רוצים לקבל משלוח מהסופר לפני החג? תזמינו סל קבוע מראש

רשתות המזון יעבירו היום למשרד הכלכלה רשימה של סל קבוע בן 50 מוצרים - שיימכר במחיר אחיד ויסופק בזמני שילוח מהירים. הסל יוכל להימכר גם בסופרים הפיזיים ולהגיע לבתי קשישים באמצעות הצבא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קונה בסניף רמי לוי בבני ברק
קונה בסניף רמי לוי בבני ברקצילום: עופר וקנין

עקב העומס ברשתות: רשתות המזון מקדמות עם משרד הכלכלה מכירה של סל מוצרים אחיד לכלל הלקוחות. ברשתות מכינים בימים אלה רשימה שכוללת סל שיכלול מוצרים שונים ממגוון הקטגוריות ויוצע ברשתות מזון שונות בתמורה למחיר אחיד. רשימת המוצרים תועבר היום או מחר למשרד הכלכלה וזה יחליט ביחד עם משרדי ממשלה נוספים אם ומתי יחלו בשיווקו לצרכנים.

הסל יכלול 50 מוצרי בסיס ובהם ירקות, פירות, חומרי ניקוי, שימורי טונה, ממרח שוקולד, שוקולד טבלאות, עוגיות, קמח מצה, ביצים, דגני בוקר, מוצרי טואלטיקה דוגמת סבון ידיים, שמפו ומרכך, מוצרים לכביסה ועוד – בעלות של 500-400 שקל. המותגים שייכללו בסל יהיו בסיסיים, כאשר חלק מהמוצרים יהיו של המותגים הפרטיים של הרשתות - כך נודע ל-TheMarker.

ברשתות השיווק מתקשים לעמוד בעומס ההזמנות ומי שינסה להזמין משלוח מהרשתות הגדולות יקבל אותו במקרה הטוב בעוד שבוע עד שבועיים ורוב הסיכויים שלא יקבל אותו לפני חג הפסח. ברשתות אומרים שצוואר הבקבוק הוא ליקוט המוצרים וסל קבוע יחסוך להן זמן עבודה רב. הרעיון הוא שבאתר של הרשתות יופיע 'הסל הקבוע' תחת ברקוד אחד ומי שיזמינו את הסל הקבוע יקבל אותו הבית בזמני משלוח מקוצרים – כאשר ניתן יהיה להוריד מוצרים מהסל אך לא ניתן יהיה להוסיף לו מוצרים נוספים שלא מופיעים בו . כמו כן, ניתן יהיה לרכוש מספר סלים קבועים.

סל קבוע יכול גם לעזור בבעיית העומסים בסופרים הפיזיים, שכן לקוח יוכל להגיע לסופר ובמקום להסתובב בסניף הוא ייקח מהכניסה את הסל הקבוע, יעבור בקופה וייצא.

המעורבות של משרד הכלכלה נובעת בין היתר מכך שהמשרד הוא האמון על רשות התחרות והנושא טומן בחובו סוגיות של הגבלים עסקיים. הבעיה המרכזית ביצירת סל קבוע היא שבפועל הוא יוצר מנגנון של יצירת מחיר אחד בין הרשתות.

הסל הקבוע יוכל לשמש את הצבא להפצתו לבתיהם של מבוגרים. הבוקר הודיע דובר צה"ל כי פיקוד העורף יחל, בתיאום עם הרשויות המקומיות, לסייע בשינוע מזון ויצירת מענה בשירותים נדרשים כגון תרופות, ביטוח לאומי וכדומה למקבצי דיור של אוכלוסיות הגיל השלישי אשר נמצאות בסיכון.

החיילים אמורים לחלק לקשישים סלי מזון אחידים אותם תרכוש המדינה מרשתות השיווק. שופרסל תספק סלים לשני אזורים, רמי לוי וויקטורי לשני אזורים כל אחת ויינות ביתן לאזור אחד.

במקביל, רשתות כמו רמי לוי שיווק השקמה וויקטורי, ביקשו מהממשלה כי יאושר שעובדי הרשת יקבלו בנוסף לשכר גם דמי אבטלה – זאת כדי שיהיה להם תמריץ להמשיך להגיע לעבודה ולא לקחת דמי אבטלה. הרשתות טוענות כי הן מתקשות למצוא עובדים לליקוט ומשלוחים מאחר שמי שנמצאים בחל"ת אינם יכולים לצאת לעבודה שכן הדבר יפגע בזכאותם לחל"ת. הטענה של הרשתות היא שמאחר שגם כך שכרם של הנמצאים בחל"ת נמוך באחוזים ניכרים מהשכר המלא שהיו מקבלים אילו היו עדיין עובדים כרגיל, המדינה צריכה לאפשר למי שמוכנים לעבוד להמשיך לקבל גם דמי חל"ת וגם שכר על עבודתם, לפחות עד לגובה שכר מסויים.

הרשתות טוענות כי נדרשים עובדים רבים כדי שיוכלו לספק בזמן משלוחים – רבים יותר מאשר נדרשים לתפעול רגיל של סניפים, מה גם שהסניפים ברובם ממשיכים לעבוד אבל מספר הקונים שיכול להיכנס אליהם נמוך יותר בגלל התקנות - מה שפוגע ביעילות העבודה. מנגד נטען כי רשתות המזון נהנות ממחזורים גבוהים מאז פרוץ המשבר ולכן אין סיבה שלא יעלו שכר אם זאת הדרך לתמרץ אנשים לבוא לעבוד אצלן.

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"