משרד הבריאות יגביל את מחירי החניה בבתי חולים

המשרד פירסם טיוטת חוזר לפיו מחיר החניה בבתי חולים יהיה הוגן ■ החוזר יחול על בתי-חולים ממשלתיים המפעילים מגרשי חניה, באופן ישיר או באמצעות זכיינים

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חניון
צילום: Dreamstime
הדר קנה
הדר קנה

משרד הבריאות הוציא טיוטת חוזר, על פיו מחיר החניה בבתי חולים יהיה הוגן ולא תהיה הגבלה על מספר כניסות ויציאות מבית החולים למשך 24 שעות משעת הכניסה.

מדובר בטיוטה שעדיין לא ברור מתי תיכנס לתוקף, ותפקידה להסדיר את מחירי החניונים ולקבוע מחירים אחידים לחניונים בתוך בתי החולים. בחוזר מודגשת חשיבות החנייה אצל המטופלים ומבקריהם ונכתב כי: "שירות חניה בבתי-החולים מהווה שירות חשוב לציבור המטופלים והמבקרים. עבור שירות זה זכאי בית-החולים לגבות מחיר הוגן המשקף את ההיצע והביקוש למקומות חניה באזור שבו ממוקם ביה"ח תוך התחשבות עם ציבור הנדרשים לשירותי בית החולים".

בין היתר מצוין בחוזר הקבוצות עליהם יחול פטור מתשלום על חנייה ובהם: מטופלים אמבולטוריים בדיאליזה, אונקולוגיה ומלוויהם, החל מתחילת הטיפול, מטופלים אמבולטוריים החייבים להגיע לביה"ח לטיפול למשך חודש לפחות בתדירות של לפחות פעמיים בשבוע, החל מתחילת הטיפול, בני משפחה המבקרים מטופלים מאושפזים לתקופה של מעבר ל-14 יום, הורי פגים מאושפזים. נכים ועוד (על פי החלטת מנהל בית החולים).

החוזר יחול על בתי-חולים ממשלתיים המפעילים מגרשי חניה, באופן ישיר או באמצעות זכיינים ולא יחול על המאושפזים אישפוז ממושך במחלקות הסיעודיות, סיעודי מורכב, שיקום, בריאות הנפש וכו- עליהם יחולו הסדרים אחרים.

בטיוטה מצוין כי משרד הבריאות הוא שיקבע את המחיר המקסימלי ולא יורשה לחורג ממנו, אלא באישור המשרד. במקרים בהם מחיר חניה יומית בביה"ח יהיה זול יותר מהמחירים בחניונים פרטיים סמוכים, ניתן יהיה לפנות למשרד הבריאות לקבלת אישור לחרוג מהכלל ולגבות עבור השהייה בחניון לפי שעות, במטרה למנוע את ניצול החניון ומחירו ע"י נהגים שלא באים לבית החולים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה