הבעיות במועצה לצרכנות ממשיכות: ועד העובדים פתח בעיצומים

העיצומים נוגעים לסירוב של רשות החברות הממשלתיות להפעיל את סמכותה לאישור מינוי מנכ"ל זמני למועצה - אף שמינוי זה אושר כחוק על ידי דירקטוריון המועצה ■ במסגרת העיצומים, לא יתקבלו פניות, לא יינתן מענה טלפוני ולא יינתן ייעוץ משפטי

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סופרמרקט
צילום: מוטי מילרוד
הדר קנה
הדר קנה

לאחר שנה שלמה שבה אין במועצה לצרכנות שדרה ניהולית, החליט ועד עובדי המועצה לפתוח הבוקר (חמישי) בעיצומים. במסגרת העיצומים, לא יתקבלו פניות, לא יינתן מענה טלפוני ולא יינתן ייעוץ משפטי.

לטענת העובדים, העיצומים נעשים במחאה על סירוב של רשות החברות הממשלתיות להפעיל סמכותה לאישור של מינוי מנכ"ל זמני למועצה לצרכנות, אף שמינוי זה אושר כחוק על ידי דירקטוריון המועצה. ועד עובדי המועצה מאיים להחריף את המאבק, אם לא תתקבל החלטה בעניין. במשך יותר משנה, אין במועצה שדרה ניהולית שמונתה כחוק - דבר הפוגע לטענת העובדים בעבודת המועצה ובזכויות העובדים.

באמצע 2018 עזבו את המועצה לצרכנות שורה של בעלי תפקידים מרכזיים, ובהם המנכ"ל הזמני ערן וולף - שעזב אחרי חמישה חודשים בלבד. וולף החליף את המנכ"ל הקודם, ג'וש (יהושע) גולדשמיד, שעזב בתום שנת כהונה יחידה. בנוסף, שתי הדירקטוריות דלית שטאובר, מנכ"לית משרד החינוך לשעבר, ועו"ד רחל בן ארי, חברת הוועדה למינוי שופטים לשעבר, עוזבות לאחר פחות משלוש שנים בתפקיד.

עזיבה משמעותית נוספת היתה זו של היועץ המשפטי, זאב פרידמן, אחד משלושת הבכירים במועצה, שפרש אחרי 13 שנים. כהונתו הארוכה נדונה בתחקיר TheMarker באפריל 2018, שחשף ביקורת על תפקודו במועצה.

האי-יציבות במועצה לצרכנות, חברה ממשלתית המעסיקה כ-50 עובדים, נמשכת כבר תקופה ארוכה ומקשה עליה למלא את תפקידה המרכזי - להביא למיצוי זכויות הצרכנים. עיקרי הבעיות נחשפו בשני תחקירים של TheMarker. הראשון התפרסם במאי 2015, ועסק בהתנהלות המועצה תחת ניהולו של אהוד פלג שכיהן בתפקידו מ-2007 עד לאוגוסט 2016. תחקיר זה חשף כי באותה תקופה תוכנית העבודה של המועצה היתה עמומה וחסרה, ושעיקר פעילותה - הטיפול בתלונות צרכנים - התנהל באופן שערורייתי, כשאלפי תלונות נמחקו מבלי שטופלו.

התחקיר השני שהתפרסם באפריל 2018, ומתח ביקורת על תפקודו של היועץ המשפטי ועל תקופת כהונתו הממושכת, כמו גם על תוכנית העבודה של המועצה ועל הפגיעה הלא מוצדקת בעובדים ובתנאי העסקתם. בעקבות ממצאי התחקיר החליטה רשות החברות הממשלתיות לפתוח בבדיקה של התנהלות המועצה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"