בשביל זה יש חברים: נשיא איגוד לשכות המסחר מגן על הראל ויזל

למרות פרשת ההטרדות המיניות, האיגוד מתהדר בשמו של הראל ויזל בפנייה לראש הממשלה ■ נשיא האיגוד, אוריאל לין, בתגובה: "גם אם היו מתפרסמות ידיעות אלה קודם החתימה, לא היינו מורידים אותו מרשימת הפונים"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: אייל טואג
הדר קנה
הדר קנה

למרות העדויות הקשות על הטרדות מיניות לכאורה שפורסמו נגד הראל ויזל, מנכ"ל רשת פוקס ובעליה, איגוד לשכות המסחר ממשיך להתהדר בשמו במאבקם נגד המסחר המקוון.

איגוד לשכות המסחר שלח היום מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו. על המכתב חתומים מי שמוגדרים "11 אנשי עסקים מובילים" מחטיבת הקמעונות, כאשר ביניהם מתנוסס שמו של ויזל. בפנייה דורשים השולחים לקיים פגישה דחופה עם ראש הממשלה בנושא התמודדות המגזר הקמעוני עם מגמת ההתפתחות של המסחר המקוון - שלטענתם פוגע בעסקיהם. במכתב מצוין כי עו"ד אוריאל לין, נשיא לשכת המסחר "מעניק גיבוי לפנייה זו".

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחרצילום: מיכל פתאל

לעומת התנהלות איגוד לשכות המסחר, שבחר להתעלם לחלוטין מפרשת ויזל, גופים אחרים בחרו להתנהל אחרת. כך למשל, בשל החשדות בוטלה השתתפותו של ויזל בשני כנסים בהם היה אמור להשתתף.

במקביל, החל מפרסום הפרשה החלו להישמע קריאות של צרכנים וצרכניות לחרם על פוקס ולהשעייתו של ויזל. הופצה עצומה הקוראת לדירקטוריון פוקס להשעות את ויזל לאלתר ולפתוח בבירור מעמיק של המעשים. בעקבות העדויות, מינתה בשבוע שעבר ועדת הביקורת בפוקס את אורנית אגסי, שופטת בדימוס בבית הדין האזורי לעבודה, לבודקת חיצונית.

תחקיר "המקור", של ערוץ 10, חשף בשבוע שעבר עדויות קשות על הטרדות מיניות לכאורה של מספר נשים מצד ויזל. לפי הפרסום, ד', שעבדה בסביבתו של ויזל, סיפרה כי "פעם אחת אני זוכרת שיצאתי מהשירותים והוא פתאום בא, דחף אותי לשירותים והדביק לי נשיקה. איך הגבתי? הייתי בשוק, רעדתי כולי. קיפאון מוחלט". לדבריה, "כל מה שקרה היה בשבילי ממש בושה, טראומה גדולה". עדות זו מצטרפת לעדויות נוספות של נשים שטענו להטרדות מיניות קשות מצידו של ויזל.

השופטת בדימוס אורנית אגסי, שמונתה לבודקת חיצוניתצילום: אתר בתי המשפט

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר מסר בתגובה: "הראל ויזל חתם על מכתב זה קודם שהתפרסמו הידיעות אליהן את מכוונת. ואולם האמת היא שגם אם היו מתפרסמות ידיעות אלה קודם החתימה, לא היינו מורידים אותו מרשימת הפונים. אנחנו לא בית דין שדה ולא בית משפט, ואיננו מחליפים את הנהלת החברה אותה הוא מנהל. עמדתנו העקרונית היא שיש לאפשר למערכת הצדק למצות את ההליכים, במובן האמיתי של המילה. אם היינו פוסלים את שמו של הראל ויזל מהפנייה, אזי על פי העיקרון המוצג על ידך היה צריך לפסול גם הרבה בכירים בשירות הציבורי שעניינם טרם הגיע להכרעה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח