ניצחון למאפיית ברמן - זכייתה במכרז של משרד הביטחון תישאר בתוקף

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את עתירת מאפייה מרחבית קרית שמונה בדרישה להקפיא את המכרז שבו זכתה מאפיית ברמן לאספקת הלחם לבסיסי צה"ל, ועל המשך אספקת הלחם על ידי המאפייה מקרית שמונה

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לחם
לחםצילום: אלון רון
הדר קנה
הדר קנה

בית המשפט המחוזי דחה היום את עתירתה של מאפייה מרחבית קרית שמונה, נגד משרד הביטחון ומאפיית ברמן.

באמצע יוני הגישה מאפייה מרחבית קרית שמונה עתירה מינהלית דחופה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להקפיא את המכרז שבו זכתה מאפיית ברמן לאספקת הלחם לבסיסי צה"ל, ועל המשך אספקת הלחם על ידי המאפייה מקרית שמונה.

בעתירה טענה מאפייה מרחבית קרית שמונה כי ברמן – המאפייה השנייה בגודלה בישראל – ניצלה את כוחה כמאפייה גדולה וזכתה במכרז באופן "הפסדי, תכסיסני וטורפני", ואז ביקשה ממשרד הכלכלה להעלות את מחיר הלחם המפוקח- בסוף יוני האחרון רשמה מאפיה מרחבית ניצחון, כשהשופטת רחל ברקאי הוציאה צו ביניים, שהורה על הקפאת המכרז, אך כעת ההחלטה התהפכה.

מדובר בעתירה לביטול זכייתה של מאפיית ברמן במכרז לאספקת לחמים ומוצרי מאפה שונים ליחידות צה"ל. במסגרת המכרז, שהתפרסם לפני כשנה, מאפיית ברמן זכתה בשני מרחבים מתוך שלושה מרחבים אפשריים, ואילו מאפייה מרחבית זכתה במרחב אחד בלבד. טרם המכרז הנוכחי, סיפקה המאפייה לחמים ומוצרי מאפה ליחידות צה"ל בשלושת המרחבים הקיימים בצה"ל.

במסגרת הדיון בעתירה עלה כי משרד הביטחון החליט לצאת למכרז החדש, תוך שהוא קובע תנאי מכרזי לפיו מאפייה יכולה לזכות לכל היותר בשני מרחבים מתוך שלושה, כדי שלא להיות תלוי במאפיה אחת בלבד. הצעתה של מאפיית ברמן היתה הנמוכה ביותר בכל שלושת המרחבים, אך לנוכח המגבלה האמורה היא זכתה בשני מרחבים בלבד. במרחב הנותר זכתה מאפייה מרחבית מכיוון שהיא ממוקמת בקו עימות.

השופטת רחל ברקאיצילום: אוליבייה פיטוסי

לאחר פרסום תוצאות המכרז בנובמבר 2020, פעלה המאפייה במישור הפוליטי ובוועדת הכספים העלו נציגי מרחבית טענות כי הצעתה של מאפיית ברמן היתה הפסדית וטורפנית, ונועדה לדחוק את רגליה של המאפיה המרחבית משוק המאפיות ולהביא לסגירתה.

בינתיים, לבקשת מאפייה מרחבית, בחנה רשות התחרות את טענות מרחבית, ובמארס 2021 דחתה אותן .

ביוני האחרון עתרה מאפיה מרחבית לבית המשפט המחוזי בדרישה כי בית המשפט יורה על פסילת הצעתה של מאפיית ברמן בטענה שהיא הפסדית וטורפנית.

בפסק הדין דחה בית המשפט המחוזי את העתירה עקב השיהוי הכבד שנפל בהגשתה, חודשים רבים לאחר התקופה הקבועה לכך בדין (45 יום). בנוסף, קבע בית המשפט שהמאפייה המרחבית נהגה בחוסר ניקיון כפיים כשנמנעה מלצרף לעתירתה את החלטתה של רשות התחרות מחודש מארס 2021, שדחתה את טענותיה.

בנוסף, טענותיה של המאפייה המרחבית נדחו גם לגופן, כשבית המשפט המחוזי אימץ את החלטות ועדת המכרזים במשרד הביטחון ורשות תחרות, כי הצעתה של מאפיית ברמן אינה הפסדית, אלא כוללת רווח משמעותי, וגם קבעה כי לא נפל פסול במכרז.

מאפייה מרחבית חויבה בהוצאות בסך 30 אלף שקל.

מאפיה מרחבית קרית שמונה יוצגה על ידי עו"ד ד"ר מתן גוטמן. מאפיית ברמן יוצגה על ידי עו"ד ירון קוסטליץ ועו"ד אביעד שאולזון ממשרד קוסטליץ ושות'. משרד הביטחון יוצג ע"י עו"ד מיכל פליגלר ועו"ד גיא ורדי מפרקליטות תל אביב (אזרחי).

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים