גם לשופטת נמאס להמתין בתור בדואר: אושרה הבקשה לתביעה ייצוגית

תנאי הרישיון של הדואר קבעו בעבר כי ההמתנה לשירות ב-95% מהסניפים לא אמורה להימשך יותר מ-10 דקות בממוצע - אך הגבלה זו בוטלה ■ בית המשפט: "זמן הוא משאב יקר ואין להתייחס אליו כזוטי דברים" ■ בדואר שוקלים לערער

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תור מחוץ לסניף דואר ישראל
סניף דואר ישראל. יזמים הם קהל שבוי לבירוקרטיה
הדר קנה
הדר קנה

אם נאלצתם להמתין מעל 10 דקות בתור בסניף של הדואר אולי תקבלו פיצוי בעתיד הקרוב. זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב אישר אתמול (ב') בקשה לתביעה ייצוגית נגד דואר ישראל בנושא זמן ההמתנה ביחידות הדואר, על סך חצי מיליארד שקל.

עו"ד יוחי גבע

הבקשה לתביעה הייצוגית הוגשה ב-2012 על ידי גלעד כהן באמצעות עורכי הדין יוחי גבע וטל רכניץ. לטענת כהן, הוא נאלץ להמתין כ-40 דקות בתור על מנת לקבל שירות ביחידת הדואר במודיעין. לאחר המקרה, הוא וחבריו בדקו את זמני ההמתנה ב-13 יחידות דואר שונות בכל רחבי הארץ, ומבדיקתם עלה כי הדואר אינו עומד בתנאי הרישיון שלו.

על פי תנאי הרישיון של הדואר, זמן ההמתנה הממוצע לשירות לא יעלה על 10 דקות ב-95% מסניפי הדואר, על 25 דקות ב-2% מסניפי הדואר ומעל 25 דקות ב-3% מהסניפים.

מאז 2015 בוטל תקן השירות לזמני המתנה בדואר - לכן חברי הקבוצה שיוכלו לקבל בעתיד את הפיצוי, אם ייפסק, הם כל הצרכנים שביקשו לקבל שירות מיחידות הדואר וחיכו מעל 10 דקות בין השנים 2008 ועד 2012 (מועד הגשת התביעה).

בדואר ישראל ניסו לטעון בתגובה לטענות כי כהן בדק 13 סניפים בלבד, מתוך 700 המהווים פחות מ-2% מכלל סניפיה, בעוד שלפי תנאי הרישיון אפשרי שב-3% מסניפיה יעלה זמן ההמתנה הממוצע. עוד טענו כי מדובר באדם אחד ויש לבחון כמה זמן המתינו בממוצע כלל מבקרי הסניף.

השופטת צילה צפת דחתה את עיקרי טענות הדואר, ואף ביקרה אותם על כך שטענו כי כהן לא הצביע על נזק שנגרם לו וכי מדובר ב"זוטי דברים", וכתבה: "זמן הוא משאב יקר ואין להתייחס אליו כ'זוטי דברים'. זמן המתנה הינו בר פיצוי וניתן לכמת כספית את הנזק שנגרם כתוצאה מהמתנה ממושכת, מעבר לנדרש".

השופטת גם ביטלה את טענות הדואר על כך שכהן וחבריו בדקו 13 סניפים בלבד וקבעה: "מדובר במדגם אקראי מספק לצורך הוכחת ראיות לכאורה כנדרש בשלב מקדמי של ההליך". ולבסוף סיכמה: "אין חולק כי מדובר במחלקות הרלוונטית לציבור הצרכנים של הדואר".

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בבקשה להכיר בתביעה ייצוגית ישנה שהוגשה ב-2012 על 7 השנים שקדמו לה. החברה לומדת את ההחלטה, שנראית על פניה שגויה, ושוקלת לערער עליה".

בשלב זה בית המשפט ידון בתביעה לגופה, כשבמקרים רבים מגיעים הצדדים לפשרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"