הראל ויזל וחבריו בעלי רשתות בקניונים: "לא נהיה יותר שק חבטות ופרה חולבת"

ויזל מפוקס, רוטר מקסטרו, הלפרין מאופטיקה הלפרין, ברוקמאייר מגולף ואחרים – יעמדו בראש התאגדות שתדאג לאינטרסים של הרשתות

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
הראל ויזל
הראל ויזל, בעל השליטה בפוקסצילום: עופר וקנין
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

הראל ויזל מפוקס; גבי רוטר מקסטרו; רונן נימני מקפה קפה; יעקב הלפרין מאופטיקה הלפרין; רביב ברוקמאייר מגולף; ואחרים – יעמדו בראש התאגדות שתדאג לאינטרסים של רשתות המסחר, האופנה וההסעדה בישראל.

יעקב הלפרין, מבעלי אופטיקה הלפריןצילום: תומר אפלבאום

"ענף רשתות המסחר קיים 35 שנה, מאז פתיחת קניון איילון, מעסיק מאות אלפי עובדים ומכניס לקופת המדינה מיליארדי שקלים בשנה. למרות זאת, מעולם לא קם גוף שידאג באמת לאינטרסים של העוסקים בו. מסיבה זו, בין היתר, הפכו רשתות המסחר לשק חבטות ולפרה חולבת של גורמים רבים, ציבוריים ופרטיים כאחד", נכתב במסמך ההקמה שהופץ היום.

"מהיום, לא ניתן יותר שיחוקקו נגדנו חוקים מבלי שיתחשבו בנו. מהיום, לא ניתן יותר שיוטלו עלינו תשלומים מבלי שישמעו אותנו. עצם הקמת ההתאגדות באה לא רק לזעוק עד כאן, לא רק להציב תמרור עצור, אלא גם ובעיקר לפעול באופן אקטיבי ומעשי לשינוי המצב הנוכחי", נכתב עוד.

רונן נמניצילום: עופר וקנין

בעלי ומנהלי הרשתות שבוועד המנהל של ההתאגדות הם אותם תשעה בכירים שניהלו את התאגדות הרשתות הבלתי רשמית שהוקמה עם פרוץ הקורונה, והשיגה הטבות מהממשלה שכללו, בין השאר, מענקי החזרת עובדים מחל"ת. "הוועד המנהל ייבחר אחת לשנתיים בבחירות אישיות של כלל חברי ההתאגדות. הועד המנהל יתכנס לישיבות הנהלה מעת לעת וככל שידרש וכל חביריו יכהנו בהתנדבות מלאה ללא קבלת שכר", הוסבר. לתפקיד יו"ר ההתאגדות מונה דדי ריזל.

כדי לקדם את האינטרסים של הקבוצה מול הממשלה והכנסת, תשכור ההתאגדות את משרד הלובינג "ריפבליק יועצים" של לירון הרשקוביץ ומבשרת נבו. כמשרד יחסי הציבור של ההתאגדות נבחרה אשת יחסי הציבור שרי ישראלי, המטפלת ביחסי הציבור של קבוצת פוקס. על הליווי המשפטי של ההתאגדות, יהיה אמון עו"ד מתן מרידור, שותף וראש מחלקת התחרות באגמון ושות', שליווה את הרשתות מול רשות התחרות בעת משבר הקורונה וקיבל את אישור הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, לאפשר לרשתות להתאגד לפעילות משותפת, כגון השבתה, אל מול הממשלה ומוסדות השלטון. עם זאת, הממונה אסרה על הרשתות לפעול במשותף אל מול הקניונים או ספקים.

גבי רוטרצילום: דודי חסון

רווחים גדולים

מדו"חות הרשתות הגדולות לרבעון השני, עולה כי הן סיימו את התקופה עד כה במצב משופר. כך, קבוצת פוקס סיימה את הרבעון עם רווח שיא של 90 מיליון שקל. גם בקבוצת קסטרו-הודיס, שכמעט והוספדה לפני הקורונה, הציגו בשבוע שעבר דו"חות מוצלחים כאשר החברה עברה לרווח של כ-33 מיליון שקל אחרי שהפסידה ברבעון הראשון 87 מיליון שקל.

את השיפור ברווחיות השיגו הרשתות בעיקר בזכות חיסכון בהוצאות שכר של עובדים שהוצאו לחל"ת (חלקן פוטרו או לא יחזרו לעבוד), גידול במכירות, אך גם בשל הטבות בדמי השכירות והניהול שהם קיבלו מהקניונים.

מניית קבוצת פוקס

שווי ההטבות שהעניקה עזריאלי לשוכריה הסתכמו בכ- 180 מיליון שקל, של מליסרון (קניוני עופר) בכ-200 מיליון שקל ושל קבוצת ביג בכ-45 מיליון שקל – אלה הביאו את שתי הקבוצות הראשונות לרשום הפסדים ברבעון השני של השנה - מליסרון רשמה הפסד של כ-187 מיליון , עזריאלי רשמה הפסד של כ-66 מיליון וביג רשמה רווח של כ- 8.5 מיליון .

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו