רק היום |

19 אתרי האופנה הישראלים שמציעים לכם עד 70% הנחה

ימי מכירות בינלאומיים - כמו יום הרווקים, בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי שיחול מחר - מעניקים יתרון למכירות באינטרנט על פני החנויות, במיוחד ברשתות האופנה שעדיין לא מציעות מבצעי סוף עונה

רונית הראל
רונית הראל
רונית הראל
רונית הראל

בעיצומם של ימי המבצעים הסוערים בארה"ב, מתקיימים היום אירועי סייבר מאנדיי (Cyber Monday - "יום שני אינטרנטי"), האח הצעיר של בלאק פריידיי (Black Friday - "יום שישי השחור"), שחל בסוף השבוע.

חברות אמריקאיות רבות החלו את המבצעים המשמעותיים כבר במהלך חציו השני של נובמבר, ואף פתחו את שעריהן ביום ההודיה עצמו, ואולם בלאק פריידי וסייבר מאנדיי התבססו זה מכבר כעוגן קמעוני חשוב. עונת המבצעים בארה"ב תסתיים ב-2 בינואר, ועד אז צפויים עוד כמה ימי מכירות חזקים - גרין מאנדיי ("יום שני הירוק"), ביום שני, ה-8 בדצמבר, שהיקף המכירות בו דומה לזה של סייבר מאנדיי; מכירות בחנויות ביום שלפני חג המולד, לכל מי שלא הספיקו או שכחו להצטייד במתנות לחגים; וב-2 בינואר, בניסיון לנצל את המבצעים של כל מה שלא נמכר עד אז.

קונים ברשת טארגט בארה"ב, ביום חמישי שלפני יום שישי השחור ב-2013. המסורת האמריקאית הזו מאבדת פופולריות בבריטניה.צילום: בלומברג

רשימת האתרים:

BawaKawa .1 אופנת נשים גברים, אקססוריז ומותגים
המבצע: יותר מ-100 פריטים במבצע 1+1 (המחיר הנמוך מביניהם)

יונידרסצילום: יונידרס

2. יונידרס פתרונות הלבשה לעולם המקצועי, לגברים ונשים
המבצע: 50% הנחה על קולקציית החורף שבאתר

סופי און לייןצילום: ליאור קסון

3. Belle&Sue בגדי מעצבים ומותגים בינלאומיים, ושיתופי פעולה בלעדיים עם מעצבים מקומיים – לגברים ולנשים
המבצע: כל האתר ב-20%-60% הנחה

4. Sofi יבוא מותגים סקנדינביים ואירופאים
המבצע: 1+1 על כל האתר + משלוח חינם

5. ויטרינה יבוא וייצור מקומי של אמנות לבישה אורבנית, גברים ונשים
המבצע: 20% הנחה על פריטים מהקולקציה החדשה. בנוסף, 50% הנחה על כל האתר

אתר ויטרינהצילום: ענבל מרמרי

6. Stuffstore פריטי יבוא בקניינות אישית מהונג קונג ומפריז לנשים
המבצע: פריטי חורף מהקולקציה החדשה ב-20% הנחה. וגם, הנחות של עד 70% הנחה בקטגוריות סייל וטרנד

אתר stuffstoreצילום: עמירם בן ישי

7. שלומית אופיר תכשיטים, בגדים, נעליים ואקססוריז
המבצע: 20% הנחה על כל האתר

8. LASTER תיקים ואביזרי אופנה
המבצע: מבחר דגמים בהנחה של עד 50%

9. רוקגלאם אופנה לנשים
המבצע: 1+1 על כל האתר

10. Missbehave אופנת נשים ואקססוריז
המבצע: עד 50% על פריטים נבחרים

11. עונות רשת אופנת נשים בטווח מידות רחב, לגברים ונשים
המבצע: 50% הנחה על הפריטים באתר (למעט פרומו, אביזרים, הלבשה תחתונה וספורט) + משלוח חינם מעל 99 שקל (במקום 299 שקל)

12. מינימליסט אופנת ילדים
המבצע: 10% הנחה על כל קולקציית החורף החדשה

leggies amsterdamצילום: leggies amsterdam

13. Leggies Amsterdam טייטס וגרביונים
המבצע: כל הפריטים באתר ב-40% הנחה

14. סטייל ריבר אופנת נשים, גברים, ילדים מוצרי טיפוח ועיצוב הבית
המבצע: 50% הנחה על כל האתר + משלוח חינם. יש כפל מבצעים

15. דלתא אופנת הלבשת הבית, הפנאי והלבשה תחתונה לכל המשפחה
המבצע: 50% הנחה על כל הפריטים באתר

16. צ'או בלה יבוא פריטי לבוש ואביזרי אופנה מאיטליה, לגברים ונשים
המבצע: 50% הנחה על כל הפריטים באתר (מלבד מכנסיים) + משלוח חינם

צ'או בלהצילום: ירון אלקיים

17. Ice-cube רשת אופנת נשים צעירה וטרנדית
המבצע: 30% על כל הקולקציה באתר

מגף לחורף. מתוך אתר ice-cubeצילום: שי נייבורג

18. Adika אופנה לגברים ולנשים
המבצע: עד 70% הנחה על כל האתר

19. 1item אופנת נשים עד 100 שקל
המבצע: עד 59 שקל על 100 פריטים באתר (30%-50% הנחה)

בלאק פריידיי נחשב בעבר לאירוע קמעונאי בחנויות, ואילו מכירות הסייבר מאנדיי התקיימו באינטרנט בלבד, אלא שהמושגים התערבבו, וכיום גם בבלאק פריידיי אפשר למצוא מבצעי רשת לרוב.

רק באחרונה כילו גולשים מכל העולם (אם כי לא בהכרח האמריקאים שבהם, שעדיין לא אימצו את אתרי הקניות בסין כאלטרנטיבה מקוונת) את כספם בטירוף המכירות של "חג הרווקים הסיני", שהתקיים ב–11 בנובמבר - אירוע שהצליח להתבסס כאלטרנטיבה לסייבר מאנדי כיום הקניות אונליין הגדול בעולם.

מכירות ענקית הקמעונות הסינית עליבאבא בחג הרווקים האחרון הסתכמו בכ–9 מיליארד דולר - יותר מפי שלושה ממכירות בלאק פריידיי בשנה שעברה בארה"ב, שהסתכמו ב-2.9 מיליארד דולר. לפי נתוני חברת מחקר השווקים קומסקור, מכירות יום הרווקים ב–2011 הגיעו לכ–820 מיליון דולר - 10% מאלה של השנה.

הצרכנים הישראלים מצטרפים לחגיגה

מדי שנה נרשם זינוק משמעותי בקניות המקוונות של ישראלים במסגרת ימי קניות אלה ואחרים. לדברי אפי דהן, מנהל אזור ישראל ואפריקה בפייפאל, בשנה שעברה היה גידול של יותר מ-100% בקניות מקוונות במובייל במסגרת מבצעי נובמבר, וגם השנה צופים בפייפאל גידול משמעותי.

המכירות במובייל יכולות להסביר לפחות חלק מגידול זה. "המחקרים שלנו מראים כי שיעור החדירה של טלפונים חכמים ומכשירי מובייל נוספים (טאבלטים ופבלטים) בישראל הוא מהגבוהים בעולם", מציין דהן. "קיים יחס ישיר בין כמות המכשירים להיקף הקניות המקוונות. למעשה, ככל שלצרכן מספר גדול יותר של מכשירי מובייל, כך הוא קונה יותר. כך למשל, בשנה שעברה דיווחה פייפאל על עלייה של 166% בהיקף הרכישות באמצעות מכשירי מובייל במהלך הסייבר מאנדיי ברחבי העולם".

באופן כללי, בפייפאל מזהים עלייה דרמטית בנפח הקניות של ישראלים ברשת בשנתיים האחרונות, גם מחוץ לימי המבצעים המיוחדים. מנתונים שנאספו בחברה עולה כי יותר מ-2.5 מיליון ישראלים ביצעו לפחות קנייה מקוונת אחת בשנה החולפת בסכום כולל של כ-5 מיליארד שקל. "בשנים האחרונות ישראל נהפכה למעצמת קניות, מה שיכול להסביר מדוע אתרי קניות וחברות בעולם מקדישים מאמצים רבים לפנייה לקהל הישראלי", אומר דהן.

קניות מקוונות גם יוצרות עניין ברשתות החברתיות. בשנתיים האחרונות פורסמו 70 אלף פוסטים בעברית בנושא. בבדיקה שערכה חברת VIGO, המתמחה בבחינת אפקטיביות קמפיינים במדיה החברתית, עבור TheMarker עולה כי ב-2014 נרשמה עלייה של 25% בשיח הגולשים על קניות מקוונות.

"הגולשים מבצעים השוואות מחירים, מחפשים ספקים המספקים שירות יעיל יותר ומוכנים לעבוד קשה יותר לשם כך", אומר רביב טל מנכ"ל VIGO. "מכאן שהשיח על קניות מקוונות עולה וימשיך לעלות, מתוך מטרה לספק את האפשרות לבצע קניות במחירים נמוכים יותר לקבוצת אוכלוסיה רחבה יותר".

עד לשנה שעברה השתמשו הגולשים ברשת בעיקר כדי להזמין מכשירי סלולר מהאתרים האמריקאים (1,500 אזכורים החודש). השנה החלו להשתמש ברשת גם כדי להזמין פריטי אופנה (1,700 אזכורים) וקוסמטיקה (800 אזכורים). לצורך הבדיקה נמדדה שכיחות ביטויים המתייחסים לקניות מקוונות בפוסטים, בהשוואה לנתוני 2013 (דצמבר 2012־נובמבר 2013) ו-2014 (דצמבר 2013־נובמבר 2014). כמו כן נותח באופן איכותני מדגם של הפוסטים.

טל מדגיש כי אף שמרבית ההזמנות ברשת מבוצעות מספקים אמריקאים, דווקא ימי טירוף הקניות האמריקאים לא ייצרו שיח מרכזי אצל הגולשים, המעדיפים להימנע ממבצעים מזדמנים. וכך, בלאק פריידי מהווה רק 2% מהשיח על קניות מקוונות, עם ירידה של 30% מהשנה שעברה, ואילו סייבר מאנדי זוכה ל–200 אזכורים ברשת בלבד בתקופת הבדיקה. 45% מהפוסטים על בלאק פריידיי עסקו ברכישת מקוונת מאתרים אמריקאים, 40% מאתרים ישראליים ו-11% מאתרים סיניים.

צילום: בלומברג, אי.פי ורויטרס

מתחרים גם
 באתרים אמריקאים

רבים מאתרי האופנה הישראליים משתתפים במבצעים, ואחרים משתמשים בתנועה הערב של קונים ברשת בימי המבצעים לקידום המכירות. עדיקה, למשל, אתר אופנה מהגדולים בישראל, משתתף השנה במבצעי בלאק פריידי וסייבר מאנדי, עם מבצעי הנחות על מאות פריטים, בתוספת משלוחים חינם עם שליח עד הבית.

לדברי מנכ"ל עדיקה, דדי שוורצברג, מבצעים אלה מבססים את יתרון החנויות המקוונות על פני החנויות הפיסיות. "זאת הטבה ללקוחות שאפשר להציע בחנויות מקוונות, בניגוד לחנויות פיסיות שלא יכולות פתאום להכריז על סוף עונה באמצע העונה", הוא אומר.

לדבריו, מבצעי בלאק פריידי וסייבר מאנדי בשנה שעברה היו מהמוצלחים ביותר שהיו לאתר בשנים האחרונות. "עשינו חגיגת מחירים גם על הקולקציה החדשה, שעלתה רק שבוע קודם. נוצר מצב שרק החלה עונת החורף, וכבר אפשר היה לקנות מעילים וסוודרים במבצע - מה שגרם להסתערות. השנה, אני מעריך שהמבצעים האלה יסייעו לנו לעבור את שיא המכירות של הקיץ האחרון. ב-3 באוגוסט, עם תחילת סייל הקיץ, מסרנו 1,300 חבילות ביום אחד".

האם עודף המבצעים יוצרים קצת פחות התרגשות סביב כל מבצע? עדי בוסיבא, סמנכ"לית שיווק ומייסדת משותפת באתר בל אנד סו (Belle&Sue), סבורה שאמנם יש הרבה מבצעים, אך ריבוי האתרים מוביל לתחרות רבה. "אני מאמינה שאתרים רציניים יודעים אילו מבצעים מדברים אליהם, למוצרים שלהם ולקהל הלקוחות שלהם. ללא ספק, אתר שמשתתף בכל המבצעים יורה לעצמו ברגל".

הסייבר מאנדיי הראשון שציינו באתר בל אנד סו היה ב–2010, "זה ממש היסטוריה במונחים של מה שקרה מאז לשוק. הגענו להיקף מכירות של כמעט חודש שלם. מאז, היקפי המכירות גדלו וסייבר מאנדיי ממשיך להיות היום הכי מכניס שלנו בכל השנה", היא מעידה.

אתרים ישראלים יכולים להתחרות עם האמריקאים ברמת המחיר?

בוסיבא: "ללא ספק. השאלה היא מה מוכרים - בגדים ממחסנים בסין או בגדי מעצבים. המחירים שלנו בסייבר מאנדיי הם כמו באתרים בחו"ל אם לא נמוכים יותר, ואם מוסיפים לזה את השירות בעברית והמשלוח החינמי - אני לא רואה איך אתרי קניות אמריקאים יכולים להתחרות בנו".

גישה זאת לא בהכרח מקובלת על כל העוסקים בענף. סוזן אובריין ומיה דיאדיוק, שהקימו את אתר ליגלאאוטפיט, טוענות כי הלקוחות הישראליות אינן פראייריות. "הן מודעות לכך שכשפריט מגיע להנחה כל כך גדולה, כמו בסייבר מאנדיי, למשל, סימן ששווי השוק שלו לא היה גבוה מלכתחילה, והאיכות גם בהתאם", הן אומרות.

"אנחנו לא מאמינות בטריקים שיווקיים של הנחות ענק לחיסול מלאי", הן טוענות. "איך הלקוחה יכולה לא להתאכזב כשפריט שקנתה במחיר מלא מוצע פתאום למחרת ב–70% הנחה? זה יוצר מצג שווא כאילו הפריט מראש לא הצדיק את המחיר הראשוני שלו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית