ממשיכים לקנות ברשת: זינוק של 25% במספר החבילות שהגיעו לדואר מחו"ל

9.6 מיליון חבילות הגיעו בדואר בספטמבר-אוקטובר. בכך נמשכת מגמת הגידול הכללית של כ-20% בכל שנה ב-5 השנים האחרונות

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיון חבילות במרכז הסחר המקוון של דואר ישראל
מיון חבילות במרכז הסחר המקוון של דואר ישראלצילום: שמעון מלול / מבעד ?
הדר קנה
הדר קנה

הישראלים ממשיכים להצדיק את המוניטין שיצא להם כמובילי הקניות באינטרנט: לפי נתוני דואר ישראל, בספטמבר-אוקטובר חולקו על ידי הדואר 9.6 מיליון חבילות. מדובר בגידול של כ-25% בהזמנת חבילות מחו"ל, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

בספטמבר השנה נמסרו באמצעות דואר ישראל 4.4 מיליון חבילות, במשקל כולל של 730 טונות, ובחודש אוקטובר נמסרו כ-5.2 מיליון חבילות במשקל כולל של 860 טונות. לשם השוואה, בספטמבר 2016 חולקו על ידי דואר ישראל 3.5 מיליון חבילות במשקל כולל של 580 טונות, ובאוקטובר 2016 חולקו 4.2 מיליון חבילות במשקל כולל של 700 טונות.

מדובר בנתונים הממשיכים את מגמת הגידול הכללית של כ-20% בכל שנה ב-5 השנים האחרונות. ב-2016 הוכתרה ישראל כמובילת OECD בהזמנת חבילות ביחס לגודל האוכלוסייה, כשעל פי דואר ישראל הישראלים הזמינו באותה שנה 52 מיליון חבילות מחו"ל. על פי נתוני פייפאל (PayPal) - ענקית התשלומים באינטרנט - מחצית מהישראלים הנוהגים לבצע רכישות באינטרנט מוציאים ברשת בין 500-300 שקל בחודש, ואחד מכל עשרה ישראלים מוציא לפחות 1000 שקל בחודש.

על פי נתוני דואר ישראל אין שינוי מבחינת האתרים האהובים על הישראליים - וכמו בשנים קודמות שיאני ההזמנות הם עלי אקספרס, נקסט, אייביי ואמזון. אתר קניות נוסף שאהוד על הישראלים הוא אסוס - אתר הקניות הבריטי שהפנה עורף לשירותי הדואר לפני למעלה משנה בעקבות תלונות רבות מהלקוחות הישראליים על עיכובים בקבלת חבילות. מאז החל האתר להעביר את המשלוחים באמצעות חברת מסירת החבילות אי פוסט (E-POST).

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול בדואר ישראל, אמר כי בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה מתמדת בהיקף הזמנת החבילות, כאשר הרבעון הרביעי של השנה מאופיין בגידול הגבוה ביותר בהזמנות בגלל חגי הקניות הבינלאומיים. לדבריו, "כבר כעת ניתן לראות עלייה משמעותית בהזמנת חבילות, כאשר ישראלים מזמינים לקראת החורף מוצרי טקסטיל ומוצרים יעודיים כמו ביגוד חורף, שמיכות, כריות, מגפיים ומעילים. עם זאת, מרבית הפריטים המוזמנים עדיין זולים מ-75 דולר, על מנת לעמוד בתקרת הפטור ממע"מ".

בדואר מעריכים כי לקראת תקופת החגים הבינלאומיים, החל מ-11 בנובמבר - יום הרווקים הסיניים, דרך הבלאק פריידי והסייבר מאנדיי בסוף נובמבר, ועד מבצעי הכריסמס בסוף דצמבר, יחול גידול משמעותי בהזמנת מוצרים מחו"ל. להערכת גורמים בחברה היקף החבילות יגיע לכ-1,000 טונות. נתון זה מתאים למחקר שערכה פייפאל, לפיו כמחצית מהקונים ברשת מתכננים להגדיל את היקפי הקניות שלהם ב-2018. המחקר של מכון רושינק בוצע עבור פייפאל במהלך ספטמבר, בקרב 1,000 גולשים ישראלים שגילם יותר מ-18.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות