האמירה שעשויה היתה להביא את רמי לוי למשרדי רשות התחרות

רמי לוי יצא נגד הטענה של אייל רביד, מנכ"ל רשת ויקטורי, שאמר כי אנחנו לפני "צונאמי של עליות מחירים" - אך בכל זאת זומן למשרדי החקירות של הרשות, שבודקת את הנושא ■ הסיבות האפשריות: שיח בעייתי בין מתחרים או מסירת עדות שתשפוך אור על החקירה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
רמי לוי בוועדת הכלכלה של הכנסת, היום
רמי לוי בוועדת הכלכלה של הכנסת, היום. עדיין לא ברור אם הוא מוסר עדות או נחקר תחת אזהרהצילום: נועם מושקוביץ / דו
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

בניגוד לנחקרים אחרים בחקירת החשד לתיאום העלאת המחירים בענף המזון, רמי לוי - שזומן היום (רביעי) למשרדי החקירות של רשות התחרות - לא צוטט כמי שאומר דברים שעשויים להכין את הקרקע לעליות מחירים. יתרה מכך, הבעלים של רמי לוי שיווק השקמה טען שכל עיסוק נוסף בעליות המחירים רק מגדיל את ההיתכנות שכך יקרה. אך ייתכן כי אמירה שלו בראיון היא זו שהביאה אותו למשרדי הרשות.

לפני כשבוע אף שלל לוי - שטרם ברור אם הוא מוסר עדות או נחקר תחת אזהרה - את הטענה של אייל רביד, הבעלים של רשת ויקטורי, כי אנחנו לפני "צונאמי של מחירים". "חד-משמעית אנחנו לא מסכימים עם זה באופן אוטומטי, והמושג הזה של צונאמי של העלאת מחירים לא מקובל עלי", אמר בראיון לערוץ 12. "אני נגד הנושא הזה. אנחנו לא כל כך מהר נעלה מחירים. חשוב לי להגיד שהכוח בידיים של הצרכן, אם יש מוצר יקר מדי - שלא יקנה אותו".

ואולם ייתכן שרשות התחרות מתעניינת דווקא באמירה אחרת של לוי מהימים האחרונים. אתמול פורסם ראיון עם לוי באתר וואלה, שבו התייחס לפרסומים לפיהם חברת שסטוביץ שלחה לקמעונאים מחירונים חדשים שמגלמים התייקרות דו-ספרתית במוצריה. לוי אמר שלא קיבל שום דרישות מספקים להעלאת מחירים, כולל משסטוביץ, וכי בכל מקרה הוא לא מאשר עליות מחירים מהר כל כך.

עוד אמר, לפי הפרסום: "שאלתי גם את הבעלים של רשת קמעונית גדולה אחרת אם פנו אליו ונאמר לי שלא. בכל מקרה, כשאנחנו מקבלים בקשה מספק מסוים להעלות מחירים, אנחנו בודקים כל דבר לגופו, ולא כל כך מהר מאשרים לספק להעלות מחירים".

לוי סיפר כי ניהל שיח עם מתחרה על מידע שעשוי להיות רגיש. ברשות התחרות יכולים לטעון שגם אם לא מדובר בעבירה שלעצמה, זו ראיה נסיבתית שמצדיקה בדיקה - האם השיחה כללה דיבור נרחב יותר על תוכניות עתידיות - כמו למשל הצהרה של אחד הצדדים כיצד הוא מתכוון לפעול אם יקבל דרישה להעלאת מחיר או אפילו החלטה על קו פעולה משותף. בנוסף, האמירה עשויה להעיד על נורמה בעייתית של דיבור מסחרי בין מתחרים.

הערב דיווחה רמי לוי שיווק השקמה לבורסה כי "רמי לוי, בעל השליטה בחברה המכהן כמנכ"ל וכדירקטור בה, מסר לחברה כי נחקר במשרדי רשות התחרות בנוגע לחשדות להסדר כובל. אין לחברה מידע נוסף למעט האמור. להערכת החברה, הינה פועלת בהתאם להוראות הדין הרלוונטיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"