהו, שלא.

סניף מחסני חשמלצילום: רפי דלויה

ביום ראשון ה-28 בפברואר התקשר א' שוב לשירות הלקוחות הטלפוני של "מחסני חשמל" כדי לברר מול היכן הדברים עומדים, אולם ויתר לאחר שהשיחה התנתקה שלוש פעמים ברציפות בזמן שנציגת שירות הלקוחות שמה אותי בממתינה. למחרת התקשר שוב, ולדבריו "נמסר לי מפורשות שהעניין בטיפול ושייצרו איתי קשר בהקדם. זה כמובן לא קרה". כשהתקשר שוב ביום שלמחרת, ה-2 במארס, התקליט השתנה: "הנציגה אמרה לי שהנציג הקודם החליט לעשות לי טובה מטוב לבו, שהוא בכלל לא היה צריך לנסות לטפל במקרה שלי, ושעליי לפנות לסניף מחסני חשמל בראשון לציון בעצמי.

"כששאלתי מדוע ביקש שאשלח את הקבלה ומה עשה איתה אם לא טיפל בעניין בעצמו, ענתה אותה נציגה שהוא העביר את הקבלה למנהל שירות הלקוחות הטלפוני של מחסני חשמל, שאותו מנהל מיסתורי נמצא בקשר מול החנות בראשון לציון, ושזה 'תקוע שם'. שאלתי אותה עד מתי זה תקוע, והיא אמרה שהיא לא יודעת, ושאם לא תתקבל תשובה מהם עד מחר - עליי לפנות לחנות בעצמי. במילים אחרות: מוקד שירות הלקוחות הטלפוני סתם שרף לי שבוע בהמתנה חסרת תוחלת, שלא קידמה אותי במילימטר לקראת פתרון אפשרי של הבעיה".

בשלב הזה הרגיש א' שדי לו משיחות טלפון. בשעת צהריים מוקדמת באותו היום הגיע בעצמו לסניף מחסני חשמל בראשון לציון. "סיפרתי לאחת מנציגות השירות שם את הסיפור", הוא אומר. "הצגתי את הקבלה, סיפרתי את מה שאמר לי הטכנאי של היבואן - ובתמורה קיבלתי משיכת כתפיים ואפס סיוע. הסיפור שלי על כך שרימו אותי וגרמו נזק למכונה שלי לא עניין אותה, והמינימום שעשתה היה לנסות ולגלגל את האחריות לנזק אל עבר היבואן.

"לאחר שחזרתי ואמרתי לה שהטכנאי מטעם היבואן גילגל לפניה את האחריות לחנות, היא משכה בכתפיה ואמרה שלאור פרק הזמן שחלף לא ניתן להעניק לי כל סיוע, ושהאשמה נעוצה בי על כך שלא פניתי מוקדם יותר - כדי להתלונן בפניהם על רשלנות ורמייה שכלל לא הייתי מודע אליהן באותו זמן. זה השלב שבו הרמתי ידיים ופניתי אליכם. אני רק רוצה לכבס במכונת כביסה תקינה שרכשתי במיטב כספי, טרם הצלחתי לעשות זאת עקב נסיבות שאינן תלויות בי, וכל מבוקשי הוא שמישהו יקח על כך אחריות ויפצה אותי בהתאם".

"מוקד שירות הלקוחות הטלפוני סתם שרף לי שבוע בהמתנה"צילום: Bloomberg

פניית המסדרת למחסני חשמל, השייכת לחברת אלקטרה, העלתה טיפול מיידי והבטחה כי מכונת הכביסה תוחלף מיד ותגיע לביתו של א' עם מוביל ללא תשלום. מדוע נדרשה המסדרת להתערב? למחסני חשמל הפתרונים.

בפינת הפולו אפ: פניות ממשיכות להגיע בנושא כרטיסים שנרכשו להופעות בזאפה. לאחר שהזאפה השיבה לא מעט סכומי כסף לחשבונות הלקוחות שפנו למסדרת, המדיניות השתנתה/ כיום הם מציעים רק כרטיסים תמורת הכרטיסים להופעות שבוטלו. בעיקרון, אם תתעקשו, תקבלו את כספכם בחזרה - אלא שיש לקחת בחשבון את קופתה הריקה של זאפה לאחר שנה ללא פעילות, מה שעלול לגרור את התשלום עוד זמן רב.

המסקנה: קניתם, לא קיבלתם או אתם חשים שרימו אתכם? אל תוותרו. בשלב ראשון, פעלו בנחישות כדי לקבל את המגיע. במקרה שלא הצלחתם - שלחו פניhה קצרה הכוללת את פרטי הנושא וכן כל אישור המוכיח את טענותיכם למייל yesader@themarker.com והמסדרת תנסה לעזור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker