הלקוח אילץ את תנובה להודות: קופסאות הקוטג' הכילו פחות מהכתוב על האריזה

תנובה: "גילינו כי קיימת שונות רנדומלית במשקל בקו המייצר את הקוטג' והגבינה הלבנה באריזות 125 גרם" ■ "אנו מודים למר אורי יצחיקאן על שהפנה את תשומת ליבנו - נפצה את הלקוחות"

סרטון שעלה לפייסבוק מגלה דברים מפתיעים על אריזות הקוטג' הקטנות של תנובה. הגולש אורן יצחקיאן החליט לשקול את גביעי הקוטג' שעל אריזתם כתוב 125 גרם. להפתעתו הוא גילה כי המשקלים בפועל אינם מתקרבים למשקל המפורסם. צפו בסרטון:

"לאחרונה שמתי לב שהקוטג' שאנו רוכשים במשקל 125 גר' (כמו שתנובה מצהירה על גבי המוצר) אינו שוקל כפי שהם מצהירים והמשקל הרבה יותר קל. החלטתי שבכל פעם שנרכוש קוטג', לשקול את המוצר לפני פתיחתו וגיליתי שזה לא מקרה יחיד ומקרה זה חוזר על עצמו בכל פעם. פעם שקלתי משקל של 79 גר' ופעם אחרת משקל של 89 גר' ואז הבנתי שחייב לשתף את הציבור והחלטתי לתעד את הפעמים הבאות. בסרטון זה ניתן לראות 2 מוצרי קוטג' שבמקום משקל של 125 גר' נמדד בפועל בקופסא אחת 86 גר' ובשניה 100 גר'".

תנובה אמרה בתגובה כי "בעקבות פניית הצרכן אורן יצחקיאן אלינו, ביצענו עם צאת השבת בדיקה ראשונית של מוצרים מדגמיים ולא איתרנו תקלה. כפי שהתחייבנו בפניו ובפני הציבור, ערכנו הבוקר בדיקות מקיפות ומעמיקות יותר הן בקו הייצור והן במאות מוצרים במחסני החברה וברשתות השיווק".

עוד אומרים מתנובה כי "לצערנו גילינו כי קיימת שונות רנדומלית במשקל בקו המייצר את הקוטג' והגבינה הלבנה באריזות 125 גרם ולצד מוצרים רבים תקינים מצאנו גם מוצרים בתכולה חסרה. התקלה אותרה ומטופלת באופן מיידי. בעקבות זאת הורה מנכ״ל תנובה, אריק שור, על הקמת ועדת בדיקה בראשה יעמוד מומחה בעל שם, ד״ר שמואל אבן, במטרה לאתר את הגורמים לתקלה ולהפיק לקחים".

"אנו מודים למר יצחיקאן על שהפנה את תשומת ליבנו לתקלה ומבקשים להתנצל בפני ציבור צרכנינו. כל צרכן שבידו מוצר קוטג' או גבינה לבנה באריזת 125 עד תאריך פג תוקף 26/7 מוזמן לפנות למוקד שירות צרכנים בטלפון 1-800-666-244 ולקבל פיצוי".

חגית כץ-שינבר, סמנכ"לית הסחר של סופר קופיקס, המוכרת אריזות מוקטנות של קוטג', מספרת כי הם בדקו היום 16 גביעים של קוטג' תנובה באריזת 125 גרם - 8 מכל סניף שמפעילה הרשת. "רצינו לדעת אם אנחנו עומדים בהבטחה שלנו ללקוחות וכל הגביעים שנבדקו היו במשקל שנע בין 120-130 גרם".

"לחקור את תנובה"

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) פנה במכתב אל שר הכלכלה אריה דרעי (ש"ס) וביקש ממנו לפתוח בחקירה נגד תנובה והנהלת החברה בסוגייה האם יצורן של גבינות בכמות מופחתת נעשה ביודעין ועל ידי יד מכוונת, וכן האם הדבר שכיח במוצרים אחרים של החברה.

לויי ציין כי "יצור מוצר עם כמות פחותה מהכמות המצויינת על אריזתו הינה הטעיה חמורה של הצרכן, המחייבת פתיחת בדיקה מצד הרגולטור - משרד הכלכלה - כדי למנוע מקרים שכאלו בעתיד במקרה שמדובר בתקלה מכוונת.

לוי ציין כי "בתגובתה הראשונית של החברה נמסר כי מדובר בפגם בודד ולא בתקלה גורפת. אך בתגובה נוספת שיצאה ביום א', החברה שינתה את הודעתה והודתה כי לא מדובר בפריט בודד שיוצר על ידה ומכיל כמות פחותה מהכמות שצויינה על גבי האריזה כתוצאה מתקלה נקודתית שתיבדק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"