מצאתם סיגריות זולות בדיוטי פרי? יש זולות יותר

עגלות הדיוטי פרי במטוסים הן פתרון נוח למי שלא הספיק להשלים את הקניות בנתב"ג ■ אבל בדיקה שערכנו מגלה: המחירים בחנויות ג'יימס ריצ'רדסון בנמל התעופה שונים מאלה המוצעים על ידי אותה ג'יימס ריצ'רדסון בטיסות ארקיע וישראייר ■ אז איפה משתלם יותר לקנות?

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

כשעלתה עם חברותיה למטוס של ישראייר בדרכה לרומא, חשבה רונית שכבר סיימה עם קניות הדיוטי פרי שלה. "קניתי קרטון סיגריות והייתי מבסוטית מהמחיר", היא מספרת, אך השמחה לא נמשכה זמן רב. "כשעבר הדייל במטוס עם עגלת המוצרים, הסתכלתי בחוברת וראיתי שיכולתי להשיג את אותן הסיגריות במחיר נמוך יותר. שאלתי את הדייל איך זה יכול להיות, ולא היתה לו תשובה".

רונית אינה הנוסעת היחידה שהתאכזבה כשגילתה שבחלק מהמקרים המחירים שמציעות חברות התעופה על מוצרי הדיוטי פרי בטיסותיהן לחו"ל נמוכים מאלה שמוצעים בחנות הדיוטי פרי של ג'יימס ריצ'רדסון בנתב"ג. "כששאלתי את הדייל אם רק אני לא ידעתי על כך הוא אמר לי שבכל טיסה הוא מנהל שיחה דומה, ושנוסעים רבים מתלוננים על כך". ואולם, דורי שושן, סמנכ”ל השיווק של ישראייר, מסר בתגובה כי תלונות כאלה מעולם לא הגיעו להנהלת החברה.

הפערים בין מחירי הדיוטי פרי בנתב"ג ובמטוסים קיימים גם בחברת התעופה ארקיע. "במטוס מוצעים מוצרים במבצעים - והלקוחות, שלא יודעים על זה מראש, מתאכזבים כשהם מגלים את זה", אומר גיא רופ, כלכל ‏(מנהל שירות בטיסה, Purser‏) בארקיע. “לקוחות שיכולים, מבחינת חוקי המכס, קונים עוד מוצרים על המטוס. אני נתקל בזה יותר ויותר בחצי השנה האחרונה. אני מנסה להסביר ללקוחות שאצלנו במטוס משלמים פחות כי העלויות שלנו נמוכות יותר. רשות שדות התעופה גובה מג'יימס ריצ’רדסון דמי שכירות בנתב"ג, שאנחנו לא משלמים, ובחנות יש גם יותר עובדים מאשר אצלנו".

מי שרוצה להשוות בין מחירי הדיוטי פרי במטוסים למחירים בג'יימס ריצ'רדסון בנתב"ג ניצב בפני משימה לא פשוטה. מבין חברות התעופה הישראליות, היחידה שמציגה באתר האינטרנט שלה מחירים עדכניים של מוצרי הדיוטי פרי היא אל על. באתר של ג'יימס ריצ'רדסון לנתב"ג, לעומת זאת, ניתן למצוא רק מחירים של משקאות אלכוהוליים ושל מוצרי הטבק. למחירים של מוצרי הבישום והקוסמטיקה אין זכר, אך לטענת ג'יימס ריצ'רדסון הם יועלו לאתר בסוף אוקטובר.

אתרי האינטרנט של ארקיע וישראייר מציגים את חוברת הדיוטי פרי על שלל מוצריה, ללא המחירים, שאותם הסירו מהחוברת - כך שאין אפשרות אמיתית להשוות כדי להחליט איפה משתלם לרכוש מוצר מסוים, באוויר או על הקרקע.

חנות הדיוטי פרי בנתב"גצילום: דן קינן

בישראייר טוענים כי הסיבה לכך שהמחירים הוסרו מחוברת הדיוטי פרי שבאתר היא הנחיה של הספק: "אין לנו אישור מג'יימס ריצ'רדסון לפרסם את המחירים בחוברת באתר, ולכן אנחנו מציגים רק את המוצרים", מסביר שושן. מחברת ארקיע נמסר בתגובה: "ההחלטה לא לפרסם את המחירים באתר היא החלטה מסחרית".

שלומית רשף, מנהלת השיווק של דיוטי פרי ג’יימס ריצ’רדסון, מסבירה כי “זו בחירה שלנו, כך אנחנו רוצים שהדברים יוצגו באתרים האלה. אנחנו לא מסתירים את המחירים, ואפשר להשיגם במוקד הטלפוני. אנחנו בתהליך של בנייה, ואני מניחה שבסופו אפשר יהיה לראות את המחירים של כל המוצרים, אבל צריך לזכור שמגוון המוצרים בנתב"ג ובמטוס שונה".

ואכן, עגלת הדיוטי פרי במטוס אינה יכולה להכיל את כל המוצרים שמציעה חנות ג'יימס ריצ'רדסון בשדה התעופה. בחוברת הדיוטי פרי של אל על, למשל, מופיעים 140 מוצרים, וחוברת הדיוטי פרי של ארקיע וישראייר כוללת 95 עמודים ובהם מוצגים מוצרי בישום, טיפוח ואיפור, אלכוהול, סיגריות, שוקולדים ועוד.

לכן, אם המוצר שבו חפצתם אינו בין המוצרים הנמכרים ביותר ‏(כמו סיגריות מרלבורו או הבושם לנשים כריסטיאן דיור J’ador, שאותם מצאנו בעגלות המכירה של כל החברות), לא בטוח שתמצאו אותו על המטוס. בנוסף, לא רק מגוון המוצרים שונה, גם הגדלים של המוצרים שונים - למשל, גודלם של בקבוקי אלכוהול או בשמים.

קונים יותר בגלל המבצעים

עד כמה מכירות הדיוטי פרי במטוסים מוסיפות לרווחיות של חברות התעופה? באל על סירבו לחשוף נתונים. יהודית גריסרו, סמנכ"לית השירות באל על, מודה כי מדובר בהיקפי מכירה משמעותיים: "זה לא דבר שולי, ויש יציבות במכירות זה כמה שנים", היא אומרת. עם זאת, היא מציינת כי באל על תופשים את המכירות כחלק מהשירות, ולא רק כמקור להכנסות. "חלק מחוויית הטיסה של הלקוחות היא חוויית הרכישה", היא אומרת. "בהתאם, אנחנו משתדלים להציע מגוון רחב של מוצרים. ולהחליף כ-25% מהמוצרים בעגלה אחת לחודשיים-שלושה".

"בארקיע תמיד היו מכירות טובות, אבל המבצעים של החודשים האחרונים מעודדים את הלקוחות לקנות עוד יותר", אומר רופ הכלכל. "לדעתי, המכירות עלו ב-30%-40% מאז שהחלו המבצעים על מוצרי הדיוטי פרי, אבל זה משתנה מטיסה לטיסה. בטיסה לרודוס, למשל, שנמשכת בסך הכל כשעה, אנשים קונים בטירוף - ואנחנו חוזרים עם חצי מכמות המוצרים בעגלה. אבל יש טיסות שבהן כמעט לא נמכרים מוצרים, למשל לגאורגיה ולארמניה, שם יש קהל מבוגר יותר, שהמבצעים פחות מעניינים אותו. גם הטיסות לברצלונה ולאמסטרדם מוכרות טוב, וגם הטיסות מפאריס. יש לנו גם טיסות של עובדי בנקים ושל ועדי עובדים, שבהן כולם מכירים את כולם ומעודדים זה את זה לקניות. בטיסות כאלה אנחנו מגדילים את כמות המוצרים, כי הכל נגמר".

את העלייה במכירות כתוצאה מהמבצעים מרגישים באחרונה גם בקבוצת ישראייר. לדברי שושן, יחד עם ג’יימס ריצ’רדסון החברה מספקת מבצעים שהלקוחות לא נשארים אדישים אליהם, וכך "בהשוואה לחודשים מקבילים בשנה שעברה, המכירות הכפילו את עצמן - ואנחנו לא מטיסים מספר כפול של נוסעים. לפני כשנה וחצי שינינו בשיתוף ג'יימס ריצ’רדסון את תמהיל המוצרים למכירה במטוסים בהתאם לנתוני המכירות. בעבר הצענו למכירה מוצרי אלקטרוניקה או משקפי שמש, והבנו שזה לא מעניין את הלקוחות, אז הלכנו לכיוון של אלכוהול, בשמים, סיגריות ושעונים".

לא רק חברות התעופה יוצאות נשכרות ממכירות הדיוטי פרי במטוסים, אלא גם הדיילים. באל על, האחראי על המכירה במטוס הוא רק הכלכל, והוא זה שמקבל את עמלת המכירה, בשיעור של 10% ממחזור המכירות. בישראייר מקבלים הדיילים 15% עמלה מהמכירות, ובארקיע 10%, המתחלקים בין הכלכל, שמרוויח קצת יותר, לבין הדיילים. "אנחנו מעודדים קנייה במטוס, כי אנחנו מרוויחים מזה", אומר רופ, "אבל אנחנו לא עושים זאת בצורה אגרסיבית. זה לא שנעיר אנשים בטיסת לילה כדי להתחיל למכור להם. בשיטה הזו, גם אנחנו מרוצים, גם חברת התעופה וגם ג'יימס ריצ'רדסון".

"רוב הישראלים 
קונים בטיסה חזרה"

כדי להשוות בין מחירי הדיוטי פרי בנתב"ג לעומת המחירים בחברות התעופה הישראליות, השווינו בין החוברות המוגשות לנוסעים בטיסות אל על, ישראייר וארקיע. החוברות של ארקיע וישראייר שמוכרות את מוצרי ג'יימס ריצ'רדסון זהות, ואילו חברת אל על עובדת עם כמה ספקים שונים.

בקטגוריית הבשמים והאלכוהול ערכנו את ההשוואה בהתייחס למחיר של מוצר יחיד, וציינו בהערה את המבצעים על קניית מוצרים נוספים. בתחום הסיגריות, השווינו את המחיר לזוג או רביעיית קרטונים של סיגריות. מהשוואת המחירים עולה כי בקטגוריית הסיגריות, בכל המקרים הקנייה המשתלמת ביותר היתה במטוסי ארקיע וישראייר. הפערים הגיעו ל-20-30 דולר עבור זוג קרטונים של סיגריות, לעומת המחירים בנתב"ג. המחירים הגבוהים ביותר מוצעים במטוסי אל על בקניית רביעיית קרטונים. כך למשל, המחיר של שני קרטוני סיגריות פרלמנט בלו בארקיע וישראייר הוא 87 דולר, לאחר מבצע של 50% על הפריט השני, ואילו בנתב"ג מחירם 115 דולר ובמטוסי אל על 112 דולר.

בקטגוריית האלכוהול מצאנו כי המחירים בחברות התעופה הישראליות היו דומים יחסית לאלה המוצעים בנתב"ג, וכדאי היה להשוות את המחירים לפני העלייה למטוס, אך כאמור הדבר בלתי אפשרי. גם בהשוואה של מוצרי הבישום לא עלתה מסקנה ברורה.

“זה לא בר-השוואה. אנחנו מדברים על שווקים אחרים לגמרי ולכן מדובר במבנה עלויות אחר לגמרי", אומרת רשף מג’יימס ריצ’רדסון. "אנחנו משלמים לרשות שדות התעופה על החנות שאנחנו מפעילים בנתב"ג. במטוס יש שני אנשי מכירות, לעומת 150 עובדים בחנות שלנו, ואנחנו מחזיקים מלאי הרבה יותר גדול מזה שיש על המטוס. על מטוס יכולים להיות שני בקבוקי אלכוהול מכמה סוגים, בהשוואה למאות בקבוקים בחנות בנתב"ג. בנוסף, רוב הישראלים קונים בכלל במטוס בדרך חזרה ולא בטיסה הלוך".

על המחירים שמציעה אל על במטוסיה אומרת גריסרו כי רמת המחירים בחברה תחרותית בהשוואה למחירים בנתב"ג - כל עוד רוכשים מוצר בודד. עם זאת היא מודה כי "יכול להיות שהדיוטי פרי הקרקעי מאתגר אותנו בחבילות הגדולות יותר, של 3‏+1, למשל. בניגוד לדיוטי פרי בנתב"ג, אנחנו לא יכולים להוריד מחיר של מוצר מתי שאנחנו רוצים, כי החוברת שלנו יוצאת פעם בכמה חודשים, אבל המחירים של כולם נמצאים לנגד עינינו והתמחור מחדש מתקיים בכל פעם שאנחנו מנפיקים חוברת חדשה".

בנמל חיפה האלכוהול זול יותר

ג'יימס ריצ'רדסון מוכרת מוצרי דיוטי פרי לא רק בנתב"ג ובחברות התעופה, אלא גם בנמלים הים. כך למשל, בנמל חיפה אפשר לרכוש משקאות אלכוהול פופולריים בעשרות שקלים פחות מהמחירים שמוצעים על אותם מוצרים בנתב"ג.

בקטגוריית הבשמים, לעתים המחיר בנתב"ג נמוך יותר - תלוי בבושם שבוחרים. לגבי הסיגריות, בקניית רביעיית קרטונים המחירים דומים. הסיבה לפערים במחירי האלכוהול נעוצה כנראה בעובדה שבנתב"ג פועלת רק חנות אחת שבה אפשר לרכוש בשמים, סיגריות ואלכוהול. לעומת זאת, בנמל חיפה יש לחנות ג'יימס ריצ'רדסון מתחרה. במקום פועלת חנות דיוטי פרי נוספת, של סקאל גרופ, שאותה מפעילה חברת לים סקאל, ובה נמכרים בין היתר גם משקאות חריפים, יינות, סיגריות מוצרי בישום וקוסמטיקה.

מג'יימס ריצ'רדסון נמסר כי "מחירי המוצרים בחנויות נקבעים לפי שיקולים כלכליים, מסחריים ותחרותיים, ובין השאר על־פי תנאי המכרז להפעלת כל חנות. חברת ג'יימס ריצ'רדסון מציעה בכל אחת מחנויותיה מחירים ומבצעים אטרקטיביים הייחודיים לה".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?