המועצה לצרכנות מתעקשת: לא נסכים לפשרה של חברת הליהוק וייצוג האמנים שנחשדת בהונאה

המועצה לצרכנות לבית המשפט: יש לדחות את הסכם הפשרה עם חברת התעשיה על הסף ■ "בעלי החברה אורן כהן נחקר בחשד לעבירות הלבנת הון וקבלת דבר במרמה ומוסיף לחשש כי החברה לא תעמוד בהתחייבויותיה ולא תעביר פיצויים כאמור בהסכם הפשרה"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדר קנה
הדר קנה

המועצה לצרכנות מסרבת להתפשר: המועצה הגישה השבוע בקשת התנגדות להסכם הפשרה בין "התעשייה פרסום טלוויזיה", חברה לייצוג עבודות בתחום המשחק, לבין לקוחה שהגישה בקשה לתביעה ייצוגית בסך 3.5 מיליון שקל נגד החברה. המועצה טוענת כי הפשרה שהושגה תהווה פגיעה בצרכנים, ומעלה חשש כי החברה לא תבצע את התחייבויותיה ולא תעביר פיצוי לאור חקירות המתנהלות נגדה במשטרה וברשות להגנת הצרכן.

בפברואר 2014 הגישה שני געדי, לקוחה של חברת התעשיה, באמצעות עורכי הדין דן אשכנזי ודקלה ברנס, בקשה לתביעה ייצוגית בסך 3.5 מיליון שקל נגד חברת "התעשיה פרסום וטלויזיה", בשל סירובה לבטל עסקאות של הסכמי ייצוג לקוחות המבקשים להשתלב בתעשיית הבידור והטלוויזיה.

הבקשה לתביעה ייצוגית התבססה על המקרה הפרטי של געדי ובו סופר כי היא חתמה על חוזה עם חברת הייצוג למשך 10 חודשים, בעלות חודשית של 300 שקל. על פי התביעה, יום למחרת החתימה געדי שינתה את דעתה וביקשה לבטל את העסקה - אך החברה סירבה לכך. עוד נטען כי הסירוב נעשה בניגוד לתקנות הגנת הצרכן המאפשרות ביטול עסקאות במסגרת פרקי זמן סבירים. בתביעה טענה געדי כי הדרך היחידה בה אפשרו לה "לצאת מזה" (מהעסקה) היא לשלם "קנס" יציאה בסך 1,500 שקל - מחצית מסכום העסקה.

בתביעה נטען כי המקרה של געדי מייצג אלפי לקוחות ולכן ביקשה לאשר את הבקשה כתביעה ייצוגית. באותה תקופה מצאה המועצה לצרכנות עניין בבקשת התביעה הייצוגית, מאחר וגם אצלה התקבלו פניות בנושא בהם טיפלה פרטנית דרך תביעות קטנות.

חשוד במעצר, אילוסטרציהצילום: דרימסטיים

מאז, בין געדי לחברת התעשיה נעשה ניסיון לפשרה מחוץ לבית המשפט ולכן השבוע הגישה המועצה לצרכנות לבית המשפט את התנגדותה בעניין ובה טענות קשות נגד החברה.

על פי הסכם הפשרה נקבע כי החברה תתקן את הסכמי ההתקשרות עם לקוחותיה, כך שבמקרה של ביטול העסקה לאחר קביעת מועד ליום צילומים, החברה תגבה מהלקוח דמי ביטול בסך של 900 שקל. במקרה של ביטול לאחר מועד הצילום החברה תגבה מהלקוח דמי ביטול בסך של 100% מהתמורה.

המועצה סירבה לפשרה העלתה מספר נימוקים ובהם חשש כי: "החברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה לאור החקירה הפלילית המתנהלת נגד בעל החברה, אורן כהן (שנעצר במסגרת הפשיטה על משרדי הליהוק סמארט קאסט- ה.ק) במשטרה וברשות להגנת הצרכן".

המועצה כותבת כי אורן כהן, הבעלים של החברה נחקר במשטרה בחשד לביצוע עבירות איסור הלבנת הון, קבלת דבר במרמה וקשירת קשר להונות וכי כספי החברה נתפסו על ידי המשטרה והוחרמו, "מה שמעלה חשש בדבר יכולתה של החברה לעמוד בהתחייבויות בהסכם הפשרה", לפי המועצה.

נימוקים נוספים מעלה המועצה בדבר ההתייחסות לקטינים - שגם כאלה נמצאים בין לקוחות החברה - וטוענת כי אין התייחסות נפרדת להתקשרות עם קטינים מתחת לגיל 15: "בניגוד לתקנות עבודת הנוער האוסרות על גביית כל תשלום, מהקטין או מהוריו, לרבות תשלום לצילום הקטין, אספקת תקליטור עם תמונות הקטין. יצוין כי הפרת ההוראות הנ"ל מהווה עבירה פלילית. לעמדת המועצה, הסדר לפיו ייתכן כי מי שאינו חייב לשלם מאומה על פי הדין יאלץ לשלם – אינו הסכם ראוי".

טענות נוספות שעלו התייחסו לדמי הביטול "המופרזים", לטענת התובעת ולקשיים שמערימה החברה בביטול עסקאות ומבקשת לבטל את הסכם הפשרה בין הצדדים.

מעורך הדין אופק תבור המייצג את חברת התעשייה נמסר בתגובה: "באי כוח המשיבה טרם קיבלו את עמדת המועצה לצרכנות ולאחר שיקבלו ילמדו אותה ויגיבו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות