יבואני הביצים: המכולות שהגיעו לנמל אשדוד לא יפתרו את המחסור

בנמל אשדוד הודיעו הבוקר כי המשלוח שהוטס לישראל הגיע בזכות משרדי הממשלה, אך היבואנים טוענים כי היה צפוי מראש - והמחסור יורגש עד ערב החג

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביצים
תבנית ביצים. אוניות המטען לא יעצרו בדרכן לישראל והביצים יגיעו עד ליל הסדרצילום: Charlie Neibergall/אי־פי
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

לאחר הודעת נמל אשדוד, שלפיה מיליוני ביצים מספרד נכנסו הבוקר (א') לתחומו, טוענים יבואני ביצים מקומיים שאין סיבה למסיבה: הגעת הביצים לישראל היתה ידועה מראש, ובכל מקרה לא מדובר בכמות שתפתור את המחסור החמור בשוק.

לפי הודעת הנמל, "בצל המחסור החמור בביצים, פעלו משרדי הממשלה והצליחו לייבא מיליוני ביצים מספרד. שתי אוניות של חברת הספנות בורכרד ליינס מלונדון נרתמו להבאת המשלוח, האחת כאמור הגיעה הבוקר והשנייה צפויה להיכנס לנמל אשדוד ביום שלישי. על האוניות מכולות קירור, שצוות ייעודי בנמל אשדוד הוכן לפרוק אותן באופן מיידי.

"גופי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרכזים לוגיסטיים, במטרה להביא להאצת תהליך הגעת הביצים לרשתות השיווק עוד היום. האוניות של חברת בורכרד ליינס, באמצעות סוכניה בישראל, חברת לוסי בורכרד ספנות בע"מ, הסיטו את מסלולן את האוניות לטובת המשימה, כאשר האונייה הראשונה שנכנסה הבוקר לנמל אשדוד שינתה את סבב ההפלגה, פסחה על נמלים בדרך והפליגה במהירות גבוהה מהרגיל".

ואולם לפי משווקי ביצים ששוחחו עם TheMarker, מדובר במכולות שדבר הגעתן היה ידוע זה יותר משבוע. השינוי היחיד שנעשה בפועל הוא שהגעת חלקן הוקדם מיום שלישי להיום. בנוסף, המשלוח הנוכחי כולל כ-3.8 מיליון ביצים, בעוד שהמחסור בישראל גבוה מזה. זאת, מכיוון שבישראל מיוצרות כ-6 מיליון ביצים ביום, ואילו הצריכה הנוכחית בימים אלה מסתכמת בכ-10 מיליון ביצים ביום.

ברשתות השיווק ובמרכולים קיים מחסור בביצים זה כשבועיים, ומשרדי האוצר והחקלאות מאשימים זה את זה במחדל. ביום שישי הוציא משרד ראש הממשלה הודעה, שלפיה תסובסד הטסת ביצים לישראל בהוראת ראש הממשלה ושר האוצר. מדובר בסבסוד לא קטן בהיקף של 12 מיליון שקל, אך יבואני הביצים אומרים כי לאור התזמון המאוחר של ההחלטה, המחסור יימשך עד ערב החג.

במשרד החקלאות טוענים כי ביקשו לסבסד יבוא ביצים בהטסה כבר לפני כשבוע ובאוצר לא אישרו זאת, ואילו באוצר אומרים כי במשרד החקלאות לא אישרו יבוא מטורקיה מסיבות לא ברורות. במקביל, משווקי ביצים כמו גם במשרד החקלאות אומרים כי הביקוש הגדול לביצים הוא זה שמביא למחסור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות