בלעדי |

ריבלין מתנגד לחקיקת "חוק קלאב הוטל" בתקופת הפריימריס

הסיבה: "חשש ללחץ פסול על חברי כנסת מצד לוביסטים ובעלי הון בתקופת הבחירות".

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) הודיע כי לא יאפשר להעלות מחר (יום ב') להצבעה בקריאה השנייה והשלישית את הצעת "חוק קלאב הוטל". מחר מתכנסת המליאה לכינוס פגרה מיוחד וריבלין קיבל פנייה מיו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) להעלות את החוק להצבעה.

ריבלין הודיע כי לא יאפשר את חקיקת החוק במהלך חודש נובמבר, שבו מתקיימות הבחירות המקדימות למפלגות, מחשש ללחץ פסול על חברי כנסת מצד לוביסטים ובעלי הון בתקופת בחירות.

יו"ר הכנסת רובי ריבליןצילום: שירן גרנות

כפי שנחשף ב-TheMarker, משה בובליל, הבעלים של "קלאב הוטל", פנה אל חברי כנסת בוועדת הכלכלה בעניין הצעת החוק. בובליל שכר את משרד הלובינג "פוליסי" כדי שיסייע לו לרכך את נוסח החוק על מנת שיטיב עימו.

לדברי ריבלין, "ישנו מאבק אינטרסים קשה בין בעלי הון לבין בעלי יחידות הנופש. בעניין זה, קיימה הוועדה דיונים רבים בניסיון לאזן בין האינטרסים השונים, ואינני יכול להבטיח שהסתייגות הממשלה בעניין זה תאושר, והאיזון אכן יוגשם בחוק שיתקבל. אני חושש כי בעניין זה מופעל לחץ פסול על חברי כנסת תוך ניצול אווירת הבחירות בה אנו מצויים".

ריבלין אמר כי הוא חושש שבאווירת הבחירות, יתקבלו פתרונות בלתי מאוזנים בעניין זה, ויש לדחות את הדיון מעבר לתקופת הבחירות המקדימות במפלגות השונות, ואף מעבר לכך.

שאמה הכהן סבור שיש לחוקק את החוק ולהכניס בו תיקונים לטובת מחזיקי יחידות הנופש. הוא אמר כי "סביב החוק מופעלים לחצים כבדים על חברי כנסת ובעבודת החקיקה מעורבים לוביסטים ולכן יש לחוקק את החוק תוך תיקון הנוסח שהתקבל בוועדה".

שאמה הכהן הגיש הסתייגות לנוסח המטיל קנס של 5,000 שקלים למי שרוצה לבטל את זכותו ליחידת הנופש ומפחיתו במחצית. גם שר התמ"ת שלום שמחון הגיש הסתייגויות לנוסח שהתקבל בוועדה.

מקלאב הוטל נמסר: "קלאב הוטל הגישה תלונה למבקר המדינה, בה הוצגו עובדות ונתונים מפורשים, חד-משמעיים וחותכים, המלמדים על הפגמים בהליך החקיקה בעניינה, לרבות קיומם של שיקולים זרים ומניעים פסולים באופן שבו נדונה וקודמה הצעת החוק".

לטענת קלאב הוטל, גורמים שונים, ובהם יריבים עסקיים ובעלי הון, פועלים באופן בלתי תקין ופסול כדי לפגוע בה. הדבר נעשה תוך התערבות בוטה ובלתי תקינה בהליכי החקיקה בכנסת.

עוד נמסר בתגובת קלאב הוטל, כי היוזמה של ח"כ חסון, שבעקבות פנייתו ליו"ר ועדת הכלכלה, עלה לדיון בוועדת הכלכלה בנושא קלאב הוטל, נועדה למצוא פתרון למקרים סוציאליים וחריגים של בעלי יחידות נופש. מקרים אלו באים על פתרונם, בין היתר, בהסדר המזכה שהציגה קלאב הוטל בימים האחרונים. הצעת חוק כפי שגובשה בוועדת הכלכלה, וקל וחומר ההסתייגות שהגיש בגינה שר התמ"ת, מבלי שנתקיים בעניין זה כל דיון בממשלה, תפגע בקלאב הוטל ועובדיה כמו גם ברוב רובם של בעלי היחידות.

"הסדר רטרואקטיבי כמוצע (לרבות ובעיקר כאמור בהסתייגות של שר התמ"ת) אינו קיים באשר לטיים שרינג בשום מקום בעולם. מדובר בהסדר שאינו חוקתי ואינו ראוי, בין היתר, כי הטענה שלבעלי יחידות הנופש זכות לסיים חד צדדית את ההסכם עימם, תלויה ועומדת בהליך בבית משפט, וחקיקה בעת הזו מהווה פגיעה בעיקרון הפרדת הרשויות", סיכמה קלאב הוטל בתגובתה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"