התחרות בעיצומה: רשתות המזון יוצאות במבצעים לחג הפסח

שופרסל, רבוע כחול וחצי חינם מורידות מחירים ורמי לוי מרחיב את מבצע המוצרים בשקל

הרשתות נערכות בימים אלה לקראת חג הפסח ויוצאות במבצעים ומהלכים שיווקיים במטרה שהצרכנים, שמוציאים כ-2,000 שקלים בממוצע בשבוע של הקניות לקראת החג, יבחרו בהן ולא במתחרים.

"לקראת החג אנחנו בודקים יום יום כיצד אנחנו יותר זולים מהמתחרים באלף המוצרים הנמכרים ביותר בחג, לאו דווקא במוצרים הנבדקים בסקרים", אמר ל-TheMarker ריצ'י הנטר, מנהל העסקים הראשי של שופרסל ורמז לפרסומות של המתחרה רבוע כחול למגה בול המשווה סל מוצרים שלה למוצרי שופרסל דיל. במגה יצאו בפרסומת בכיכובה של ויקי קנפו, מנהיגת מאבק האמהות החד הוריות, וזכו לסיקור נרחב.

לדברי הנטר, המחירים בשופרסל יהיו זולים השנה ב-4% בממוצע מפסח קודם: "בשנה שעברה לא היו מבצעים בשופרסל דיל ואנחנו ערוכים לתחרות טוב יותר משנה שעברה עם 75 סניפים של שופרסל דיל לעומת 40 אשתקד.

לדברי גרשון ויסמן, סמנכ"ל סחר רבוע כחול, "כמו בכל שנה גם הפעם רשת מגה בול תציע את המחירים הזולים ביותר לחג הפסח. השנה עם עליית מחירי מוצרי הבסיס והקטניות במשק ב-5-10% החלטנו להגדיל ב-50% את כמות המבצעים משנה קודמת ולשמור על מחירים זולים".

ברבוע הכחול צופים לגידול של 10-15% במכירות לקראת הפסח לעומת המכירות בפסח אשתקד.(לא בחנויות זהות ). "בשנתיים האחרונות אנו רואים בכל חג גידול בקניות לחג וזאת, עם היציאה מהמיתון אנשים נוטים לקנות יותר", הסביר ויסמן.

רמי לוי, הבעלים של רמי לוי שיווק השקמה, ימשיך גם השנה עם נוסחת המוצרים בשקל, כאשר השנה יגדיל את כמות המוצרים הנמכרים בשקל ל-12 מוצרים לעומת 2 או 3 מוצרים בחגים קודמים. לעומת זאת, השנה יגביל רמי לוי את קבלת המוצרים בשקל בקנייה מעל 39 שקל. חמישה ימים לפני החג ימכור גם קילו בעוף בשקל לקונים ב-39 שקל. "הפעם החלטנו לקבוע סכום קניה מינימלי כי בפעמים קודמות אנשים הגיעו לחנויות ורכשו רק את המוצר בשקל וכך גמרו את המוצרים שהיו במבצע ולשאר הלקוחות לא נשאר", אמר לוי ל-TheMarker.

רשת כמעט חינם טוענת כי תציע מוצרים הזולים בעשרות אחוזים מהמתחרים. "במוצרי ניקוי נהיה זולים ב 50% מהמתחרים, בעשרות מוצרי חלב, כמו חלב אשל חמאה ומעדנים, ב-30-40% ונמכור גם דגים ובשרים בחצי מחיר", מסר עדי צים, מבעלי רשת כמעט חינם. המתחרים מורידים מחירים של 30-40 מוצרים לחג אבל בשאר הם מפוצצים במחירים. אנחנו נעלה בקמפיין בטלויזיה בשבוע הבא כמעט חינם צופה אף היא לגידול של 20% במכירות בחנויות זהות לעומת שנה שעברה.

צילום: טס שפלן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"