דבר עם היועץ שלי

פיננסים, רילוקיישן, מיניות, זוגיות, ילדים וגירושים - בכל תחום שרק תחשבו עליו, ניתן כיום לקבל ייעוץ, והרבה ■ כדי לראות מה מציעים היועצים בשוק, פנה חגי עמית ליועצת תדמית ‏(כדי לא להיות קורבן אופנה‏), למאמנת כושר ‏(כדי להוריד את הכרס‏), לכלכלן משפחה ‏(כדי לגמור את החודש‏) 
וליועץ קריירה ‏(כדי להתפתח מקצועית‏) ■ זהו דו"ח הייעוץ שלו

חגי עמית
חגי עמית
חגי עמית
חגי עמית

זה התחיל כמשימה עיתונאית של סיקור סטנדרטי. "השוק מלא ביועצים. בכל תחום בעולם, בנאדם יכול לקבל ייעוץ. תעשה סיבוב אצל היועצים בשוק - תראה מה הם מציעים, מה אנחנו יכולים להרוויח מזה, כמה זה עולה ואיך נזהרים משרלטנים", היתה ההוראה. אלא שמה שהיה אמור להיות סיקור אובייקטיבי של צופה מהצד, נהפך במהרה לאישי.

כמו היפוכונדר שנכנס לבית מרקחת ומזהה אצלו מיד את כל המחלות, בכל פעם שאיתרתי יועץ בתחום מסוים - הבנתי שאני זקוק לשירותיו בדחיפות. יועץ לכלכלת משפחה, לקריירה, לחינוך הילדים? כל אחד מהם נראה חיוני, כדי לחלץ אותי מהדרך ללא מוצא שבה אני נע ונד כבר שנים רבות.

קרן גיאת

אלא שאפילו כהיפוכונדר של ייעוץ, נאלצתי לרסן את עצמי לאור ההיצע העצום. יועצים לזוגיות, לגירושים, לגידול ילדים, לרילוקיישן, למיניות, להתנהגות חיות מחמד, לעיצוב פנים - לכל תחום שרק תחשבו עליו, ניתן לקבל ייעוץ, הרבה ייעוץ.

כנראה שבמאה ה–21 כבר לא מצפים מהאזרחים להתמודד באופן עצמאי עם העולם המורכב שסובב אותם. מההיצע האינסופי הזה בררתי ארבעה יועצים מוסמכים בתחומים המטרידים את חיי - ויצאתי לדרך, בתקווה שמכל העצות אצא בסופו של דבר בריא יותר, מאושר יותר ואולי גם עשיר יותר. בקיצור, טוב יותר.

לשפר את התדמית ואת הלבוש

את המסע התחלתי מבחוץ, מעדיף שלא להיכנס לתוך הנשמה כבר בתחילת הדרך. "אז איך אני לבוש?", אני פונה בציפייה ליועצת התדמית ‏(סטייליסטית בלשון העם‏), קרן גיאת, כשאני פוגש אותה בקניון דיזנגוף סנטר.

גיאת לא מזדעזעת מהסטייל שלי. למען האמת, לקראת הפגישה השתדלתי בבוקר קצת יותר. מכנסי קורדרוי חדשים, חולצה מהודרת ונעלי העור הטובות שלי. "בסדר, האמת", היא אומרת. "רק קצת משעמם, לפחות ברמת הצבעים. הייתי שוברת את המראה של חולצה ומכנסיים באותו גוון עם חולצה בצבע אחר, בהיר יותר". רק עכשיו אני שם לב שהנעליים חומות, המכנסיים גם כן, והחולצה אפורה.

איך לבחור יועץ?

לאחר שיחה קצרה שבה אני מתאר בפניה את צורכי הלבוש שלי - בעבודה, בפגישות ובבילויים - אנו יוצאים לסיבוב בחנויות. גיאת ניצבת חוצץ ביני לבין המוכרות ונעה בביטחון בין המדפים - ממוקדת בצרכי. עבור רבים בינינו שהשיטוט בחנות בגדים הוא עבורם חוויה מבלבלת, וחוששים להיות טרף קל למוכרות, מדובר בפתרון יעיל.

התקציב שאני מגדיר נמצא ברף התחתון שגיאת עובדת בו, ועל כן אנחנו נשארים במתחמי הרשתות להמונים, כמו זארה וקסטרו. "אני עובדת רק עם תקציב של 1,500 שקל לפחות", היא מסבירה. "אצל אשה זה יספיק לשבעה פריטים, אצל גבר לקצת יותר". אם הייתי מוכן להשקיע יותר, היתה לוקחת אותי לחנויות מעצבים. מצד שני, אם הייתי מתעקש, היינו מגיעים גם לחנויות יד שנייה.

הצעותיה אינן מפתיעות אותי, היא קשובה להעדפותי. למען האמת, אני נותר עם התחושה שהבגדים שהייתי רוכש עמה, דומים לאלה שהיו מוצאים חן בעיני גם בלעדיה. תרומתה באה לידי ביטוי בהתאמה בין הפריטים השונים.

500 שקל עולה הליווי שלה, לסיבוב קניות של כשלוש שעות. "אני עובדת קשה בשעות האלה", אומרת גיאת. "יש לקוחות שתעבור אתם בזמן הזה בין 50 חנויות, והם לא ימצאו את מה שהם רוצים".

בנוסף, גיאת מספקת שירותי קניינות אישית עבור מי שלא רוצה לכתת רגליו בין החנויות ומעדיף שהיא תביא את הבגדים שלטעמה מתאימים לו - לביתו, שם הוא יוכל למדוד אותם.

היא גם לא נשארת רק בתחום הבגדים. גיאת תייעץ לך לגבי איפור ותמליץ איך ואיפה להסתפר, וכמובן - תלווה ברכישת כל ה"אקססוריז" - כובעים, תיקים, תכשיטים וכיוצא בזה.

"מגיעים אלי מהרבה סיבות", היא מסבירה. "הרבה פעמים בעקבות גירושים או אירוע משמעותי אחר. יש לי המון מכתבי תודה מלקוחות שאומרים שהכנסתי להם צבע לחיים. כשאתה מרגיש טוב עם עצמך, משהו ישתנה לך בחיים. אבל אני לא פסיכולוגית - אם פונה אלי אשה שסובלת מבעיה אמיתית, אני שולחת אותה לטיפול".

שורה תחתונה: הסיבוב עם גיאת חוסך הרבה זמן. כמה מהתובנות שספגתי ממנה יהיו רלוונטיות לטווח הארוך, כמו בחירת המידות הנכונות ואיך לא להיות קורבן אופנה . עבור אזרח מן השורה, כמוני, שאינו סוגר עסקות במיליונים ולא סובל ממחסום פסיכולוגי בכל הקשור לרכישת בגדים, הבילוי עמה הוא בגדר פינוק - משהו כמו יציאה לקניות עם חברה טובה בעלת סבלנות אינסופית והרבה טעם טוב.

לשרוף קלוריות ולהיכנס לכושר

פדיחה. כך הרגשתי כשמצאתי את עצמי עומד בפארק, לצדי מאמנת כושר בלבוש מקצועי, עם אמצעי אימון שכמותם רואים רק בערוץ הקניות - והיא מדגימה לי בתנועות מושלמות את הדרך שבה עלי לתרגל. מה יקרה אם יעבור כאן מישהו שמכיר אותי? איך אסביר את ההשקעה המופרכת והלא־גברית בעליל במראה שלי?

מבין היועצים שעמם נפגשתי, הרגשתי שמאמן כושר אישי הוא סמל הסטטוס הגבוה ביותר. ולו משום שמדובר בהוצאה גבוהה לאורך זמן. העלות של אימון אישי היא כ–200 שקל. בהנחה שכדי להשיג תוצאות יש צורך בשני אימונים בשבוע לכל הפחות, הרי שמדובר על הוצאה חודשית מתמשכת של 1,600 שקל - כשאת הצורך באימון גופני ניתן להשביע גם בעלות נמוכה בהרבה.

"אז למה אתה פה?", שואלת אותי מאמנת הכושר מירב סיון, בעוד אני רץ לצדה בפארק הירקון. "אני רוצה להיות בכושר. יש לי קצת כאבי גב בגלל העבודה מול המחשב. וחוץ מזה, אני רוצה להוריד את הכרס שצומחת לי".

בשנייה שבה הכרזתי על הכרס בפני סיון, חשתי הקלה. זה נאמר - והרגשתי את השחרור הנובע משכירת שירותיו של יועץ. הודיתי בריש גלי בבעיה האמיתית שבגללה הגעתי אליה. הרי בשביל זה אנחנו פה. משלמים הון - כדי שניאלץ להתייצב מול האמת שאנו לא מעזים להודות בה.

התרגילים מפתיעים אותי. ציפיתי לקפיצות, שכיבות שמיכה וכפיפות בטן. אבל סיון קושרת רצועות אלסטיות לעץ בפארק, ומתחילה להדריך אותי בסדרה של מתיחות. התרגילים מתאימים יותר לטעמי לשחרור האיברים בסוף האימון, מאשר למנה העיקרית של אימון הכושר, אבל אני משתדל לא להעיר. בין לבין אנו יוצאים לסיבובי ריצה קלה.

אני תוהה לאן אמורה ללכת הכרס, אם אני לא מזיע? סיון מסבירה שהיא עובדת על חיזוק מסת השריר, מה שיביא בסופו של דבר לכך שאוציא הרבה יותר קלוריות באופן שוטף. אנחנו דנים בתפריט האוכל שלי. אני משקר מעט לגבי צריכת המתוקים והקלוריות. סיון מסבירה לי כי התזונה שלי דלת חלבונים והבעיה היא שאני לא שומר על הכלל של אכילה באינטרוולים של 3–4 שעות.

80% מההדרכות של סיון נעשות בבתי הלקוחות - גברים ונשים במינונים שווים בגילים 30 עד 60. לקוחותיה מורכבים בעיקר מתושבי צפון תל אביב, הרצליה ורמת השרון. אנשים, שכפי שהיא מעידה, אין להם בעיה לשלם פעמיים בשבוע 200 שקל.

שורה תחתונה: אולי לא הזעתי כפי שחשבתי, אבל למחרת התעוררתי כשאני מרגיש את כל השרירים. ועם הרגשה טובה מזו שאני חש אחרי הריצה הדו-שבועית. תוצאות משמעותיות יותר היו מגיעות כנראה אם הייתי מתמיד, מה שאולי היה קורה אם היה לי כסף לשלם למאמנת כושר פרטית. אחרי תחנת הייעוץ הבאה, אולי אדע איך לחסוך את הכסף הזה.

לחסוך כדי לעזור לילדים עם הדירה

אם מול סיון ההתמודדות באה לידי ביטוי בהתייצבות מול העצלות הטבועה בי, הרי שמול אביגדור שורצשטין כבר מדובר על נקודות חולשה עמוקות בהרבה. שורצשטין היה כלכלן במשרד האוצר שהתעסק בתקציבים, כמו זה של משרד התקשורת - לפני שהגיע למסקנה כי האתגר בפתרון בעיותיהם של משקי הבית שלא גומרים את החודש, אינו נופל מההתמודדות עם בעיותיה הכלכליות של המדינה.

"יהיה לך קשה אתנו", הכרזתי בפתיחה. "אשתי ואני כבר שנים יושבים אחת לתקופה ועושים אקסלים, מחשבים את ההוצאות וההכנסות שלנו, ותמיד זה אותו דבר - אנחנו מגיעים למסקנה שאין לנו איפה להוריד", אני אומר לשורצשטין. "עוד לא פגשתי במשפחה שהתיישבה מולי והודיעה לי 'אנחנו פזרנים'", הוא עונה לי בחיוך.

אני מסביר כי אני פה משום שאני לא מצליח לחסוך, כשהשאיפה שלי היא להגיע למצב שבו אוכל לתת לכל ילד 300 אלף שקל - סכום התחלתי לרכישת דירה. שורצשטין עושה חישוב מהיר, מהוון את הסכומים ומגיע למסקנה ש–2,000 שקל בחודש עשויים להביא אותי למטרה כשהילדים יזדקקו לכסף.

שורצשטין רואה במשפחה עסק קטן, כשאת הניתוח הוא מבצע תוך חלוקת החיים הכלכליים שלנו לארבעה חלקים. הוא מתחיל בבחינת ההתנהלות השוטפת - בדיקת ההכנסות וההוצאות של המשפחה, שאותן הוא מגדיר דו"ח רווח והפסד של החברה שבה מנהלים בני המשפחה את חייהם. הוא ממשיך עם ההיערכות לסיכונים בתא המשפחתי - כיצד אנו נערכים לקראת סיכונים פיננסיים אפשריים, כמו "חיים קצרים מדי או ארוכים מדי".

לקראת השלב השלישי, שורצשטין נוגע בעוד פרמטר שניתן למצוא בכל דו"ח רבעוני שמפרסמת חברה ציבורית, המאזן, שכולל את הנכסים מול ההתחייבויות. בשלב זה הוא דן עם המשפחה לגבי התכנון הפיננסי שלה - מהו היקף ההון העצמי שלנו ומהם יעדינו הכלכליים. לבסוף מגיע שורצשטין לנקודה הרגישה ביותר ומבצע בדיקה של הפן ההתנהגותי של בני המשפחה - מה מניע את בני הזוג או עוצר אותם מלהתנהג בכל תחום בצורה מסוימת.

מהר מאוד אני מגלה כי שורצשטין לא מתכוון להודיע לי שעלי למכור את האוטו או להחליף את הבית. בכוונתו לסייע לנו להשיג את ה–2,000 שקל באמצעות כל אותם סעיפים שאשתי ואני מתייחסים אליהם כאל זוטות שלא יקדמו אותנו לשום מקום, כשאנו יושבים על האקסלים.

השיטה של שורצשטין היא במידה רבה ללמד אותנו לחיות אחרת. לבחור את הסופרמרקט הזול באזור, להקפיד על לחץ האוויר בצמיגי הרכב וכך לחסוך 5%–10% מצריכת הדלק, למלא את הקומקום במינימום מים לצורך הכנת הקפה, לכבות את האורות ועוד כהנה וכהנה אנקדוטות שלחלקן אני מודע, חלקן מפתיעות אותי - ועל כולן איני מקפיד.

הוא שולח אותי להתמקח על העמלות מול הפקיד בבנק, לבדוק אם אני סובל מכפל ביטוחים ולשקול אפשרות לבטל חוג לילדים. גם על האפשרות שהסבתא תוציא את הילדים יום אחד בשבוע מהמוסד החינוכי, וכך נחסוך בצהרון, הוא אינו פוסח.

כלל האצבע שלו בנוגע לחיסכון - צריך לחסוך בערך 10% מהכנסות "העסק המשפחתי". את הפגישה הוא מסיים עם רשימת מטלות שיש לשקוד עליהן כבר ממחר בבוקר.

שורצשטין מקפיד להגיע לבתי הלקוחות, כדי להתרשם מהמצב בשטח. מניסיונו, יש פערים בין אמירותיהם של הנועצים לבין מה שהוא רואה בביתם בפועל. התהליך שהוא מציע כולל כארבע פגישות: שתי פגישות לצורך היכרות ואיסוף נתונים, פגישה לניתוח ומתן המלצות כלליות לגבי ההתנהלות, ופגישה אחרונה לצורך התוויית כיוון סופי של התוכנית לבני הזוג. בהמשך, במידת הצורך, הוא מלווה את המשפחות מרחוק ומעניק להן ייעוץ במייל.

שורה תחתונה: ייעוץ לכלכלת המשפחה הוא שירות שכולנו צריכים - כזה שאם נמלא אחר העצות הניתנות לנו, נחזיר את הכסף שהשקענו בו. לפני שמגיעים, חשוב להיות בטוחים שאנו מוכנים לעקוב אחר פרטי הפרטים של התוכנית שיבנו לנו. אחרת אין טעם.

להשקיע בקריירה

אחרי שחשפתי את החולשות שלי ברמת ההתנהגות הכלכלית בתוך הבית, הרגשתי מוכן ליועץ שלו ארשה לפלוש למקומות הפרטיים ביותר. שכן בגבולות מה שנקרא ייעוץ, יועץ קריירה הוא הדבר הקרוב ביותר לפסיכולוג. ומהו המקום שבו אנו צוברים את התסכולים הרבים ביותר, מדחיקים את האמת יותר מכל ומרמים עצמנו הכי הרבה - אם לא מקום העבודה שלנו.

הישיבה עם רפי פלג - פסיכולוג תעסוקתי, לשעבר יועץ ארגוני בצה"ל ומנהל כוח אדם בתנובה, שבאמתחתו ניסיון של 21 שנה בייעוץ - היא חוויה סוערת. למרות הרקע הרציני שהוא מביא עמו, פלג הוא איש צבעוני, שלא מאמין בייעוץ מובנה. בעוד בענף פועלים יועצים שמובילים את מי שזקוק לסיוע בתוכנית בת 12 שלבים, פלג מאמין בתהליך אסוציאטיבי של מפגש אחד או שניים, שנמשכים כשעתיים כל אחד. גם אם הוא מבהיר כי לאחר מכן נותרת עבודה רבה לנועץ.

את הפגישה אנו מתחילים בכך שאני פורש בפניו, לבקשתו, את תולדות חיי מאז שהשתחררתי מהצבא. אני מביט בו לראות אם הוא מתרשם: מנהל משאבי אנוש, בודק תוכנה, איש מכירות, כלכלן ועיתונאי - לא מעט ניסיונות, וזאת בלי שהזכרתי עבודות זמניות.

"אתה הקלאסיקה של ניהול קריירה בדור שלך", מבהיר לי פלג מיד שאיני מיוחד, כפי שאני נהנה לחשוב. "אתה חובבן נאור. לחובבנים נאורים אין שקט אף פעם", הוא אומר כשהוא מביט על תרשים קורות החיים שלי. "מצד שני, העתיד שייך להם כי העולם שלנו הופך לכאוטי יותר ויותר. אם כישרון ממותג זה ההווה - חובבנים נאורים זה העתיד. אנשים דוגמת סטיב ג'ובס".

הישיבה עמו היא חצי־טיפולית. פלג מאפשר לי להוביל את הדיאלוג, שואל שאלות תוך כדי, ומשרטט על דף דיאגרמות ותרשימי זרימה המגדירים מחדש את מסלול הקריירה. הוא ממוקד בנועץ, וניכר כי כפי שהוא מעיד, מסלולי החיים של כל אדם באשר הוא - מרתק אותו. הוא מגדיר את הסקרנות הזו "הדיבוק שלי".

תוך כדי הוא גם יורה תובנות, חלקן מוכרות: "עידן היציבות והביטחון התעסוקתי נגמר. כיום הרעיון הוא בניית ערך מותג. אין ערך לתוכניות ארוכות טווח. אתה צריך לחשוב היום מה אתה צריך לעשות כדי שבגיל 50 תוכל להסתכל ולומר 'בניתי וצברתי נכסים תעסוקתיים מעמיקים ומקצועיים שהשוק מבקש אותם'".

אין לו בעיה להשמיע אמירות נחרצות: "היי־טק זה לא אתה. אתה גם לא מתאים לנהל משאבי אנוש". מדי פעם הוא מעורר בי התנגדות. כמו ברגע שהוא מסביר כי נועדתי לקריירה של התמקצעות - ולא לקריירה ניהולית.

מגיעים אליו אלה שמרגישים צורך בשינוי, אבל כפי שהוא מעיד, לא את כולם הוא ישלח לבצע את השינוי. "כשאדם לא נמצא במקום שלו מבחינה מקצועית, יש לזה מחיר גבוה. מצד שני, אנשים לא זזים מנקודת שיווי המשקל של הנוחות - תסכול שלהם - כל עוד לא חל שינוי באחד מהם. כולנו הרי שונאים שינויים", הוא מפרט.

"יש לא מעט אנשים שאסור להם לפרוש מהמקום שלהם כי האי־ודאות שיתמודדו מולה תטריף אותם", הוא מסביר.

פלג מלא דוגמאות לסיפורים של שינויים מפתיעים שאליהם הוביל הייעוץ שלו את אלה שפנו אליו. איש צבא לשעבר שמתפרנס כיום מעשיית אוריגמי, יוצא כוחות הביטחון שעובד כיום כמטפל בסוסים, מישהי שהיתה במשך 34 שנה אחות והפכה למורת דרך של צליינים המגיעים לישראל מאיטליה, ואשה דתייה שעבדה במשך 30 שנה כגננת, וכיום היא סיפור הצלחה כמתווכת המוכרת דירות. בכל המקרים האלה המוטו שלו הוא ש"אם אין פאן ‏(כיף‏) לאורך זמן - זה לא עובד".

שורה תחתונה: תהיו מוכנים להיחשף ולהתמודד עם הרצונות האמיתיים שלכם, גם אם אין לכם אומץ להגשים אותם - לפני שתתחילו תהליך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות