"המכס יוצר אפליה פסולה לטובת הדואר"

איגוד לשכות המסחר: חברת הדואר מקבלת פטורים מדרישות רגולטוריות המוטלות על מתחריה, באופן שפוגע בעיקרון השוויון והתחרות ההוגנת

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרכז הסחר המקוון של דואר ישראל, מודיעין
מרכז הסחר המקוון של דואר ישראל במודיעיןצילום: עופר וקנין
הדר קנה
הדר קנה

איגוד לשכות המסחר שלח השבוע מכתב חריף למנהל רשות המסים, ערן יעקב, שבו טען כי קיימת "אפליה פסולה" בין חברת דואר ישראל לבין מתחרותיה בשוק הפרטי. במכתב ששלח היועץ המשפטי של האיגוד נטען כי רשות המסים פוטרת את חברת הדואר מדרישות רגולטוריות מהותיות המוטלות על גופים אחרים שמבצעים את אותה פעילות בשוק הפרטי — כמו חברות בלדרות, חברות שילוח בינלאומיות, סוכני מכס ויבואנים.

לטענת האיגוד, חברת הדואר, שהתקשרה בהסכמים עם חברות מסחריות וגורמים עסקיים בחו"ל לשם שילוח חבילות ביבוא אישי, מבצעת בכך פעילות שאינה חלק מעבודתן של חברות דואר אחרות בעולם. באיגוד טוענים כי על פי אמנות בינלאומיות, שירותי דואר מוגדרים כטיפול בדברי דואר המועברים בין בתי דואר בעולם, ולא בהתקשרות עם עסקים פרטיים.

לפי המכתב, המכס מאפשר לחברת הדואר להעביר טובין וסחורות לאחסון במרכז הסחר המקוון שהקימה במודיעין, אף שלא קיבל את אישור מינהל המכס לשמש כמסוף או בונדד (מחסן ערובה או מחסן רישוי) והיא אינה עומדת בתנאים הנדרשים לקבלת רישיון. עוד נטען כי המכס מאפשר לדואר לשחרר טובין תוך תוך התעלמות מוחלטת מהליכי שחרור הטובין הנדרשים מסוכני המכס, לרבות הגשת הצהרות יבוא ותשלום מסי יבוא. "שילוב כל אלה יצר למעשה 'מסלול ירוק' בלתי־ראוי ובלתי־חוקי, המשמש להתחמקות מתשלום מסי היבוא המחויבים — התחמקות שמינהל המכס מאפשר אותה, לכאורה, רק לחברת הדואר ולמי שמשתמשים בשירותיה", נטען במכתב.

"לפטור מדיווח אין כל מקור סמכות"

זאת אינה הפעם הראשונה שבה עולים טיעונים דומים. בשנים האחרונות נוצר מצב שהזמנות מחו"ל המגיעות באמצעות חברות שילוח עוברות בידוק עם הגעתן לישראל — מה שמעכב את שחרורן לצרכנים וגורר עלויות נוספות — בעוד שמוצרים דומים הנשלחים דרך חברת הדואר כמעט לא עוברים בידוק.

לפי דו"ח רשות ההגבלים העסקיים מאוקטובר 2017, כ–99% מהיבוא האישי לישראל נשלח באמצעות הדואר (יש טענות שלפיהן עם התרחבות הפעילות של חברות השילוח, השיעור כיום קרוב יותר ל–90%). כך, חבילות של חברת הדואר הוכנסו לארץ והועברו לרוכשים גם כשכללו מוצרים אסורים או כאלה המחייבים אישור מיוחד. על פי דו"ח רשות ההגבלים, מצב זה יצר בפועל מעין "נתיב הברחה", שמפלה לרעה את חברות השילוח והופך ישראלים רבים למפרי חוק ללא ידיעתם. ברשות הוסיפו כי הדבר יוצר עיוות בשוק.

איגוד לשכות המסחר הוסיף על הטענות שהועלו בדו"ח הרשות, וטען כי הפטור של הדואר מחובת הדיווח יוצר אפליה ופוגע בעיקרון השוויון והתחרות ההוגנת. לדברי האיגוד, מתן הפטורים מחובת דיווח יוצר אפליה פסולה בין דואר ישראל לבין היבואנים, סוכני המכס, חברות הבלדרות וגורמים עסקיים שפועלים בישראל ואינם חוסים תחת הפטורים, "שאין להם כל מקור סמכות". עוד טוענים באיגוד כי מצב זה פוגע בקופת המדינה ומסכן את האזרחים, בכך שהוא מאפשר כניסת מוצרים ללא בקרה.

מרשות המסים נמסר בתגובה: "המכתב המוזכר התקבל אתמול במשרדנו, ולאחר שנלמד את תוכנו נגיב לפונה. אין בכוונתנו לנהל את הדיון המקצועי בתקשורת ומן הראוי היה שהפונים ימתינו להתייחסות הרשות בטרם פנו לתקשורת בעניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו