"פתאום נפל לי על האוטו שליח וולט על אופניים שעף ברוח"

חברות משלוחי המזון מתקשות למצוא שליחים נוכח הביקוש המוגבר להזמנות, ומציעות בונוס של 8-5 שקלים למשלוח ■ ביום ראשון ימחו השליחים במחאה על תאונות הדרכים שבהן הם מעורבים ■ וולט ותן ביס: לא מחויבים לעבוד בסערה, סגרנו פעילות זמנית בשל התנאים הקשים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
פוסט בפייסבוק על שליח שנהרג בתאונת דרכים
פוסט בפייסבוק על שליח שנהרג בתאונת דרכיםצילום: צילום מסך
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

עבור כמה כסף תהיו מוכנים להסתובב בכבישים על קטנוע או אופניים במהלך סערה? בחברות המשלוחים מציעים בונוס של 5 שקלים לשליחים עבור כל משלוח, אם יסכימו לעבוד בתנאי מזג האוויר הקשים השוררים בשלושת הימים האחרונים. הבונוס נועד להוציא את השליחים לכבישים כדי שיספקו את הביקוש המוגבר למשלוחים, לצד מיעוט בשליחים המוכנים לעבוד. לכאורה מדובר בסכום נמוך אולם אם לוקחים בחשבון ממוצע של כ-40 משלוחים ליום בקרב שליחי האוכל מדובר בתוספת של 200 שקל ביום.

במהלך היומיים האחרונים עלו לרשת סרטוני שליחים הנלחמים בתנאי מזג האוויר. בסרטון אחד נראה שליח תן ביס נאבק ברוח ומנסה להרים את האופניים החשמליים שנפלו על הכביש. בסרטון אחר נראה שליח של וולט אחרי נסיעה ארוכה בגשם.

בקבוצת השליחים של וולט בטלגרם העלו את ההודעה של וולט לשליחים: "ערב גשום = 5 שקל בונוס לכל משלוח. סעו בזהירות". הההודעה מתעדכנת מדי כמה שעות לפי מזג האוויר. "תגידו, יש פה עוד מישהו עם אופנוע שגם חושש שייפול בלילה מהרוחות?", שאל אחד השליחים. שליח אחר העלה חשש מכך ש"הרוחות האלה יעיפו את האופניים נתיבים". אחרים ניסו לשכנע את חבריהם לקבוצה שלא לעבוד: "מי שעולה עם דו-גלגלי היום מתאבד", כתב אחד השליחים ואחר הוסיף כי "משוגע בחוץ, מי המשוגעים שעובדים ביום כזה. רק חולי כסף. במזג אוויר כזה צריך לסגור את כל המשלוחים, חיי אדם חשובים יותר ממשלוחי אוכל", "סכנת חיים", "רוחות אימים" כתבו עוד ועוד שליחים. ואכן, חלק מהשליחים בקבוצה סיפרו כיצד חזרו לבתים אחרי שניסו לעבוד ברוחות החזקות ללא הצלחה ואילו אחרים שהמשיכו לעבוד התנחמו בכך ש"לפחות אין פקחים" או בכמות המשלוחים הגדולה.

שליחי וולט בטלגרםצילום: צילום מסך

"אתמול בצהריים נסעתי לאסוף משלוח ממסעדת טאיזו במנחם בגין בתל אביב, ובדרך לשם ראיתי בעיקר שליחים של וולט ומעט מכוניות. כשהגעתי הרוח היתה מאוד עזה, עצרתי את כלי הרכב כדי לקחת את המשלוח ואז פתאום עף לי על האוטו שליח של וולט על אופנים שעף ברוח. הוא ממש נפל עם האופניים שלו על הרכב שלי – הוא קיבל מכה אבל כנראה שהוא כל כך מיהר שהוא פשוט קם ורץ לקחת את המשלוח שחיכה לו ואני ריחמתי עליו אז אפילו לא אמרתי לו כלום", מספרת מירי מתל אביב.

גזר מול פנים של חמור

וולט היא לא חברת משלוחי המזון היחידה שמציעה בונוס לשליחים עבור עבודה בסערה. גם חברות תן ביס ומשלוחה מציעות 5 שקלים בונוס למשלוח כאשר בתן ביס הבונוס גדל ל-8 שקלים ב"שעות הפיק". לעומתה, במשלוחה נותנים בנוסף בונוס בסך 40 שקל לשליחים שעשו יותר מ-20 משלוחים במשמרת, כך עולה מבדיקת TheMarker.

בעוד שחלק מהשליחים מרוצים מתוספת השכר, קשה שלא לתהות אם חברות משלוחי המזון מתגמלות את השליחים שלהם לכאורה עבור נהיגה בתנאים שעשויים להיות מסוכנים ובתקופה כלכלית קשה. "לכאורה אנחנו לא חייבים לעבוד אבל זה כמו לשים גזר מול הפנים של חמור" אומר ל-TheMarker שליח לשעבר של וולט שעבר לחברת המשלוחים TAKE, שלדבריו היא "חברתית יותר. הם למשל משלחים את המזון שנשאר במסעדות לצדקה ומתייחסים בצורה הוגנת יותר לשליחים".

בכיר בוולט התייחס לסוגיה ואמר כי "השליחים שלנו הם לא עובדי החברה ולכן אין להם חובה לעבוד בסערה, אבל מי שבוחר לעבוד מתוגמל על ידינו. אנחנו מעודדים את השליחים לעצור כשגשום ולהמתין בצד וגם במקרה שיש איחור במשלוח ונפצה את הלקוח לא תהיה סנקציה על השליח. בכל מקרה, יש מישהו שזה התפקיד שלו לבדוק את תנאי מזג האוויר ולכן בימים האחרונים סגרנו ופתחנו את אזורי הפעילות לסרוגין".

הסיבה ששליחי וולט אינם מחויבים לעבוד בסערה נובעת מכך שהשליחים אינם מועסקים כשכירים בחברה, אלא מוגדרים עובדים גמישים. כלומר, עובדים בכלכלת חלטורה שפועלים כפרילנסרים ומקבלים תשלום לפי משימה. הם נדרשים לפתוח עוסק פטור או מורשה ולהוציא חשבוניות, מגיעים עם אופניים, קורקינטים או קטנועים משלהם ומשלמים את הדלק עבור הנסיעה. המודל, שמביא על וולט בשגרה לא מעט ביקורות (ואומץ גם ע"י חברות חדשות כמו TAKE ומשלוחה NOW), פועל הפעם לטובתם – כך הם טוענים. "בתן ביס למשל העובדים הם שכירים אז הם יצטרכו להגיע למשמרת גם אם סוער וגשום, אצלנו לא", אומר הבכיר.

שליחי וולט בטלגרםצילום: צילום מסך

בחברת תן ביס דוחים את הטענות: "השליחים שלנו צריכים לתת מינימום של שתי משמרות בשבוע ומי שלא רוצה פשוט לא נותן משמרות בימים גשומים. לא מעט שליחים שלנו בתל אביב ביטלו אתמול משמרות ואף אחד מהם לא נענש על זה", אומר אוהד פרי, מנהל פעילות המשלוחים של תן ביס. לדבריו, "בטיחות העובדים היא מעל הכל אצלנו וכן לפני החורף אנחנו מציידים אותם בציוד חורף, אנחנו מכינים את כלי הרכב לחורף. ביום רביעי למשל, בחלק מהזמן השירות היה מושהה בתל אביב - גם כי הביקושים למשלוח שם הכי גבוהים ולא תמיד היה לנו מספיק כוח אדם וגם בגלל אינדיקציות מהשטח למזג אוויר בעייתי".

בניגוד לוולט, בתן ביס פועלים גם בירושלים שהיתה אתמול (ה') מושלגת. "גם היום יש שליחים שלנו על אופנים בירושלים, לא הרבה אבל יש. הצלחנו להעביר 20 מתוך 90 השליחים שלנו בירושלים לעבוד עם כלי רכב ואפשרנו לשליחים לעבוד בזוגות ברכבים". בתשובה לשאלה "האם לא מסוכן לנסוע היום על אופנים בירושלים", ענה פרי: "תאונות תמיד יש, גם בקיץ. ואולם רוב התאונות הן החלקות ולא תאונות קשות. ביום רביעי היו לדעתי לפחות חמש-שש החלקות קלות, שלא נזקקו לטיפול רפואי".

מנכ"ל משלוחה, דניאל רחמים, שהחלה להפעיל שירות שליחים בתל אביב לפני כמה חודשים, מודה כי הבונוסים מדרבנים חלק מהשליחים לעבוד: "שליחים פחות אוהבים לעבוד במזג אויר סוער. יש שלושה סוגים של שליחים: אלה שברגע שהם רואים שסוער הם לא יעלו למשמרת, אלה שיעבדו בגלל הבונוסים ובגלל שיש הרבה עבודה ויש את מפלצות הסערה שמחכים לימים האלה כי הם יודעים שהם הולכים 'להרביץ משלוחים' ולעשות הרבה כסף", הוא מספר. לדבריו, אין בעיה בהתנהלות חברות המשלוחים שמתגמלות את השליחים עבור עבודה בגשם. "היו כמה פעמים אתמול שעצרנו את המשלוחים כי זה היה מסוכן ואנחנו אומרים לשליחים לעצור בצד אם הם מרגישים שצריך. הרבה פעמים דווקא נוהגים יותר בזהירות במזג אוויר כזה".

שליחים של תן ביס בתל אביב. "אם אתה לא מותג חזק, אתה לא יכול להסתדר בלי חברות המשלוחים"צילום: תומר אפלבאום

מחאת הסרט השחור של השליחים

ביום ראשון הקרוב יקיימו שליחים מכל החברות מחאה על תאונות ומקרי מוות בתפקיד, כך לטענתם של שליחים בחודשים האחרונים, והם יענדו סרט שחור על ידם. שליחים בוולט מספרים כי בכמה מקרים של תאונות דרכים שנגמרו במוות בחודשים האחרונים דובר בשליחים שהם הכירו במסגרת עבודתם בוולט. בחברה עצמה הכחישו נמרצות את הטענות ומסרו כי כל המקרים נבדקו לעומקם ובכולם לא דובר בשליחים של החברה או בתאונות שאירעו בזמן פעילות הקשורה בוולט.

למערכת TheMarker נשלחה תמונה של תאונה שבה בחור צעיר נהרג והוא לבוש במדי וולט. לכך הגיבה החברה כי הצעיר אכן עבד מדי פעם כשליח של וולט אולם כשאירעה התאונה שבה נהרג היא לא התרחשה במהלך שמסר או לקח משלוח או אף שהיה בדרכו הביתה מן או אל העבודה. גם בחברת תן ביס ענו בשלילה על השאלה אם אירעו מקרי מוות של שליחים מטעמם בשנה האחרונה. בתשובה על השאלה כמה שליחים היו מעורבים בתאונות שלא הסתיימו במוות במהלך שליחויות של וולט, סירבו למסור נתונים וענו כי "איננו יכולים לדעת, שכן לא מדובר בעובדי החברה". בתן ביס השיבו: "בשנה האחרונה היו תאונות דרכים בודדות שבהן שליחים נפגעו באופן בינוני".

שליחי וולט בטלגרםצילום: צילום מסך

בסרטון של כאן שבו מספרים שליחי וולט על עבודתם והחוויות בעבודה, מספרת בחורה צעירה כי "אני כבר עברתי כמה תאונות לצערי הרב, שברתי את היד מספר פעמים", ואחרת מספרת על הפעם שבלמה לא טוב ושברה את האף.

ואולם יש שליחים שטוענים שהעבודה הצילה אותם בתקופה קשה. כך , לדברי שליח של וולט: "עד לא מזמן הייתי עובד גם בגשם כי הייתי צריך את הכסף אבל היום אני כבר יודע להיות חכם יותר. עם זאת, אני חייב להגיד שוולט הצילו אותי בתקופה של הקורונה כי כל אפיקי ההכנסה שלי הפסיקו ורק בזכותם אני מצליח להתקיים. כשעבדתי כשליח בפיצריה אפילו 5 שקלים בונוס בגשם לא קיבלתי אז המצב הנוכחי הוא שיפור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"