תור דרך האפליקציה: במי יפגע הפיילוט של דואר ישראל?

הפיילוט, שהיה אמור לצאת לדרך בספטמבר, אך נדחה - יחייב לקוחות של סניף הדואר המרכזי בירושלים בהזמנת תור מראש כדי לקבל שירות במקום ■ מה יעשה מי שאין לו מחשב או סמארטפון?

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תור מחוץ לסניף דואר בבאר שבע ביום של חלוקת קצבאות, במאי
תור מחוץ לסניף דואר בבאר שבע ביום של חלוקת קצבאות, במאיצילום: אליהו הרשקוביץ
הדר קנה
הדר קנה

פיילוט חדש של דואר ישראל, שיחייב לקוחות של סניף הדואר המרכזי בירושלים (ברחוב יפו 23) להזמין תור מראש דרך אפליקציה, באתר או בטלפון כדי לקבל מענה בסניף, נדחה "עקב חלוקת המענקים מטעם המדינה, לאזרחים שחלקם אינם דיגיטליים", לפי דואר ישראל.

הפיילוט, שאמור היה להיכנס לתוקף בספטמבר, גרר תלונות מצד לקוחות, שטענו כי הצעד יפגע באזרחים מוחלשים בעיר כמו קשישים, וכי כבר כיום קשה עד בלתי אפשרי להזמין תור בדרכים אלה. הסניף משרת רבים מתושבי העיר מהמגזר הערבי, המגזר החרדי וכן קשישים - אוכלוסיות שבאופן מסורתי נחשבות פגיעות יותר ופחות מוטות לטכנולוגיה.

הודעת דואר ישראלצילום: הדר קנה

גלעד, לקוח של הסניף, מתאר את המצב: "זה סניף ענק שמשרת רבים מתושבי האזור. מאז שהתחילו ההגבלות בעקבות מגפת הקורונה, ראיתי שרק חלק מהדלפקים מאוישים והתורים משתרכים לאורך הרחוב. בימים שהם מושכים כספים מקצבאות ביטוח לאומי, התורים מפלצתיים ממש ואפשר בקלות לעמוד בתור שעתיים-שלוש. אז עכשיו הם כנראה מצאו שיטה למנוע את התורים בצורה המחייבת קביעת תור דרך האפליקציה".

גלעד מספר על הבעייתיות בקביעת תור מראש: "היום ניסיתי להזמין תור דרך האתר ואין תורים לכל השבוע, ובשבוע הבא המערכת לא נותנת אופציה להזמין. שלא כמו בקופת חולים שם אפשר להזמין מראש גם לעוד שבועיים ושלושה. העניין הוא שאם אני התקשיתי להזמין תור, מה יעשו אנשים שאינם מורגלים בטכנולוגיה? זה שירות חיוני שצריך להיות נגיש לכל נפש ומי שנפגע מכך אלה האנשים הכי חלשים - כאלה שמנועים מלפתוח חשבונות בבנקים רגילים והם משתמשים בבנק הדואר. בנוסף נפגעים גם מי שמבקשים לשלם חשבונות, לקבל דואר רשום או חבילה מאתר".

ביוני 2020 הגישה ועדה שבראשה עמד דני רוזן דו"ח לשר התקשורת, שעוסק בשינויים בדואר. בין היתר הומלץ בדו"ח על פתיחת שוק הדואר לתחרות חופשית וגם על צמצום יחידות שמספקות שירותי אשנב. המשמעות היא ביטול של כ–150 יחידות דואר בעיקר ביישובים של עד 10 אלף תושבים. הומלץ גם כי השירות דואר נע ידולל, ובמקום לעבור בכל יום בכל יישוב יפחת מספר הביקורים לפעמיים בשבוע - ולא יסופקו ביחידות אלה שירותי דואר. במקום זאת הדואר יפעיל תיבות "אל תור" לקבלת שירותים שונים ללא סיוע אנושי.

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "חברת דואר ישראל מתכוונת לצאת בפיילוט חדשני לזימון תור מראש שיצמצם משמעותית את זמני ההמתנה בסניפים. כדרכו של פיילוט, הוא יהיה מצומצם וייבחן תוך כדי הפעלתו. הפיילוט נדחה לעת עתה עקב חלוקת המענקים מטעם המדינה - חלוקה המתבצעת באופן פרונטלי בסניפים, לאזרחים שחלקם אינם דיגיטליים. כאשר הפיילוט ייצא לדרך נודיע על כך ואף נאפשר הזמנה רחבה יותר של תורים, באמצעות הטלפון, באתר הדואר ובאפליקציה בנייד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון