סופר-פארם פירסמה אזהרה על שני מותגי מוצצים וכפיות בגלל רעלים

ריקול: חשד כי כפיות מסוג "life baby's" ומוצצים מסוג "מוצציק" מכילים רעלים

הדר קנה
הדר קנה
הדר קנה
הדר קנה

סופר-פארם הודיעה הבוקר (ה') על ריקול של כפיות מסוג "life baby's" ומוצצים מסוג "מוצציק".

מדובר בהנחיה של הממונה על התקינה במשרד הכלכלה המנהל מעקב אחר מוצרים שנמצא כי לא עמדו בתקן, באופן שוטף.

צילום: סופר-פארם

משרד הכלכלה מציין כי הכפיות, הן מוצר מיובא עבור חנויות רשת סופר פארם בלבד ובאחריותו ביצוע הריקול. ואילו באשר למוצצים, מדובר במוצר בדגם שכבר הוסר לאחרונה מהמדפים בשל אי עמידה בתנאי התקן.

במשרד הכלכלה מבהירים כי "מדובר במהדורה נוספת וחדשה של המוצר (הכוונה למוצצים- ה.ק), בה נמצאה חריגה בכמות נמוכה מן התקן המותר בכמות הניטרוזמינים. לפיכך הוציא הממונה הודעה ליצרן ולרשת סופר פארם, בה אותר המוצר, לאסוף את המוצר ולהפסיק לשווקו. במקביל פועל הממונה מול היצרן לאסוף את כלל המוצרים ששווקו".

בסופר-פארם ביקשו להסביר כי ההודעה שפורסמה בנושא המוצצים, הינה נקיטת אמצעי זהירות בלבד. לדבריהם: "הממונה על התקינה במשרד הכלכלה הודיע לנו שמוצץ מסוג "מוצציק" אינו עומד בתקן הנדרש. עוד בטרם הושלם הבירור האם מוצץ מאצווה זו בכלל נמכר ברשת סופר-פארם, עצרנו לאלתר את מכירת כל המוצצים המשווקים עבורנו על ידי ספק זה (שלאפרם)".

ברשת מכוונים בדבריהם לקריאה של משרד הכלכלה בנובמבר האחרון (2015) ובה קרא משרד הכלכלה להחזיר לחנויות מוצצים צהובים גדולים מסוג Pure Latex Gumex, לאחר שעלה חשד כי נמצאו בהם חומרים רעילים מסוג ניטרוזאמינים ורשת סופר-פארם הורידה אותם מהמדפים.

אב מחזיק תינוקצילום: Getty Images IL

בבדיקה שנערכה אז התגלה כי יש הסתברות גבוהה לפגיעה לבריאותם של תינוקות וילדים קטנים המשתמשים בו, בשל פליטת חומרים בשם ניטרוזאמינים מהמוצץ, הגבוהה מהערך המותר הקבוע בתקן ישראלי רשמי.

מאז חזרו מוצצים מסוג אחר של החברה למדפי סופר- פארם והפעם הודיעה החברה כי הם החליטו לעצור את המכירה של מוצצים מסוג זה לאור העובדה כי זו פעם שנייה בתוך חודשיים משרד הכלכלה מטיל דופי במוצר. עוד הם מציינים כי הצרכנים יקבלו החזר כספי מלא תמורת המוצצים.

מסופר-פארם נמסר בתגובה: "סופר-פארם פועלת בהתאם לדין ואף מעבר לנדרש בדין. מרגע שהתקבלה הודעה על בדיקת משרד הכלכלה האם הכפיות עומדות בתקן, הופסקה מכירתן עד להשלמת הבירור. סופר-פארם נמצאת בקשר הדוק עם משרד הכלכלה ופועלת בהתאם להנחיותיו. המוצר שווק בעבר עם כל האישורים הנדרשים.

"לגבי המוצצים: מדובר באמצעי זהירות בלבד. מרגע שסופר-פארם עודכנה בבדיקת משרד הכלכלה, ועוד לפני שנערך בירור אם בכלל המוצצים הרלוונטיים נמכרים בסופר-פארם, הוחלט להפסיק ולשווק מוצצים המשווקים על ידי שאלפרם ולאפשר ללקוחות לקבל את כספם חזרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?