הכינו את כרטיסי האשראי: בקרוב יהיה קל יותר לקנות מכשירי חשמל באינטרנט

עד כה מכשירי אלקטרוניקה שנקנו ביבוא אישי מחו"ל היו נתקעים לעתים קרובות במכס - בשל הוראות משרד התקשורת ■ אתמול נחתם תיקון לצו המקל על התהליך ■ המשמעות: הצרכנים יקבלו את מוצרים מהר יותר, ויחסכו מאות שקלים

הדר קנה
הדר קנה
המכס בנתב"ג
המכס בנתב"גצילום: עופר וקנין
הדר קנה
הדר קנה

שר התקשורת, איוב קרא, חתם אתמול (א') על תיקון לצו המבטל את הצורך באישור על שחרור מכשירים אלקטרוניים שונים מהמכס, ובהם מגברים, טלוויזיות חכמות, נתבים (ראוטרים), נקודות גישה אלחוטיות, מחשבים ניידים, מערכות שמע ביתיות ומצלמות. המשמעות היא שחרור מהיר יותר של המוצרים מהמכס וחיסכון של מאות שקלים לצרכנים.

על פי התיקון שנחתם לצו הטלגרף, צרכנים הקונים מחו"ל באינטרנט מכשירי אלקטרוניקה שפועלים על תדרי תקשורת, לא יידרשו לקבל רישיונות או אישורי התאמה ממשרד התקשורת כפי שנדרש עד כה. זאת, רק כשזהו יבוא אישי או משפחתי לשימוש עצמי, ובלבד שהיבוא מסתכם בחמישה מכשירים לכל היותר. הנהלים החדשים ייכנסו לתוקף כבר בשבוע הקרוב, למעט לגבי נתבים - שלגביהם ייכנסו הנהלים לתוקף ב-1 בינואר 2019.

שירה גרינברג, סגנית הממונה על התקציבים במשרד האוצרצילום: דוברות האוצר

התיקון הנוכחי מגיע במסגרת המלצותיה של ועדת ההיגוי הבין־משרדית, בראשותה של סגנית הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שירה גרינברג - שגיבשה המלצות להסרת חסמים בתחום היבוא האישי. הוועדה ביקשה, בין היתר, להקל בבדיקות יבוא אישי של מוצרי תעבורה (חלפים לכלי רכב), מוצרי מזון ותוספי תזונה, ומוצרי תקשורת.

עד כה דווח לא אחת על הקשיים שבהם נתקלים חברות ואנשים פרטיים בקבלת מוצרים שהזמינו מחו"ל, כמו סטרימרים, נתבים ורחפנים (יש לציין כי רחפנים לא נכללו בצו בשל הגבלות של מערכת הביטחון). הסיבה לקשיים בקבלת מוצרים אלה נובעת מעיכובים בבדיקתם ובשחרורם בשל הוראות משרד התקשורת. ההוראות נועדו לוודא שהמוצר פועל רק בתדרים המותרים בישראל ואינו מפריע למערכות אחרות, בעיקר צבאיות. השינוי הנוכחי מהווה הקלה על היבואנים, שכן יתאפשר יבוא על סמך הצהרה בלבד.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"