ביקור בית |

לתקן את המכונית והאופניים בחניון - ולעשות בדיקת דם בסלון

הסמארטפון התקלקל, הילד חולה, הכלב צריך תספורת? לא חייבים לצאת מהבית, לבזבז זמן על נסיעה, חיפוש חניה ועמידה בתורים ■ שורה של שירותי רפואה, תיקונים ופנאי ניתנים כיום בבית הלקוח - לעתים בעלות זהה לזו שניתנת בחנות או במרפאה ■ אילו שירותים אפשר להזמין הביתה - וכמה זה עולה

עדי הגין
עדי הגין

בשבוע שלפני יום הכיפורים היה גבריאל וינוגרד עמוס בעבודה. הוא עבר בין בתי לקוחותיו ותיקן אופניים לקראת החג. "זו היתה תקופה עם הרבה עבודה, אבל דווקא מכיוון שאני עובד בבית הלקוח, היתה לי פחות עבודה מאשר בחנות. כל תיקון לוקח מעט יותר זמן, כי אני מגיע לבית הלקוח עם הכלים", הוא אומר.

לפני כמה חודשים עבר וינוגרד לתל אביב מקצרין, שם היה לו עסק לתיקון אופניים בבית הלקוח, ולאחר חודשיים של עבודה בחנויות של אופניים חשמליים התחיל לפרסם את שירותיו. "התגובות מעולות. אנשים מעדיפים שיתקנו להם את האופניים בבית, במיוחד כשמדובר באופניים חשמליים, ששינועם לחנות מסובך יותר. מה גם שיש שעות שבהן החנויות אינן פתוחות", אומר וינוגרד. "אני אוהב את הקשר האישי עם הלקוח ומעדיף את זה על עבודה בחנות".

אופניים הם לא הדבר היחיד שתוכלו לתקן בלי לצאת מהבית: שירותי תיקונים בבית הלקוח ניתנים גם לסמארטפונים ומכוניות. ניכר כי בשנים האחרונות מעדיפים רבים לא לבזבז את זמנם בנסיעות ובהמתנה. יותר ויותר עסקים הבינו את זה, והחליטו להעניק שירותים עד פתח הבית - החל בשירותים הכרחיים כמו טיפולים רפואיים, תרופות, ובדיקות דם ושתן, דרך שירותי תיקון וסיוע בבית, ועד למותרות - כמו שף פרטי או עיסוי מפנק. אם הכסף לא מהווה בעיה, השמים הם הגבול.

חברה הנדימן פתרונות

עם זאת, עלותם של חלק מהשירותים שניתנים בבית זהה לזו של שירותים זהים המצריכים הגעה לחנות - למשל, טיפול וטרינרי, שירותי מוסך או תיקונים לסמארטפון - או שעלותם אינה גבוהה בהרבה, כמו תיקון אופניים, תספורת לחיית מחמד ועיסוי או דיקור בבית הלקוח.

מתן השירות בבית משתלם כמובן גם לספק. לדברי וינוגרד, "אין לי עניין בפתיחת חנות, מכיוון שאני נהנה להיות הבעלים, המנהל והפועל בעסק שלי. מה גם שפתיחת עסק פיסי היתה דורשת ממני הוצאות גבוהות".

"אנחנו מנסים ליצור שינוי בהרגלי הצריכה", אומר אמנון מאיר, הבעלים והמנכ"ל של חברת מרשמים, המספקת תרופות מרשם עד הבית. מאיר מנסה להסביר את העלייה בביקוש לשירותים עד הבית: "אם תעברי בבית מרקחת גדול, בכל זמן נתון תראי 12–16 לקוחות שמחכים בתור. לאנשים קשה כיום לבזבז כל כך הרבה זמן. רוב הלקוחות שמשתמשים בשירותים שלנו הם עצמאים, שמבינים את חשיבותו של הזמן. הסוג השני הם אנשים מבוגרים בעלי אמצעים, שמתגוררים בדיור מוגן. עבורם, מונית לבית מרקחת ובחזרה תעלה לפחות כמו השירות ותכלול עמידה בתור.

"הסוג השלישי של לקוחותינו נחלק לשניים: חולים כרוניים שנוטלים תרופות באופן קבוע, וילדים של הורים מבוגרים, שלא גרים קרוב אליהם, ורוצים לסייע להוריהם כדי שלא יסתובבו בחוץ. אלה ואלה רוכשים מנוי לשירות שלנו. מי שרוצה תרופות באופן חד־פעמי, יקבל אותן רק על בסיס מקום פנוי. אנחנו לא נותנים שירות ללקוחות פרטיים שאינם מנויים, על חשבון הלקוחות המנויים", אומר מאיר.

כולם זקוקים לזוג ידיים טובות

חברה סידורים בע"מצילום: עדי ארדן

לצד משלוחים של מוצרים ושירותי רפואה, פועלים גם אנשי המקצוע המסייעים בתיקונים ובסידורים ברחבי הבית ומחוצה לו. חברת הנדימן פתרונות, שפועלת כבר 20 שנה, מתמחה בשיפוצים, תחזוקה, תיקונים ופתרונות טכניים. לדברי חן דרמר פיצ'וטו, בעלת העסק יחד עם בעלה אלכס דרמר, קשה לשים אצבע על קהל היעד שלהם. "נשים, גברים, מבוגרים, זקנים, צעירים, שוכרי דירות, משכירי דירות, בעלי נכסים, משרדים, מסעדות, חנויות - עבור כולם זוג ידיים טובות שיכולות לבצע מגוון רחב של תיקונים ואחזקה הן נכס", היא אומרת. "אנשים עסוקים, או כאלה שלא יודעים לעשות את העבודה בעצמם, מעדיפים לשלם כסף עבור עבודה טובה".

לדבריה, העבודות נחלקות לשני סוגים: "הסוג הראשון הם לקוחות שמתקשרים עם רשימת ליקויים שהם רוצים לסדר - 'עבודות קטנות', כמו הרכבה, התקנה ותיקונים קטנים. עבודות כאלה מתומחרות לפי שעות עבודה ומחיר לחומרים ולאביזרים נדרשים. אנחנו נותנים מראש הערכת מחיר בהתאם לזמן העבודה הנדרש ומחיר לחומרים נוספים, אם נדרשים. אנחנו נעזרים גם הרבה בתמונות שלקוחות שולחים לנו. לא כולם יודעים להשתמש במונחים הנכונים לתיאור הבעיות, ואין טוב ממראה עיניים.

"הסוג השני הם הלקוחות שמתקשרים עם רשימת ליקויים גדולים ומורכבים, כמו תיקונים שמצריכים לקיחת מידות, עבודות צבע, תיקוני רטיבות ועבודות שיפוצים שונות ומגוונות. במקרה כזה, אנחנו מתאמים ביקור קצר במקום עבור הצעת מחיר, ללא עלות וללא התחייבות מצד הלקוח".

רופאה מבצעת ביקור ביתצילום: ניר קידר

שירות נוסף שמיועד לבית עצמו הוא סידור תכולתו. לדברי שרית גושן, מנכ"לית ובעלים של חברת סידורים לארגון ולסידור בתים ועסקים, "סידור הבית כולל כל מקום בבית שרוצים לסדר: בגדים, ניירת, מטבח וכל חדר שדורש סידור. אנחנו מסדרים גם עליות גג ועליות תקרה (בוידמים)".

גושן אומרת כי לרוב השירות נרכש עבור אנשים מעל גיל 30, "אלא אם כן הם קיבלו מתנה מההורים או מהסבים. פעמים רבות אנחנו עושים סדר עבור הגיל השלישי - אנשים מבוגרים שלא רוצים שילדיהם יתפסו אותם בקלקלתם, ושייאלצו להתמודד עם סידור הבית בלכתם. גם אנשים שעוברים שינוי מהותי, כמו גירושין, מוות, מחלה, מעבר לדיור מוגן, קוראים לנו, ולא תמיד במובן השלילי: גם נישואים ראשונים או שניים יכולים ליצור שינוי.

אחרי שהם מסדרים את הבית, מעניקים בחברה כלים לשמירה על הסדר. "זה סוג של אימון לסדר", מסבירה גושן. "אני יושבת עם כל המשפחה כדי שזה יעבוד. למדתי שאי אפשר לעשות הפתעות לאנשים, מכיוון שהם צריכים להיות שותפים בסידור מחדש. סדר נעשה בחשיבה ובהקשבה לרצונות ולהרגלים. בבית ישן, הרבה יותר קשה לשנות הרגלים. לפעמים צריך להתחיל בשינויים קטנים".

צילום: עדי מילר

בגלל הנוחות, הזמינות והדיסקרטיות

גם בתחום הרפואה מוצעים כיום פתרונות בין כותלי הבית - החל ברופאי ילדים, דרך מעבדה ניידת שלוקחת דגימת דם בבית הלקוח, וכלה בשירותים של תזונאית ואפילו טיפולים נגד כינים. ובל נשכח את ההולכים על ארבע: גם עבורם תמצאו מרפאות וטרינריות ומספרות ניידות שמוכנות להגיע לביתכם, כדי שלא תצטרכו לשנע את בעל החיים, וללכלך את המכונית בדרך לנותן השירות.

לדברי טל קבסה, מייסדת ומנכ"לית חברת mamay רפואת ילדים משולבת, "רוב השירותים שאנו נותנים מגיעים עד הבית, והמגבלה היא בעיקר לוגיסטית - מבחינת מרחק ולוחות זמנים. הטיפול מספק מענה להורים ממגוון סיבות: כאלה שעסוקים ומתרוצצים עם הילדים ממקום למקום, בין רופאים, מרפאים בעיסוק, חוגים ועוד; הורים שזה עתה ילדו, ואינם מעוניינים להוציא את הרך הנולד מהבית; הורים שמתקשים למצוא סידור לילדים נוספים בבית, ועוד. כמו כן, הטיפול המונגש מאפשר לנו, היועצים ואנשי המקצוע, לבצע את האבחון בסביבה הביתית - שהיא מוכרת ובטוחה לילד, ומאפשרת לרוב הרבה יותר שיתוף פעולה. בנוסף, היכרות שלנו עם הסביבה הטבעית של הילד מאפשרת אבחון של גורמים מגבילים או אחרים המונעים התפתחות של תהליך".

אורטל רובינוביץ', מנכ"לית חברת דיאטנית עד הבית, הקימה את השירות לאחר שזיהתה צורך בשוק. "בעבר, הפגישה עם דיאטנית לוותה בקשיים רבים", היא מסבירה. "הזמינות לפגישות היתה נמוכה, בעיקר בקופות החולים. הפגישה דרשה התארגנות מרובה, וכן הוצאת כספים על בייביסיטר, חניה ונסיעות. כתוצאה מכך, סיכויי ההצלחה של הלקוח בתהליך השינוי התזונתי פחתו משמעותית. ההגעה עד לבית חוסכת ללקוח זמן יקר הן בדרכים והן בתורים, וגם עוזרת לעשות שינוי יסודי ואמיתי, ובסופו של דבר, מובילה להצלחת התהליך. מההגעה לבית הלקוח אפשר גם ללמוד הרבה על דרך החיים שלו והעדפותיו האישיות. באמצעות השימוש במצלמת הרשת אף אפשר ללמוד על המוצרים שבהם משתמש הלקוח. ככל שלדיאטנית יש יותר מידע, כך היא יכולה לעזור בצורה אופטימלית יותר".

מרכז הרכב הנייד

לדבריה, רוב הלקוחות הם אנשים עסוקים, שאין להם זמן לבזבז ושהנוחות חשובה להם מאוד. "בשנים האחרונות פנו אלינו פיגורות ציבוריות רבות, שהדיסקרטיות והחיסכון בזמן חשובים להם מאוד. במקרים אלה אנחנו עובדים גם מול המזכירות או העוזרים האישיים שלהם בהתארגנות עם התזונה. בנוסף, פונים אלינו לקוחות שמתביישים להגיע לדיאטנית בקליניקה ולחכות בתור עם אנשים נוספים (בעיקר ילדים נוער). פלח ניכר מלקוחותינו הם אנשים שכבר ניסו על בשרם את כל מה שמציעה תעשיית הדיאטות, ולכן כבר אין לדיאטה השפעה עליהם והם רוצים לנסות לבצע שינוי יסודי בהתנהגות אכילה - כזה שיחזיק לאורך זמן".

לא כולם יכולים להזמין שף הביתה

יש שירותים עד הבית שמיועדים לכאלה שרוצים להתפנק ממותרות בתוך ביתם, בין אם מדובר בעיסוי, בקוסמטיקאית או בשף פרטי. השפית עדי מילר מכינה ארוחות וסדנאות בבתים של לקוחותיה כבר שמונה שנים. "אנחנו מביאים לבית הלקוח את המצרכים, כלי המטבח ואת כל מה שקשור לשולחן", היא אומרת. "האורח מביא רק שולחן וכיסאות, תנור וגז. את רוב הבישול אנחנו מכינים במקום, כמו במסעדה. יש לי לקוחות קבועים שלא טורחים לקפוץ לסופרמרקט כשהם מארחים, אלא מתקשרים אלי".

מילר מציינת כי יש תחושה שמדובר בתחום בצמיחה. "הייתי בין הראשונים שהגיעו לבית הלקוח, ואז כמעט ולא היתה תחרות", היא מספרת. "כיום התחום צומח, בין השאר בזכות טאלנטי הבישול השונים וכל תוכניות הריאליטי שעוסקות בבישול. יש כיום יותר ויותר שפים, אבל גם יש הרבה עבודה. אנשים רבים התאהבו בקונצפט, כי אפשר להשתכר חופשי וללכת לישון, זה הבית שלהם, ואנחנו משאירים אותו נקי ומסודר. עם זאת, הפערים הכלכליים הגדולים בחברה הישראלית בהחלט ניכרים: יש אנשים שמזמינים אותי מבלי למצמץ, ואחרים שמסבירים שיקר להם מדי".

לדבריה, כדי להיות שף פרטי לא מספיק לדעת לבשל. "אתה נמצא ברגעים הכי אינטימיים של אנשים, כמו הצעת נישואים או יום הולדת, ולכן צריך טאקט ואינטליגנציה רגשית גבוהה לכל הצוות שאתך, מכיוון שנכנסים לארוחת ערב של האדם, למשפחה".

לסדנאות בישול ביתיות, היא מציינת, יש שני יתרונות עיקריים: "הראשון, זו סדנה מעשית לחלוטין. השני, הסדנה נערכת בבית הלקוח, והוא לומד טוב יותר להכיר את המטבח ואת העזרים בו. כשהמאכלים יוצאים מתוך המטבח שלך, זה מעניק השראה. גם ממבשלים מתחילים אני מסוגלת להוציא ארוחת גורמה בתוך שעתיים. מהר מאוד אני מזהה אם הם, למשל, נדיבים או קמצנים מדי עם המלח, ומתקנת אותם בהתאם".

מה אפשר לעשות בלי לצאת מהבית

שירותי תיקונים

וטרינר מטפל בכלב. אילוסטרציהצילום: Kelvin Ma / Tufts University

תחזוקת הבית

הנדי־מן

השירות: תחזוקה, תיקונים ופתרונות טכניים בדירות, בבתים בבניינים ובמשרדים, מתליית מדפים, וילונות וגופי תאורה והרכבת רהיטים ועד לעבודות חשמל, נגרות, צביעה, איטום וריצוף.

מחירים: 200 שקל לשעת עבודה ראשונה; 150 שקל לכל שעה נוספת או חלק ממנה.

תיקון סלולר

סמארטפון מאסטרס

השירות: איסוף המכשיר מבית הלקוח, בדיקה, תיקון והחזרה. השירות ניתן בפריסה ארצית.

מחירים: בדיקת המכשיר בחינם; לאחריה יקבל הלקוח דיאגנוזה מפורטת והצעת מחיר עבור התיקון.

תיקון אופניים

גבריאל אופניים

השירות: תיקוני אופניים ומכירת ציוד בבית הלקוח בתל אביב ובגוש דן.

מחירים: 120 שקל לתיקון פנצ'ר במרכז תל אביב. המחירים גבוהים במעט מהמחיר בחנות.

מוסך נייד

מרכז הרכב הנייד

השירות: ניידת חשמל לרכב תגיע אליכם, לבית או למקום שבו המכונית הושבתה, בין חדרה לאשקלון.

מחירים: בדומה למחירון מוסכים רגיל בשוק.

שירותי בריאות

רפואה משלימה

דיקור בית

השירות: טיפולי דיקור בבית ובמשרד.

מחירים: 220 שקל לטיפול בסדרה של עשרה טיפולים ומעלה; 250 שקל לטיפול על סדרה של ארבעה טיפולים ומעלה.

ייעוץ תזונתי

דיאטנית עד הבית

השירות: דיאטנית שמגיעה לייעוץ תזונה הביתה או למשרד, או ייעוץ בווידאו.

מחירים: 320 שקל לייעוץ תזונתי אישי בבית הלקוח; 180 שקל לייעוץ תזונתי אונליין בווידאו־צ'ט; המחירים כוללים ליווי אישי בין הפגישות בווטסאפ, מסרונים, מיילים ועוד.

מירשמים

השירות: תרופות מרשם אל בית הלקוח, לכל רחבי המדינה ולחברי כל קופות החולים.

מחירים: 79–245 שקל בחודש, בהתאם למסלול המנוי.

בדיקות דם ושתן

עד הבית של כללית 
מושלם

השירות: לקיחת בדיקות דם ושתן על ידי אח/אחות בבית או במקום העבודה לפי רצונו של הלקוח; ביקור רופא לילה לילדים; ויועצות הנקה עד הבית.

מחירים: מעבדה - השתתפות עצמית של 45 שקל; ביקור רופא – השתתפות עצמית של 55 שקל; יועצת הנקה – 150 שקל השתתפות עבור מפגש ראשון, 50 שקל עבור מפגש שני.

שירותי רפואה וחירום

נטלי

השירות: מספקת שירותי רפואה וחירום ושירותי סיוע ונוחות בבית.

מחירים: 169 שקל לחודש למערכת בטיחות חכמה עבור האוכלוסיה המבוגרת. 35 שקל לחודש לביקור בית של רופאי נטלי (והשתתפות עצמית של 25 שקל עבור ביקור). 20 שקל לחודש לשירות בעלי מקצוע כמו אינסטלטור, חשמלאי ומנעולן (השתתפות עצמית של 25 שקל עבור ביקור).

טיפול בכינים

ראש נקי

השירות: מגיעים עד הבית לטיפול מקצועי של חיסול כינים וסילוק ביציהן באמצעות חומרים טבעיים.

מחירים: 200 שקל לשעת עבודה. מינימום טיפול הוא שעתיים.

ייעוץ רפואי לילדים

MAMAY

השירות: ייעוץ רפואי משולב לילד בבית

מחירים: 530 שקל לייעוץ רפואי משולב. 450 שקל לאבחון, 360 שקל לטיפול. 530 שקל לייעוץ בנושא חיסונים. 530 שקל למפגש מעקב טיפת חלב – 2450 שקל לחבילת מעקב שכוללת ארבעה מפגשי מעקב וייעוץ חיסונים. 530 שקל- לייעוץ שינה.

שירותים מפנקים

מוצרי מזון טריים

טרי על הבוקר

השירות: מבחר דברי מאפה, כריכים, מיצים ומוצרי חלב מגיעים ישירות לבית או למשרד בכל בוקר

מחירים: לחם אחיד - 7.67 שקלים; חלב 3% - 6.30 שקלים. המחירים נקבעים לפי המחירון של תנובה ושל מכולות.

שף פרטי – עדי מילר

השירות: ארוחות וסדנאות בישול בבית הלקוח.

מחירים: משתנה בהתאם לכמות הסועדים - משניים עד 25. זוג ישלם 700 שקל לאדם, ועשרה איש - 320 לאדם. המחיר כולל מלצר, מע"מ, כלים ולא כולל שתייה. סדנאות בישול כ-300 שקל לאדם (עשרה אנשים).

קוסמטיקה

קוסמטיקול

השירות: קוסמטיקאית עם כל הציוד הנדרש

מחירים: 70 שקל- מניקור, 155 שקל- פדיקור, 360 שקל - טיפול פנים מלא, 240 שקל- עיסויים

מאמני כושר

Fitness – TV

השירות: מאמני כושר שמגיעים לבית, או לפארק הקרוב לביתכם, במגוון סוגי אימונים, בהם ריצה, TRX, מתיחות ופילאטיס.

מחירים: 120 שקל לאימון כושר אישי ראשון. חבילת 10 אימונים ב-1,800 שקל.

עיסויים

מגע מפנק

השירות: שלל סוגי עיסויים – שוודי, שיאצו, אבנים חמות - בבית הלקוח.

מחירים: החל ב-240 שקל לטיפול.

סידור הבית

סידורים

השירות: סידור הבית באופן מקצועי, על פי הרגלי הסדר של בני הבית, צורכי המשפחה ותקציב.

מחירים: 750 שקל מינימום. המחיר תלוי בכמות האנשים המסדרים ובמספר השעות.

טיפול בחיית מחמד

מספרת כלבים

האמבטיה

השירות: מספרות כלבים ניידות שמגיעות עד לבית הלקוח, מזכרון יעקב וקיסריה בצפון ועד לאשדוד בדרום.

מחירים: 180–200 שקל לכלבים קטנים. 220 שקל לבינוניים. 240–250 שקל לגדולים.

מרפאה וטרינרית

המרפאה הניידת

השירות: ביקור בית וטרינרי באזור גוש דן, המרכז והשרון.

מחירים: עלות ביקור בית זהה לשל מרפאה וטרינרית רגילה.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן