לקנות נעליים 
בנעלי בית: 9 אתרים מוזלים שכדאי להכיר

מדיניות החזרות ליברלית ושירותי vip מהירים ונוחים - כך מנסים האתרים לשנות 
את האקסיומה ש"נעליים לא קונים באינטרנט"

רונית הראל
רונית הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רונית הראל
רונית הראל

"אם הנעל נוחה, נעלו אותה", הוא פתגם שמתאים לרוב האנשים ברוב המקרים. ואולם עבור משווקי נעליים באינטרנט, זהו שורשה של בעיה לא נוחה כלל: כיצד משכנעים אנשים לקנות נעליים באינטרנט, בלי שהם יכולים להתרשם מהנוחות וההתאמה לכף הרגל? מידת הנעליים היא הרי לא המדד היחידי להתאמת הנעל — לאנשים שונים יש מבנה שונה של כף הרגל, שמשפיע על התחושה בתוך הנעל. זו הסיבה לכך שבאופן מסורתי, מכירת נעליים נחשבת לאחת המאתגרות בענף המכירות המקוונות. ובכל זאת, ככל שהקניות באינטרנט צומחות והולכות על חשבון החנויות המסורתיות, וככל שהמבצעים באינטרנט מפתים יותר ויותר, גם אקסיומה זו מאיימת להישבר.

הבלוגרית דזירה סטימפרט מהאתר about.com, שהוכתרה כגורו נעליים על ידי "שיקאגו טריביון", אומרת שבכל פעם שהיא קונה נעליים באינטרנט היא מקבלת את אותה תגובה מופתעת מהסביבה: "אבל לא מדדת אותן". זה נכון, היא טוענת, אבל זה לא בהכרח אומר שקנייה מקוונת של נעליים היא בעייתית. להפך, היא מפרטת את יתרונות הקנייה המקוונת: בשל מגבלת מקום בחנויות, הן אינן מציגות את כל המלאי של הדוגמאות והגוונים, כפי שהן יכולות לעשות באינטרנט. קניות באינטרנט, היא מוסיפה, מתאימות גם למי שהמידות שלהם אינן סטנדרטיות, ובעיקר הן מספקות אפשרויות אינסופיות להגיע לכל מותג נעליים בעולם ולהשוות מחירים.

הישראלים קנו באיביי יותר מ–150 אלף זוגות נעליים ב–2014, לפי נתוני החברה. נתון הזה מהווה גידול של 21% לעומת 2013. אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של איביי בישראל, מעדכן כי בתחום זה יש שוויון מגדרי: שיעור רכישות הנעליים המקוונות באתר בקרב גברים דומה לזה של הנשים (46% ו–54%, בהתאמה). על פי אותם נתונים, קטגוריית הנעליים הפופולרית ביותר בקרב נשים היא מגפיים, ואחר כך בסדר יורד נעלי עקב, סנדלים וכפכפים ונעלי ספורט. בקרב הגברים, הקטגוריות הנפוצות ביותר להזמנת נעליים באיביי היו נעלי ספורט, ואחריהן בסדר יורד נעלי יומיום (קז'ואל), מגפיים, סנדלים וכפכפים.

באתרי האופנה המקומיים ממהרים להכריז על תום עידן הפחד בכל הנוגע לרכישה של נעליים ברשת. בנצי אדן, הבעלים של נעלי בינגו, שהיה מהראשונים להקים אתר מכירה לפני כשמונה שנים, אז היה השוק המקוון בישראל עוד בחיתוליו, טוען שהוא רואה את השינוי שהתחולל בתחום. "הקונה הישראלית לא חוששת לרכוש באינטרנט מסיבה אחת עיקרית – ניסיון", הוא אומר. "לרוב, היא כבר התנסתה בקנייה כזאת, ונוכחה לדעת שזה עובד. בכלל, כשקונים נעליים באתרים ישראליים הן מגיעות בזריזות, ואם הן לא מתאימות מכל סיבה שהיא הן מוחלפות". לכן, לדבריו, האתגר הקמעוני בתחום זה עבר מהפחתת חששות לתמחור תחרותי: "הצרכנים למדו להשוות מחירים, וכדי למכור באינטרנט חייבים להיות תחרותיים מול אתרים דומים בחו"ל".

צילום: נועה יפה

לא את כולם הוא משכנע. מיכל, קונה קבועה באינטרנט, מכניסה רק לעתים רחוקות נעליים לסל המקוון שלה. "אני לא מתוחכמת בקנייה מסוג זה", היא מודה. "לפעמים אני קונה נעליים באינטרנט, אבל רק אחרי שמדדתי אותן בחנות ואני בטוחה במידה ובנוחות על הרגל". לדבריה, היא תעדיף לקנות מותגים מקומיים בחנויות הפיזיות. אל אתרי האופנה בחו"ל היא פונה "רק אם זה מותג בינלאומי שאני ממש רוצה, כמו קמפר או בלנדסטון, כי אז לקנייה מקוונת יש יתרון משמעותי של מחיר. אני אצטרך לראות משהו ממש מהמם שאין כדוגמתו בארץ, או מחיר סופר־סופר אטרקטיבי כדי לקנות נעליים באינטרנט מחו"ל. הרושם שלי הוא שזה לא מספיק זול כדי שאקנה נעליים 'על עיוור'".

מדיניות ליברלית ונוחה של החזרות

כדי לשכנע את מיכל וצרכנים נוספים להגדיל את נתח הנעליים בסל, המשווקים לא חוסכים מאמצים בניסיון להפחית ככל הניתן את חששות הקנייה, בין השאר באמצעות תיאור משופר ומורחב של פרטי המוצר, צילום שלו ב–360 מעלות, הדמיה פנורמית, או הצגת המוצר בווידאו על רגלי דוגמנית. עם זאת, הכלי החזק ביותר העומד לרשותם הוא מדיניות ההחזרה, ורוב האתרים הגדולים בעולם מקפידים על מדיניות ליברלית ונוחה של החזרות ללא דרישה להסברים.

היזמת והבעלים של אתר stuffstore, חן טוקר, אומרת כי השאלות שמעסיקות את הלקוחות כשהן מתלבטות אם לרכוש נעליים באתר קשורות לנוחות ולמידות הנעליים. "זו אחת הסיבות שהשקנו שירות של V.I.P Delivery, שנועד לפתור את החששות האלה. הלקוחה יכולה להזמין כמה פריטים, או את אותו הפריט במידות שונות, ואת מה שלא בחרה היא מחזירה עם שליח 'על המקום' ומזדכה על כך. גילינו שרוב הלקוחות שהשתמשו בשירות הזה רכשו נעליים".

לדברי טוקר, בחודש האחרון הנעליים באתר "עפו ונמכרו כליל", והיא נדרשה להזמנת משלוחים נוספים מחו"ל. "למרות כל החששות והחוקים הלא כתובים של קניית נעליים באינטרנט, כמעט שלא היו החזרות של נעליים, גם ללא השירות החדש".

רשת חנויות קוביקה, המחזיקה בארבעה סניפים באזור המרכז, מציעה גם חנות אינטרנטית שבה שלל הפריטים הנמכרים ברשת, וכן קולקציות בלעדיות הנמכרות באתר בלבד. לדברי יפעת קזמה, מבעלי החברה והקניינית הראשית: "נעליים הן הפריט הכי נמכר באתר — והן כמחצית הרכישות. לרוב, רכישות נעליים מתבצעות בזוגות, כלומר אותו הדגם בשני צבעים. לפעמים, רק לאחר שרכשו נעל לראשונה והיו מרוצים, מתבצעת הזמנה נוספת של אותו הדגם בצבע נוסף".

באתר קוביקה מוצעות נעליים שטוחות וספורטיביות לצד נעלי עקב. "המטרה היא לתת כמה שיותר פרטים לקונה. אנחנו מודדים כל נעל ומציגים מספרים מדויקים של גובה העקב והגובה הכולל של הנעל, ומצלמים אותה מכמה זוויות. אם יש דגם רחב או גדול במיוחד, אנו מציינים זאת וממליצים להזמין מידה אחת פחות לדוגמא", מוסיפה קזמה. "קבלת הפנים שלנו בעולם המכירות אונליין היתה חמה, תחילה על ידי לקוחות קבועות בחנויות שכבר מכירות את החברה, את המוצרים ואת המידות, ואחר כך המעגל התרחב. אנחנו משקיעים באריזה שכיף לקבל, ועד היום לא קיבלנו חזרה נעליים".

צילום: בלומברג

בעוד שבישראל אין נתונים כוללים על מספר ההחזרות, נתונים של מחלקת המסחר האלקטרוני של נעלי Clarks אירופה מראים כי היקף ההחזרות של מוצרים שנקנו באינטרנט בגרמניה גבוה בהרבה מבמדינות אחרות באירופה — למשל, פי שלושה מההחזרות בצרפת ובספרד. נתונים מ–2013 מראים גם כי שיעור ההחזרות בבריטניה גבוה — בין 25% ל–50% מהרכישות. החזרות הנעליים בבריטניה, לפי הערכות, עומדות על שליש מבין כלל ההזמנות באינטרנט. בהתייחס לנתון גבוה זה, אמר בכיר בתעשייה ל–BBC כי "זה לא צריך להפתיע". "בלתי אפשרי לייצר נעליים סטנדרטיות שיתאימו לכל הלקוחות בכל מקום בעולם. זה מה שעדיין הופך נעליים לפריט שהכי קשה למכור באינטרנט".

מעדיפים לספוג
 את ההפסד

הסובלנות של אתרים בישראל ובחו"ל כלפי החזרות היא מדיניות של אין ברירה עבורן. כדי לצמצם את ההפסד, חלקן משתמשות בתוכנות לניתוח סטטיסטי להחזרות הצפויות. למשל, אם נעשתה הזמנה של אותו הפריט במידות שונות, התוכנה מניחה שאחד מהם יוחזר. החברות משתמשת בנתונים כדי להציע לצרכנים פריטים שהם חושבים שיתאימו להם על סמך קניות העבר — וכך גם מנסות למזער את הסיכון להחזרה.

חלק מהחברות כנראה מסתמכות על אותו שיעור באוכלוסייה שמעדיף לספוג את ההפסד הכספי, ובלבד שלא להתעסק בתהליך המייגע של החזרת המוצר.

כך קרה לעדן בת ה–17, שהזמינה נעליים מהאתר הבריטי אסוס, וכשהן הגיעו הבינה שהעקבים גבוהים מדי. המחיר היה אטרקטיבי, אבל עכשיו, כשהן לא מתאימות, היא מתעצלת להחזיר. "אין לי כוח לכל הפרוצדורה הזאת", היא אומרת. "אני מעדיפה לתת את הנעליים לחברה, ושהיא תיהנה מהן. בכלל, אני לוקחת את הקניות שלי באינטרנט בראייה כוללת: ברוב הקניות אני מצליחה, ואם לפעמים לא מצליח לי זה לא נורא — החיסכון בשאר העסקות כיסה לי את ההפסד החד־פעמי".

שוז וובסטור - נעלי נשים
shoez.co.il

ההתמחות: נעלי נשים ביבוא מאירופה וברזיל במהדורה מוגבלת. האתר החל כמענה לנעלי כלות, והתרחב לדגמי קז'ואל ונעלי ערב.
טווח המחירים: 350–1,500 שקל
דגם לדוגמה: נעלי עקב ב–595 שקל

אסוס

www.asos.com

ההתמחות: באתר של ענק הקמעונות הבריטי מוצעות נעלי ספורט, נעליים לאירועים, סניקרס, מגפיים, מוקסינים, סנדלים, כפכפים, מגפונים ועוד.
טווח המחירים: 35–1,129 שקל
דגם לדוגמה: סניקרס ב–107 שקל

קוביקה
cubica.co.il

התמחות: אופנת קז'ואל, ביגוד, תיקים, אביזרים ונעליים. בקטגוריית הנעליים: בלרינות, סליפ־און ספורטיביות, סניקרס, מוקסינים, נעלי אספדריל (עם סוליות חבל), כפכפי גומי, נעלי עקב קלאסיות וסנדלי סטילטו.
טווח המחירים: 100–250 שקל, כפכפים החל ב–60 שקל
דגם לדוגמה: אספדריל בשילוב בד קנבס מחורר בהדפס צבעוני ופייטים ב–150 שקל

איפנימה
ipanema.co.il

צילום: ינאי אלפסי

התמחות: אתר ברזילאי למותגי כפכפים וסנדלים לנשים, גברים וילדים, של חברת גרנדנה ברזיל. באתר מוצעים כפכפים וסנדלים לשימוש יום יומי וגם לערב ולאירועים.
טווח המחירים: 49–249 שקל
דגם לדוגמה: כפכפי ריידר מדגם קאפ ב–119 שקל

מרקו
marko.co.il

התמחות: נעלי נשים וגברים, רובם בייצור מקומי. המגוון כולל נעליים שטוחות, עקבים, סנדלים, נעלי בלרינות ומגפונים לנשים בסגנון ספורטיבי, קז'ואל, נעלי ערב וכלות. לגברים: סניקרס, נעליים אלגנטיות ונעלי קז'ואל.
טווח המחירים: 100–1,500 שקל
דגם לדוגמה: נעלי שרוכים שטוחות מנוחשות מעור ב–250 שקל

אייס קיוב
ice-cube.co.il

צילום: עידו אדן

התמחות: אופנת נשים — בגדים, נעליים, תיקים ותכשיטים. באתר אפשר למצוא נעליים, סנדלים וכפכפים ליום ולערב. בין הבולטים העונה: מגפוני פיפ־טואו רשת, סנדלי פלטפורמה, כפכפי בלינג-בלינג, נעלי סטילטו בדפוס פרחים ופסים.
טווח המחירים: 240–449 שקל
דגם לדוגמה: מגפון פתוח בשילוב עור וזמש ב–449 שקל

בינגו
bingo-shoes.co.il

התמחות: יבוא מאירופה של נעלי נשים וילדים.
טווח המחירים: 450–1,590 שקל
דגם לדוגמה: נעלי פלטפורמה של unisa ב–699 שקל

צילום: יונייטד ניוד

יונייטד ניוד
unitednude.com

התמחות: נעליים בעיצוב מקורי לנשים ולגברים. המותג מציע לנשים נעלי סירה ולאופר שטוחות, נעלי אוקספורד בהשראה גברית, נעלי ספורט אופנתיות ומגוון נעלי עקב ליום ולערב, עם דגש על עקבים מיוחדים, לצד דגמים במהדורות מוגבלות. לגברים מציעה החברה מגוון סניקרס ונעלי סליפ־און, דגמי קז'ואל צבעוניים המתאימים ליום ולערב וקו של דגמים אלגנטיים.
טווח המחירים: 335–1,800 שקל
דגם לדוגמה: נעלי סניקרס עם הדפסים גיאומטריים על בדי ניאופרין ורשתות בד ב–109 יורו

סטאף סטור
stuffstore.co.il

התמחות: בגדים, נעלים ואביזרי אופנה לנשים. בקטגוריית הנעליים אפשר למצוא סוגים של סניקרס, כפכפים, סנדלים שטוחים או עם עקב, נעלי בובה ומגפיים.
טווח המחירים: 89–319 שקל
דגם לדוגמה: מגפי זיפר ב–219 שקל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט